Rozbudowa Szkoły Podstawowej w Gostyni wraz z termomodernizacją i zagospodarowaniem terenu: Zad. 1.Rozbudowa SP w Gostyni z zagospodarowaniem terenu. Zad. 2.Termomodernizacja budynku SP w Gostyni.

GMINA WYRY

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00171434
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00171434/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-09-06 14:55
Lokalizacja
Wyry, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-2c04c1d9-d98c-11eb-b885-f28f91688073
Identyfikator
6351832290
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budynkówRoboty w zakresie usuwania gruzuRoboty rozbiórkoweRoboty budowlane w zakresie parkingówPokrywanie dachów panelami ogniw słonecznychRoboty instalacyjne w budynkachIzolacja cieplnaWznoszenie ogrodzeńInstalowanie drzwi i okien, i podobnych elementówUsługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Wykonawcy

1 przyznane

DAMIAN ŚWIĄCIKCzęstochowa, PL · lot 0
4 117 800,15 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00171434 z dnia 2021-09-06

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbudowa Szkoły Podstawowej w Gostyni wraz z termomodernizacją i zagospodarowaniem terenu: Zad. 1.Rozbudowa SP w Gostyni z zagospodarowaniem terenu. Zad. 2.Termomodernizacja budynku SP w Gostyni.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA WYRY

1.3.) Oddział zamawiającego: Gmina Wyry

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276257736

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Główna 133

1.5.2.) Miejscowość: Wyry

1.5.3.) Kod pocztowy: 43-175

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22C - Tyski

1.5.7.) Numer telefonu: 32 325 68 00

1.5.8.) Numer faksu: 32 325 68 09

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@wyry.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wyry.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

http://bip.ugwyry.rekord.pl/3320023/dokument/27651

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Rozbudowa Szkoły Podstawowej w Gostyni wraz z termomodernizacją i zagospodarowaniem terenu: Zad. 1.Rozbudowa SP w Gostyni z zagospodarowaniem terenu. Zad. 2.Termomodernizacja budynku SP w Gostyni.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2c04c1d9-d98c-11eb-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00171434

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-06

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00003552/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.7 Rozbudowa budynku Szkoły Podstawowej w Gostyni wraz z termomodernizacją i zagospodarowaniem terenu.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00100076/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IZP.271.5.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 3442712,43 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

A. Przedmiot zamówienia:
1. Przedmiot umowy obejmuje wykonanie dwóch zadań:
a) Zadanie 1 – „Rozbudowa budynku Szkoły Podstawowej w Gostyni z zagospodarowaniem terenu”
Zadanie będzie realizowane w oparciu o dokumentację projektową pn.: „Projekt budowlano-wykonawczy rozbudowy budynku Szkoły Podstawowej w Gostyni o pomieszczenia świetlicy wraz z dostosowaniem istniejącej kuchni do obowiązujących przepisów, projektu parkingu z uwzględnieniem nowych wjazdów, projektu oświetlenia i monitoringu terenu Szkoły Podstawowej oraz przebudowę instalacji gazowej w Gostyni przy ul. Rybnickiej 141” opracowany przez Firmę Inżynieryjno – Konsultingową „ARCUS” S. C.
W zakresie zadania należy wykonać m.in. następujące roboty:
• Roboty rozbiórkowe i budowlane,
• Instalacje elektryczne i niskoprądowe,
• Instalacje centralnego ogrzewania, wodociągowe, kanalizacji sanitarnej i deszczowej, wentylacji, gazowe wraz z przebudową przyłącza gazu,
• Wykonanie zagospodarowania terenu wraz z budową parkingu, oświetleniem i monitoringiem,
• Wyposażenie (zgodnie z dokumentacją),
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla Zadania 1 zawiera Dokumentacja Projektowa.
b) Zadanie 2 – „Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Gostyni”
Zadanie będzie realizowane w trybie „projektuj – buduj” w oparciu o Program funkcjonalno-użytkowy.
W ramach zadania wykonać należy m.in.:
• Wykonanie dokumentacji projektowej zgodnie z obowiązującymi przepisami wraz z wszelkimi niezbędnymi uzgodnieniami,
• Instalacja ogniw fotowoltaicznych,
• Modernizacja kotłowni,
• Docieplenie nieocielonych ścian zewnętrznych wraz z otynkowaniem,
• Wymiana stolarki okiennej zewnętrznej,
• Likwidacja ścianek z luksferów,
• Malowanie elewacji budynku.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla Zadania 2 zawiera Załącznik A – Uszczegółowiony opis przedmiotu zamówienia oraz Program Funkcjonalno-Użytkowy.
B. Kod przedmiotu zamówienia zgodnie z klasyfikacją Wspólnego Słownika Zamówień CPV:
Główny kod:
45210000-2 Roboty budowlane w zakresie budynków
45321000-3 Izolacja cieplna
71320000-7 Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
45111300-1 Roboty rozbiórkowe
45223300-9 Roboty budowlane w zakresie parkingów
45342000-6 Wznoszenie ogrodzeń
45111220-6 Roboty w zakresie usuwania gruzu
45300000-0 Roboty instalacyjne w budynkach
45421100-5 Instalowanie drzwi i okien i podobnych elementów
45261215-4 Pokrywanie dachów panelami ogniw słonecznych
C. Informacja o finansowaniu ze środków zewnętrznych
1. Inwestycja jest dofinansowana z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych RFIL (Fundusz Przeciwdziałania CIVID-19 dla Jednostek Samorządu Terytorialnego).
D. Informacje Zamawiającego:
1. Z uwagi na fakt, że roboty budowlane będą prowadzone na terenie Szkoły Podstawowej w Gostyni w czasie trwania roku szkolnego, organizacja robót musi uwzględniać specyfikę obiektu i wynikające stąd ograniczenia. W trakcie prowadzenia robót Wykonawca zobowiązany będzie do zapewnienia ciągłości funkcjonowania Szkoły Podstawowej w Gostyni. Roboty należy zorganizować i oznakować w taki sposób, aby uciążliwość wykonywanych prac dla funkcjonowania Szkoły Podstawowej w Gostyni była jak najmniejsza i zapewniała bezpieczeństwo.
2. Zamawiający uwzględnił wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, zgodnie z art. 100 ust. 1 Pzp.
3. Z uwagi na fakt, że roboty budowlane będą prowadzone na czynnym obiekcie, dlatego roboty związane z wymianą źródła ciepła i c.o. należy wykonać nie zakłócając sezonu grzewczego.
4. W przypadku zatrudnienia przez Wykonawcę personelu obcojęzycznego, Wykonawca zapewni ciągłą możliwość porozumiewania się personelu Zamawiającego z personelem Wykonawcy w języku polskim.
A. Gwarancja
1. Wykonawca robót udzieli 120 miesięcznej gwarancji na panele fotowoltaiczne oraz inwerter liczonej od dnia podpisania przez Zamawiającego protokołu odbioru końcowego robót.
2. Udzielona przez Wykonawcę gwarancja na roboty budowlane, zainstalowane urządzenia oraz wbudowane materiały będzie stanowiła jedno z kryteriów oceny ofert.
E. Rozwiązania równoważne:
1. Jeżeli Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia wskazał znaki towarowe, patenty lub pochodzenia, źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, dopuszcza się zaoferowanie rozwiązań równoważnych opisanym, pod warunkiem zachowania przez nie takich samych minimalnych parametrów technicznych, jakościowych oraz funkcjonalnych itp.
2. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez zamawiającego. W takim przypadku, wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami.
3. W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia znajdą się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45223300-9 - Roboty budowlane w zakresie parkingów

45261215-4 - Pokrywanie dachów panelami ogniw słonecznych

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45321000-3 - Izolacja cieplna

45342000-6 - Wznoszenie ogrodzeń

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4117800,15 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 5565214,95 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 4117800,15 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Budowlane CZĘSTOBUD Damian Świącik

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 949-146-28-25

7.3.3) Ulica: al. Bohaterów Monte Cassino 40

7.3.4) Miejscowość: Częstochowa

7.3.5) Kod pocztowy: 42-200

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Wykonanie części robót budowlanych i części robót instalacyjnych.

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-09-06

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 4117800,15 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 16 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2021-09-06 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane