„Budowa odcinków sieci wodociągowych w miejsc. Kalinówka, Kazimierzówka, Kliny, Majdan Mętowski, Mętów w ramach rozbudowy sieci wodociągowej na terenie gm. Głusk”
GMINA GŁUSK
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00178986
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00178986/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-09-13 15:11
- Lokalizacja
- Dominów, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-2c9a6dfd-e302-11eb-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 9462579832
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00178986 z dnia 2021-09-13 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Budowa odcinków sieci wodociągowych w miejsc. Kalinówka, Kazimierzówka, Kliny, Majdan Mętowski, Mętów w ramach rozbudowy sieci wodociągowej na terenie gm. Głusk”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA GŁUSK
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 431019980
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Rynek 1
1.5.2.) Miejscowość: Dominów
1.5.3.) Kod pocztowy: 20-388
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski
1.5.7.) Numer telefonu: +48817518760
1.5.8.) Numer faksu: +48817518650
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@glusk.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: glusk.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://miniportal.uzp.gov.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Budowa odcinków sieci wodociągowych w miejsc. Kalinówka, Kazimierzówka, Kliny, Majdan Mętowski, Mętów w ramach rozbudowy sieci wodociągowej na terenie gm. Głusk”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2c9a6dfd-e302-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00178986
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-13
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00003796/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.9 Rozbudowa sieci wodociągowych na terenie gminy Głusk
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00112472/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.21.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 400328,71 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiot zamówienia obejmuje budowę wymienionych poniżej odcinków sieci wodociągowej.
Zadanie nr 1 - odcinek sieci wodociągowej (bez przyłącza) na działkach o nr 73/30, 73/31, 73/15, 73/7, 73/25 w miejsc. Kazimierzówka o długości ok. 66,3 m ; przewody PE 100RC SDR 17 o średnicy 110x6,6 mm; włączenie do istniejącej sieci PVC110 za pomocą trójnika kołnierzowego z żeliwa sferoidalnego do rur PVC i PE; hydrant nadziemny Hp80 – 1 kpl.
Zadanie nr 2 - odcinek sieci wodociągowej na działkach 197/9, 198/9, 198/11, 199, 200/9, 200/15
w miejsc. Kazimierzówka i działkach nr 101/1, 101/2, 105/6, 182, 467 w miejsc. Kliny; przewody PE 100RC SDR 17 średnicy 160x9,5 o długości ok. 230,2 m i średnicy 125x7,4 o długości ok. 79,8 m; uzbrojenie wodociągu w zasuwy odcinające oraz hydranty p.poż. Hp80-3 kpl.; odcinek przyłączeniowy do granicy działki nr198/8 z rur PE 100RC SDR11 o średnicy 40x3,7 o długości 2,2m.
Zadanie nr 3 - odcinek sieci wodociągowej na działce nr 139/13 w miejsc. Kliny o długości ok. 217,8m (178,3+39,5 - bez przyłącza); przewody PE100RC SDR 17 o średnicy 90x5,4mm; uzbrojenie wodociągu w zasuwy odcinające i hydranty p.poż. Hp80 – 2 kpl.,
Zadanie nr 4 - odcinek sieci wodociągowej na działkach o nr 21/8, 22/3, 22/25, 23/1, 24/3, 199/4
w miejsc. Mętów (ul. Lazurowa) o długości ok. 199,1 m; przewody PE 100RC SDR 17 o średnicy 110x6,6 mm; uzbrojenie sieci zasuwa odcinająca żeliwna kołnierzowa DN100 i zestawy hydrantowe HP80 – 2 kpl; odcinek przyłączeniowy o dł. 2,7 m do granicy działki nr 27/4 z rur PE 100RC SDR 11, średnicy 40x3,7mm.
Zadanie nr 5 - odcinek sieci wodociągowej na działkach o nr 118/5 i 118/15 w miejsc. Majdan Mętowski, o długości ok.186,30 m; przewody PE 100RC SDR17 o średnicy 125x7,4; włączenie do istniejącej sieci PCV dn150 za pomocą trójnika kołnierzowego dn150/125 wraz z zasuwą odcinającą; hydranty p.poż. Hp80 – 2 kpl.
Zadanie nr 6 – odcinek sieci wodociągowej (bez przyłącza) na działkach nr 151/5 i 152/3 w miejsc. Kalinówka, o długości ok. 39,50; przewody PE 100RC SDR 17 o średnicy 110x6,6 mm; uzbrojenie sieci zasuwa odcinająca żeliwna kołnierzowa DN100.
2. Szczegółowe opisy przedmiotu zamówienia wraz z warunkami technicznymi wykonania robót zawierają załączniki do SWZ tj.: projekty budowlane, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót oraz pomocniczo przedmiary robót budowlanych.
3. Obowiązki wykonawcy robót budowlanych szczegółowo określone zostały w projekcie umowy
stanowiącym załącznik nr 8 do niniejszej SWZ.
4. Wykonawca winien zapoznać się z dokumentacją przetargową, a zaistniałe ewentualnie nieścisłości lub wątpliwości wyjaśnić z Zamawiającym na podstawie przepisów ustawy Pzp.
5. Zamawiający nie dopuszcza składanie ofert częściowych.
Powody niedokonania podziału zamówienia na części.
Z uwagi na charakter i niewielki zakres przedmiotu zamówienia, jego podział na części nie był uzasadniony ekonomicznie. Wykonawcy powielaliby koszty pośrednie prac, co wpływałoby na koszty inwestycji. W każdej z ofert częściowych wykonawca musiałby założyć odrębną wycenę użycia tego samego rodzaju sprzętu w sytuacji, w której, składając jedną ofertę, użycie sprzętu wyceniłby jednokrotnie. Projekty budowlane zakładają również rozwiązania materiałowe, które przy umowie zawartej z jednym wykonawcą pozwolą uzyskać korzystniejszą ofertę cenową.. Jednocześnie brak podziału na części przy niewielkim zakresie i wartości zamówienia nie stanowi zagrożenia dla zasady konkurencyjności. Niedokonanie podziału zamówienia podyktowane było zatem względami technicznymi, organizacyjnym oraz charakterem przedmiotu zamówienia. Zastosowany ewentualnie podział zamówienia na części nie zwiększyłby konkurencyjności w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw – zakres zamówienia jest zakresem typowym, umożliwiającym złożenie oferty wykonawcom z grupy małych lub średnich przedsiębiorstw.
6. Ponadto Zamawiający zamieszcza przedmiary robót (jako załącznik do SWZ), z zastrzeżeniem, że nie stanowią one części opisu przedmiotu zamówienia i w związku z tym, z uwagi na ryczałtowy charakter wynagrodzenia, przedmiary robót mają charakter poglądowy i pomocniczy. Wykonawca zobowiązany jest do dokładnego sprawdzenia, przeanalizowania i skalkulowania ilości robót do wykonania według dokumentacji projektowej. Brak wskazania w przedmiarze robót koniecznych do wykonania wynikających z dokumentacji projektowej nie zwalnia wykonawcy od obowiązku ich wykonania na podstawie dokumentacji projektowej z zachowaniem wymagań specyfikacji technicznej, w ramach wynagrodzenia ryczałtowego. Wykonawca zobowiązany jest do obliczenia wynagrodzenia ryczałtowego na podstawie wiedzy technicznej, dokumentacji projektowej, własnej oceny
z uwzględnieniem wszystkich niezbędnych prac budowlanych do wykonania Inwestycji.
7. Zamawiający nie dopuszcza złożenia ofert wariantowych.
8. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez wykonawcę kluczowych zadań objętych przedmiotem zamówienia.
9. Zamawiający na podstawie art. 310 ustawy Pzp wskazuje, że może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały mu przyznane.
10. Zaleca się (nie wymaga), aby przed przygotowaniem i złożeniem oferty Wykonawca dokonał wizji lokalnej terenu budowy poszczególnych odcinków sieci wodociągowych. Osobą upoważnioną do kontaktów ze strony Zamawiającego w tej kwestii jest: p. Piotr Kulik tel. 81/75-19-715 .
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 239148,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 594090,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 239148,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Michał Chodkiewicz MCBUD
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 061433964
7.3.3) Ulica: Skrzatów 9/33
7.3.4) Miejscowość: Lublin
7.3.5) Kod pocztowy: 20-633
7.3.6.) Województwo: lubelskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-08-26
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 239148,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2021-09-13 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |