Modernizacja Kompleksu Przyrodniczo-Edukacyjnego przy ul. Botanicznej 50A – etap 2: Zagospodarowanie terenu rekreacyjnego na terenie KP-E w Zielonej Górze
Zakład Gospodarki Mieszkaniowej
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00170493
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00170493/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-09-06 10:07
- Lokalizacja
- Zielona Góra, lubuskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-3cb05070-fa8e-11eb-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 9291925640
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00170493 z dnia 2021-09-06 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja Kompleksu Przyrodniczo-Edukacyjnego przy ul. Botanicznej 50A – etap 2: Zagospodarowanie terenu rekreacyjnego na terenie KP-E w Zielonej Górze
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Zakład Gospodarki Mieszkaniowej
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 368268097
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Zjednoczenia 110
1.5.2.) Miejscowość: Zielona Góra
1.5.3.) Kod pocztowy: 65-120
1.5.4.) Województwo: lubuskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski
1.5.7.) Numer telefonu: (+48) 68 353 67 04
1.5.8.) Numer faksu: (+48) 68 353 36 84
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: uzp@gm.zgora.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.gm.zgora.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/gm.zgora1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samorządowy zakład budżetowy
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
gospodarka mieszkaniowa
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja Kompleksu Przyrodniczo-Edukacyjnego przy ul. Botanicznej 50A – etap 2: Zagospodarowanie terenu rekreacyjnego na terenie KP-E w Zielonej Górze2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3cb05070-fa8e-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00170493
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-06
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00003654/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Etap 2-Zagospodarow. terenu rekreacyjnego na terenie KPE na cz. dz. nr 952 i 954 - obr. 37 w Zielonej Górze -w ramach zadania: Modernizacja Kompleksu Przyrodniczo - Edukacyjnego przy ul. Botanicznej
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00145674/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DZ.261.7.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 314465,63 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest urządzenie terenu rekreacyjnego przez instalacje małej architektury oraz ogrodzenie terenu w obrębie kompleksu Przyrodniczo-Edukacyjnego przy
ul. Botanicznej w Zielonej Górze w ramach zadania „Modernizacja Kompleksu Przyrodniczo-Edukacyjnego przy ul. Botanicznej” - etap 2. Układ komunikacyjny na terenie Kompleksu Przyrodniczo – Edukacyjnego pozostanie
bez zmian. Teren nie jest wpisany do rejestru zabytków.
ZESTAWIENIE POWIERZCHNI
1 powierzchnia terenu objętego opracowaniem (działka nr 952,954 ) 757,0 m2
2 powierzchnia utwardzona kostką brukową (dz.952) 189,0 m2
3 powierzchnia żwirowa z otoczakami (dz. 954) 40,0 m2
3 powierzchnia drewniana (dz. 952) 50,0 m2
4 powierzchnia z granulatu gumowego (952) 80,0 m2
5 Powierzchnia zielona czynna (działka nr 952,954) 398,0 m2
2. Wspólny Słownik Zamówień CPV:
roboty budowlane: 45000000-7
roboty w zakresie zagospodarowania terenu: 45111291-4
roboty w zakresie różnych nawierzchni: 45233200-1
instalowanie mebli ulicznych: 45233293-9
roboty instalacyjne elektryczne: 45310000-3
instalowanie infrastruktury okablowania: 45314300-4
3. Wyłoniony Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć Zamawiającemu przed podpisaniem umowy kopię aktualnej polisy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej w zakresie zgodnym z § 11 ust. 7 wzoru umowy.
4. Wykonawca na zrealizowany przedmiot zamówienia udzieli gwarancji na okres 24 miesięcy i rękojmię na okres równy okresowi gwarancji.
5. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy PZP.
6. Zgodnie z art. 95 ustawy PZP Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności związane z realizacją zamówienia, polegające na przygotowaniu terenu, wykonaniu nawierzchni, montażu małej architektury, zewnętrznych gniazd wtykowych oraz wykonaniu nowych nasadzeń.
7. Wyłoniony Wykonawca winien złożyć przed podpisaniem umowy oświadczenie o zatrudnieniu pracowników na podstawie umowy o pracę.
Informacje na temat uprawnień kontrolnych oraz sankcji z tytułu niespełnienia ww. wymagań określa wzór umowy, stanowiący załącznik nr 6 do SWZ.
8. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawierają następujące dokumenty:
1) Dokumentacja projektowa opracowana przez: mgr inż. arch. Joannę Piotrowicz z P&P ART NOVA Sp. z o.o., 65-067 Zielona Góra, ul. Stary Rynek 15/11, stanowiąca Załącznik nr 7 do SWZ.
2) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych (STO, ST1, ST2), stanowiąca Załącznik nr 9 do SWZ.
Uwaga:
a) Zamawiający informuje, iż dołączony kosztorys ofertowy (Załącznik nr 8 do SWZ) pełni funkcję pomocniczą. W celu dokonania pełnej wyceny robót Wykonawca zobowiązany jest do zapoznania się z dokumentacją projektową, STWiOR oraz zapisami SWZ. Wykonawca nie ma obowiązku załączenia kosztorysu do oferty.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Oferta z najniższą ceną ( 379.947,00 zł) przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. kwotę 348.770,00 zł brutto.Zamawiający nie może zwiększyć kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia do ceny oferty z najniższą ceną.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 379947 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 379947 PLN
| 2021-09-06 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |