Wykonanie ogrodu przedszkolnego w Przedszkolu nr 153 "Słoneczne Przedszkole" przy ul. W. Chrzanowskiego 19

Urząd m.st. Warszawy Dzielnica Praga-Południe

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00272953
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00272953/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-11-17 15:26
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-5f26b4d9-faa2-11eb-b885-f28f91688073
Identyfikator
5252248481
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie kształtowania placów zabawRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

Wykonawcy

1 przyznane

ALBERT ŚPIEWAKOWSKIWarszawa, PL · lot 0
237 882 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00272953 z dnia 2021-11-17

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie ogrodu przedszkolnego w Przedszkolu nr 153 "Słoneczne Przedszkole" przy ul. W. Chrzanowskiego 19

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Urząd m.st. Warszawy Dzielnica Praga-Południe

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 015259640

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Grochowska 274

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 03-841

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.7.) Numer telefonu: 22 44 35 509

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: pragapoludnie.wzp@um.warszawa.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pragapld.um.warszawa.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zamowienia.um.warszawa.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie ogrodu przedszkolnego w Przedszkolu nr 153 "Słoneczne Przedszkole" przy ul. W. Chrzanowskiego 19

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5f26b4d9-faa2-11eb-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00272953

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-11-17

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000015/13/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.15 Wykonanie ogrodu przedszkolnego w Przedszkolu nr 153 "Słoneczne Przedszkole" przy ul. W. Chrzanowskiego 19

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00147188/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: UD-VI-ZP/33/21

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 261728,19 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest:
Wykonanie ogrodu przedszkolnego w Przedszkolu nr 153 "Słoneczne Przedszkole" przy
ul. W. Chrzanowskiego 19.

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych dla zadania pn.: „Wykonanie ogrodu przedszkolnego w Przedszkolu nr 153 "Słoneczne Przedszkole" przy ul. W. Chrzanowskiego 19” w Warszawie. Inwestycja zlokalizowana jest na działce ew. nr 9 z obrębu 3-04-01 w Dzielnicy
Praga-Południe.
Celem inwestycji jest modernizacja ogrodu przedszkolnego.

ZAKRES ZADANIA (zlecenia)
Ze względu na obecnie posiadane ograniczone środki finansowe Zamawiający planuje zastosowanie podczas postępowania przetargowego zastosowanie prawa opcji zgodnie z art. 441 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. u. 2021 poz. 1129 t.j.).
Oferent przedłoży ofertę na realizację zadania podstawowego oraz poda cenę realizacji opcji. Oferent zagwarantuje cenę i możliwość ewentualnej realizacji inwestycji w dodatkowym zakresie.
Zamawiający będzie miał prawo skorzystania z prawa opcji w zagwarantowanej przez oferenta cenie lub realizację przedmiotu umowy w zakresie podstawowym (gwarantowanym).

Do zadania podstawowego (gwarantowanego) należą:
1) prace przygotowawcze, demontażowe (w tym wywóz i utylizacja zdemontowanych elementów małej architektury i betonowych obrzeży),
2) wybudowanie tarasu wokół drzewa i obudowa piaskownicy z desek typu tarasowego,
3) wybudowanie lub zakup, dostawa i montaż altany ogrodowej edukacji ekologicznej
z wyposażeniem (stoły i ławy), (przy zakupie gotowej altany tolerancja wymiaru tj. długości i szerokości jest +/- 3%),
4) zakup, dostawę i montaż elementów małej architektury, (tj. piaskownicy, ławek parkowych, tablicy z regulaminem, pająka linowego „namiot”),
5) zakup, dostawę roślin, wykonanie nasadzeń zieleni, gospodarkę drzewostanem wykonanie drewnianych skrzyń do uprawy roślin,
6) wykonanie instalacji nawodnienia terenu,
7) założenie trawnika wraz z nawiezieniem ziemi urodzajnej,
8) elementy uzupełniające tj. demontaż i ponowny montaż istniejących bujaków sprężynowych i naprawa piaskownicy,
9) przygotowanie dokumentacji powykonawczej.

Do zadania opcjonalnego „prawo opcji” należy:
1) wybudowanie nawierzchni bezpiecznej – bezspoinowej, poliuretanowej wraz z podbudową i obrzeżami betonowymi,
2) zakup, dostawę i montaż urządzenia zabawowego „statek”,
3) usunięcie trzech drzew i wykonanie nasadzeń zastępczych,
4) przygotowanie dokumentacji powykonawczej.

Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako „prawo opcji” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Zamawiający może nie skorzystać z prawa opcji, lub skorzystać z niego w mniejszym zakresie, w szczególności w przypadku nieuzyskania środków finansowych na ten cel, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia, na co Wykonawca wyraża zgodę i akceptuje warunki określone w umowie oraz dokumentacji przetargowej.
Zawiadomienie o uruchomieniu prawa opcji zostanie przedstawione Wykonawcy w formie pisemnej doręczonym osobiście lub drogą elektroniczną (skan pisma przy emailu), nie później niż na 14 dni przed końcem terminu wykonania zamówienia podstawowego.
Koszt wynagrodzenia za wybrany zakres robót opcjonalnych określa kosztorys ofertowy stanowiący załącznik nr 2 do umowy.
W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawca jest zobowiązany do jego realizacji, na warunkach określonych w umowie, dokumentacji przetargowej i sporządzonej przez Wykonawcę oferty.
Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określa dokumentacja techniczna: projekt wykonawczy pn.: REMONT PLACU ZABAW – ETAP II w ogrodzie Przedszkola Nr 153ul. W. Chrzanowskiego 19, 04-392 Warszawa dz. nr 9 obręb 3-04-01, Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych oraz przedmiar robót stanowiące załącznik nr 1 do umowy.

2. Szczegółowy opis oraz zakres robót określają załączniki nr 8, 9, 10, 11 i 12 do SWZ.
3. Dodatkowe obowiązki Wykonawcy wynikające z klauzuli społecznej w oparciu o art. 95 ust. 1 ustawy Pzp
Zamawiający wymaga, aby Wykonawca lub Podwykonawca przez cały okres realizacji zamówienia zatrudniał na podstawie umowy o pracę w rozumieniu art. 22 § 1 ustawy z dnia 26.06.1974 r. Kodeks Pracy (j.t. Dz.U. z 2020 r. poz. 1320 ze zm.) pracowników/pracownika bezpośrednio realizujących prace na terenie budowy, wykonujących następujące czynności: roboty związane z budowaniem nawierzchni poliuretanowych, robót ogrodniczych oraz robót związanych z montażem elementów małej architektury, z wykonaniem instalacji nawodnienia terenu.
Powyższy warunek zostanie spełniony poprzez nawiązanie stosunku pracy z nowymi pracownikami/pracownikiem lub wyznaczenie do realizacji zamówienia pracowników/pracownika zatrudnionych już u Wykonawcy lub Podwykonawcy.
Szczegółowe wymogi określa § 5 Wzoru umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 237882,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 278000,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 237882,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: AS BUD ALBERT ŚPIEWAKOWSKI

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5242409356

7.3.3) Ulica: Ciołkosza 2, lok. 41

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 03-134

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-11-10

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 237882,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2021-12-20

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2021-11-17 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane