BUDOWA TRYBUN WRAZ Z DOJAZDEM ORAZ WYKONANIEM DOKUMENTACJI TECHNICZNEJ NIEZBĘDNEJ DO UZYSKANIA DECYZJI ZMIAN DO POZWOLENIA

GMINA WIŚNIOWA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00170854
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00170854/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-09-06 12:11
Lokalizacja
Wiśniowa, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-361672f2-fb48-11eb-b885-f28f91688073
Identyfikator
8191565070
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowychPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty budowlane związane ze stadionamiUsługi projektowania architektonicznegoNadzór nad projektem i dokumentacjąUsługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00170854 z dnia 2021-09-06

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
BUDOWA TRYBUN WRAZ Z DOJAZDEM ORAZ WYKONANIEM DOKUMENTACJI TECHNICZNEJ NIEZBĘDNEJ DO UZYSKANIA DECYZJI ZMIAN DO POZWOLENIA

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA WIŚNIOWA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 690582217

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: 150

1.5.2.) Miejscowość: Wiśniowa

1.5.3.) Kod pocztowy: 38-124

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL823 - Rzeszowski

1.5.7.) Numer telefonu: 172775063

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@wisniowa.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://wisniowa.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://miniportal.uzp.gov.pl/ oraz strona internetowa, na której udostępniane będą zmiany i wyjaśnieniaSWZ oraz inne dokumenty związane z postępowaniem o udzielenie zamówienia: https://wisniowa.bip.gov.pl/search/publiccontracts/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

BUDOWA TRYBUN WRAZ Z DOJAZDEM ORAZ WYKONANIEM DOKUMENTACJI TECHNICZNEJ NIEZBĘDNEJ DO UZYSKANIA DECYZJI ZMIAN DO POZWOLENIA

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-361672f2-fb48-11eb-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00170854

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-06

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00002583/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Budowa trybun na stadionie sportowym w Wiśniowej

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00149755/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: P.271.1.5.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji technicznej w opisanym w PFU zakresie niezbędnej do uzyskania decyzji zmian do pozwolenia na budowę nr 3 5 7 / 2 0 1 6, z wykonaniem robót budowlanych wymienionych w zakresie rzeczowym niniejszego PFU dla budowy trybun sportowych w Wiśniowej wraz z dojściem.
Obowiązkiem Wykonawcy jest wykonanie dokumentacji technicznej składającej się z:
1) projektu koncepcyjnego trybun (PK),
2) projektu budowlanego w zakresie architektoniczno-budowlanym (PB),
3) projektu technicznego (PT),
4) Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiOR).
Każdy z wyżej wymienionych etapów realizacji dokumentacji technicznej powinien być uzgodniony i zaakceptowany przez Zamawiającego tj. Gminę Wiśniowa.
Akceptacja Zamawiającego w zakresie PK konieczna jest do rozpoczęcia realizacji PB i PT
Zakres rzeczowy do zrealizowania w ramach zadania inwestycyjnego, wg projektu budowlanego i technicznego sporządzonego przez Wykonawcę
1) Budowa trybun od strony zachodniej z łączną minimalną ilością miejsc równą 282.
2) Wykonanie fundamentów, konstrukcji nośnej trybun wraz z zadaszeniem i siedziskami
3) Budowa podłoża pod trybunami i chodnika od północnej granicy działki – istniejący zjazd do trybun i wzdłuż nich
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w–Programie funkcjonalno-użytkowym wraz z załącznikami oraz w wzorze Umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45212200-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45212224-2 - Roboty budowlane związane ze stadionami

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy PZP Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Uzasadnienie prawne:
Zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy PZP Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.

Uzasadnienie faktyczne
Do upływu terminu składania ofert, tj. do dnia 02.09.2021 r. do godz. 11:00 wpłynęło dwie oferty.tj. Firmy Akar Sp. z o.o. na kwotę 349 320,00 zł brutto oraz SCI System Sp. z o.o. Sp.k. na kwotę 252 150,00 zł brutto. Przed otwarciem ofert, Zamawiający działając na podstawie art. 222 ust. 4 ustawy Pzp, zamieścił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o maksymalnej kwocie jaką zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia, tj. 200 000, zł brutto


Wobec tego, że cena ofert złożonych w niniejszym postępowaniu przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, Zamawiający unieważnił niniejsze postępowanie na podstawie aft. 255 pkt 3 ustawy Pzp.
2021-09-06 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane