Remont drogi powiatowej nr 1890P Jankowice – granica powiatu

ZARZĄD DRÓG POWIATOWYCH W POZNANIU

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00171981
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00171981/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-09-07 09:33
Lokalizacja
Poznań, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0c09ea2b-e48d-11eb-b885-f28f91688073
Identyfikator
7772367112
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie budowy drógRoboty w zakresie naprawy dróg

Wykonawcy

1 przyznane

EUROVIA POLSKA SPÓŁKA AKCYJNABielany Wrocławskie, PL · lot 0
2 914 117,73 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00171981 z dnia 2021-09-07

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont drogi powiatowej nr 1890P Jankowice – granica powiatu

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: ZARZĄD DRÓG POWIATOWYCH W POZNANIU

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631281080

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Zielona 8

1.5.2.) Miejscowość: Poznań

1.5.3.) Kod pocztowy: 61-851

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL415 - Miasto Poznań

1.5.7.) Numer telefonu: 618593430

1.5.8.) Numer faksu: 618953429

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@zdp.poznan.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://zdp.poznan.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/zdp_poznan

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont drogi powiatowej nr 1890P Jankowice – granica powiatu

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0c09ea2b-e48d-11eb-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00171981

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-07

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000654/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.19 Remont drogi powiatowej nr 1890P Jankowice - granica powiatu

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00114162/02

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WZ.261.2.27.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 2955065,33 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest: Remont drogi powiatowej nr 1890P odcinek granica powiatu – Jankowice. Całkowita długość drogi to 3 422 m. W ramach zadania remontowi podlegać będą dwa odcinki tj. 2 771,49 m oraz 428,89 m.
2. Remont drogi polega w szczególności na wykonaniu nowej nawierzchni ścieralnej. Istniejąca droga zostanie uprzednio sfrezowana, umożliwiając tym samym ułożenie odpowiedniej grubości nakładek. Celem jej wzmocnienia na całej długości zostanie ułożony geosyntetyk wzmacniający. Lokalnie zostanie wymieniona cała konstrukcja drogi. Ułożenie nowej warstwy ścieralnej związane jest również z regulacją zjazdów i chodników na wyznaczonych zakresach robót. Ponadto wykonanie uzupełnienia poboczy kruszywem łamanym oraz odpowiedniego oznakowania poziomego.
3. Roboty należy wykonać na podstawie załączonego projektu remontu drogi powiatowej nr 1890P odcinek granica powiatu – Jankowice, opracowanego przez Biuro Projektowe FORMA, os. St. Batorego 19/32, 60 687 Poznań.
4. Robota budowlana powinna odpowiadać wymaganiom technicznym określonym w niniejszej SWZ oraz w:
1) Załączonej dokumentacji projektowej (załącznik nr 10 do SWZ),
2) Specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych – STWiORB (załącznik nr 10 do SWZ.
5. Wykonawca robót opracuje projekt tymczasowej organizacji ruchu.
6. Opis przedmiotu zamówienia według Wspólnego Słownika Zamówień CPV:
45233120-7 Roboty w zakresie budowy dróg
45233142-6 Roboty w zakresie naprawy dróg
7. Zakres robót objętych zamówieniem obejmuje w szczególności:
1) Rozbiórka elementów drogi (frezowanie nawierzchni bitumicznej, krawężnik betonowy, obrzeże betonowe),
2) Ułożenie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego AC 8S,
3) Ułożenie warstwy wiążącej z betonu asfaltowego AC 16W,
4) Wykonanie podbudowy zasadniczej z betonu asfaltowego AC 22P,
5) Wykonanie podbudowy zasadniczej z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie 0/31,5mm,
6) Wykonanie podbudowy pomocniczej z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie 0/31,5mm,
7) Wykonanie warstwy wzmacniającej z piasku stabilizowanego cementem C3/4,
8) Wykonanie regulacja chodników, zjazdów tłuczniowych oraz zjazdów z kostki betonowej,
9) Wykonanie pobocza z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie 0/31,5mm,
10) Ułożenie geosyntetyku,
11) Wykonanie oznakowania poziomego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 5

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2914117,73 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4216150,11 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2914117,73 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: EUROVIA POLSKA S.A.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6350000127

7.3.3) Ulica: Bielany Wrocławskie, ul. Irysowa 1

7.3.4) Miejscowość: Kobierzyce

7.3.5) Kod pocztowy: 55-040

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-09-03

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2914117,73 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 120 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2021-09-07 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane