Remont Sali obrad oraz wzmocnienie konstrukcji dachu zabytkowego budynku Ratusza w Jordanowie wpisanego do rejestru zabytków pod numerem A-789, na działce nr ewid. 5874

Miasto Jordanów

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00169439
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00169439/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-09-03 12:32
Lokalizacja
Jordanów, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0c5b5d1f-ea1c-11eb-b885-f28f91688073
Identyfikator
5521579821
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneWykonywanie konstrukcji dachowychRoboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskieKładzenie parkietuUsługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

Wykonawcy

1 przyznane

DES HENRYK DOWGIER ANNA DOWGIER SPÓŁKA KOMANDYTOWAKraków, PL · lot 0
379 995,86 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00169439 z dnia 2021-09-03

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont Sali obrad oraz wzmocnienie konstrukcji dachu zabytkowego budynku Ratusza w Jordanowie wpisanego do rejestru zabytków pod numerem A-789, na działce nr ewid. 5874

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Jordanów

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 491893227

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 1

1.5.2.) Miejscowość: Jordanów

1.5.3.) Kod pocztowy: 34-240

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL219 - Nowotarski

1.5.7.) Numer telefonu: 18 2691700

1.5.8.) Numer faksu: 182691719

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: miasto@jordanow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.jordanow.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://bip.www.malopolska.pl/umjordanow

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont Sali obrad oraz wzmocnienie konstrukcji dachu zabytkowego budynku Ratusza w Jordanowie wpisanego do rejestru zabytków pod numerem A-789, na działce nr ewid. 5874

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0c5b5d1f-ea1c-11eb-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00169439

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-03

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00001723/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Remont Sali obrad oraz wzmocnień konstrukcji dachu w budynku Ratusza Miejskiego z 1911 r.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00122602/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IRG.271.1.5.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 227960,18 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pn. :
Remont Sali obrad oraz wzmocnienie konstrukcji dachu zabytkowego budynku Ratusza w Jordanowie wpisanego do rejestru zabytków pod numerem A-789, na działce nr ewid. 5874,

1) Przedmiot zamówienia obejmuje:
a) roboty rozbiórkowe poddasze
b) roboty rozbiórkowe strop nad I piętrem
c) wzmocnienie konstrukcji dachy
d) remont stropu nad I piętrem
e) prace sztukatorskie
f) remont ścian i sufitu sala obrad
g) wymianę posadzki parkietowej
h) wymianę grzejników co, wg przedmiaru robót.
i) remont drzwi wewnętrznych
j) wykonanie dokumentacji konserwatorskiej
2) 2) przedmiot zamówienia stanowi kontynuację zadania rozpoczętego w 2015 r. – zamawiający/inwestor kontynuuje swoje obowiązki zapisane w art. 18 ust. 1 punkt 2 oraz art. 42 ust. 1 punkt 2 tiret a) ustawy Prawo budowlane (t. j. Dz. U.2020 poz. 1333.) i zapewnił objęcie kierownictwa budowy.

3) prace będą wykonywane na czynnym obiekcie, w którym siedzibę ma Zamawiający
4) dokumentacja projektowa przedstawia całość zamierzenia budowlanego. Zamawiający wyłącza z zakresu zamówienia tapetowanie tapetą akustyczną sufitu i ścian.
5) Prowadzenie robót budowa na warunkach ściśle opisanych w Specyfikacji Warunków Zamówienia.
- załączona do SWZ dokumentacja techniczna przedstawia realizację docelowego zamierzenia budowlanego
6) Główny kod CPV: 45453000-7 roboty remontowe i renowacyjne
45110000-1 - roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych, roboty ziemne
45261100-5 - wykonywanie konstrukcji dachowych
45442000-7 - nakładanie powierzchni kryjących
45432113-9 - kładzenie parkietu
71221000-3 - usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych
2. Wykonawca, winien udzielić pełnej (tj. na materiały i robociznę) gwarancji na przedmiot zamówienia objęty zakresem zamówienia na okres wskazany w ofercie Wykonawcy. Najkrótszy okres gwarancji wymagany przez Zamawiającego : 60 miesięcy (podanie niższego okresu gwarancji spowoduje odrzucenie oferty).Najdłuższy okres gwarancji, uwzględniany przy ocenie ofert : 120 miesięcy.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa dokumentacja techniczna.
4. UWAGA:
Ewentualne podane w opisach nazwy własne nie mają na celu naruszenie art. 99 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 2019 ze zm.), a mają jedynie za zadanie sprecyzowanie oczekiwań jakościowych i technologicznych Zamawiającego. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne pod warunkiem spełnienia tego samego poziomu technologicznego, wydajnościowego i funkcjonalnego założonego w projekcie. Wszystkie ewentualne nazwy własne i marki handlowe elementów budowlanych, systemów, urządzeń i wyposażanie zawarte w SWZ oraz dokumentacji projektowej, zostały użyte w celu sprecyzowania oczekiwań jakościowych i technologicznych Zamawiającego. Zamawiający informuje, że dopuszcza składanie ofert, w których poszczególne urządzenia bądź materiały wymienione w dokumentacji projektowej oraz przedmiarze robót mogą być zastąpione urządzeniami bądź materiałami równoważnymi. Poprzez pojęcie materiałów i urządzeń równoważnych należy rozumieć materiały gwarantujące realizację robót zgodnie z projektem oraz zapewniające uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru oraz przedmiarze robót. Równoważne produkty i urządzenia muszą być dopuszczone do obrotu i stosowania zgodnie z obowiązującym prawem. Wykonawca, który zaoferuje produkty oraz urządzenia równoważne wymagające zmiany posiadanych decyzji, będzie musiał w ramach wykonania zamówienia w imieniu Zamawiającego, uzyskać wymagane decyzje własnym staraniem i kosztem, gwarantując jednocześnie wykonanie zamówienia w terminie wynikającym z SWZ. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisane przez Zamawiającego, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy, usługi lub roboty budowlane spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Obowiązek Wykonawcy wykazania równoważności produktu jest obowiązkiem wynikającym z ustawy, który może być spełniony w jakikolwiek sposób pozwalający Zamawiającemu jednoznacznie stwierdzić zgodność oferowanych w ofercie produktów z wymaganiami określonymi w SWZ, co winno zostać wykazane na etapie składnia ofert zawierających produkty równoważne.
5. Do obowiązków Wykonawcy należy w szczególności:
1) zabezpieczenie urządzeń i sieci istniejących,
2) sporządzenie dokumentacji powykonawczej zgodnie z obowiązującymi przepisami,
3) na każde żądanie Zamawiającego – okazywanie w stosunku do wykazanych materiałów certyfikatu na znak bezpieczeństwa, deklaracji zgodności lub certyfikatu zgodności z Polską Normą lub Aprobatą Techniczną,
4) uzyskanie wyników prób, badań i odbiorów zezwalających na oddanie obiektu do użytkowania zgodnie z przeznaczeniem,
5) uzyskanie protokołów odbiorów koniecznych do oddania obiektu do użytkowania zgodnie z przeznaczeniem,
6) doprowadzenie do placu budowy mediów niezbędnych do wykonania robót,
7) przygotowanie i likwidacja zaplecza budowy z zasilaniem w wodę, energię, usuwanie nieczystości ,
8) ustawienie niezbędnych wymaganych ogólnymi przepisami BHP, P.Poż. Prawa budowlanego, stref bezpieczeństwa, zabezpieczeń, ogrodzeń, , znaków, tablic, osłon itp.,
9) ubezpieczenie budowy,

4.5.3.) Główny kod CPV: 45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45261100-5 - Wykonywanie konstrukcji dachowych

45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie

45432113-9 - Kładzenie parkietu

71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 379995,86 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 379995,86 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 379995,86 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: DeS Henryk Dowgier, Anna Dowgier Sp. j.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6770004959

7.3.3) Ulica: ul. Kronikarza Galla 5/1,

7.3.4) Miejscowość: 30-053 Kraków

7.3.5) Kod pocztowy: 30-053

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-09-01

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 379995,86 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2021-12-15
2021-09-03 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane