Rozbudowa infrastruktury komunikacyjnej w Brzeskiej Strefie Gospodarczej Pikutkowo - Machnacz poprzez przebudowę drogi gminnej w miejscowości Pikutkowo (od km 0+000 do km 0+680,19)

GMINA BRZEŚĆ KUJAWSKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00170843
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00170843/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-09-06 12:08
Lokalizacja
Brześć Kujawski, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-32933c9a-f111-11eb-b885-f28f91688073
Identyfikator
8882901441
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie nawierzchni dróg

Wykonawcy

1 przyznane

WŁOCŁAWSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT DROGOWYCH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄNowa Wieś, PL · lot 0
957 869,88 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00170843 z dnia 2021-09-06

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbudowa infrastruktury komunikacyjnej w Brzeskiej Strefie Gospodarczej Pikutkowo - Machnacz poprzez przebudowę drogi gminnej w miejscowości Pikutkowo (od km 0+000 do km 0+680,19)

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA BRZEŚĆ KUJAWSKI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 910866815

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: pl. Władysława Łokietka 1

1.5.2.) Miejscowość: Brześć Kujawski

1.5.3.) Kod pocztowy: 87-880

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL619 - Włocławski

1.5.7.) Numer telefonu: 542316310

1.5.8.) Numer faksu: 542316324

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@brzesckujawski.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.brzesckujawski.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://e-propublico.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Rozbudowa infrastruktury komunikacyjnej w Brzeskiej Strefie Gospodarczej Pikutkowo - Machnacz poprzez przebudowę drogi gminnej w miejscowości Pikutkowo (od km 0+000 do km 0+680,19)

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-32933c9a-f111-11eb-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00170843

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-06

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000983/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Rozbudowa infrastruktury komunikacyjnej w Brzeskiej Strefie Gospodarczej Pikutkowo - Machnacz poprzez przebudowę drogi gminnej w miejscowości Pikutkowo (od km 0+000 do km 0+680,19)

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00132142/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BI.II.271.23.2021.KO

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 778756,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Droga gminna nr 190433C w miejscowości Pikutkowo posiada nawierzchnię asfaltową o szerokości 5,50 m. Jednostronny chodnik z płytek betonowych o szerokości ok. 1,50 m zlokalizowany po zachodniej stronie ulicy. Na środku chodnika stoją słupy oświetleniowe. Jednostronne pobocze z kruszywa łamanego. Woda opadowa jest odprowadzana za pomocą spadków podłużnych i poprzecznych na teren przyległy.
W obrębie pasa drogowego zlokalizowane jest uzbrojenie:
a) Sieć telekomunikacyjna (SATFILM)
b) Sieć wodociągowa
c) Sieć energetyczna NN
d) Sieć gazowa
Zakres obejmuje:
- Wykonanie poszerzenia jezdni o pełnej konstrukcji o szerokości w celu uzyskania stałej szerokości drogi równej 7,00 m - AC 11S gr. 4 cm - 1000 m2
- Wykonanie nakładki na istniejącą nawierzchnię asfaltową - AC 11S gr. 4 cm - 3800 m2
- Jednostronne pobocze z KŁSM 0/31,5 o szerokości 0,75 m gr. 9 cm - 450 m2
- Chodnik z kostki brukowej betonowej koloru szarego gr. 8 cm o szerokości 2,00 m - 1130 m2
- Zjazdy z kostki brukowej betonowej koloru grafitowego gr. 8 cm - 460 m2
- Zatoka postojowa z kostki brukowej betonowej koloru grafitowego gr. 8 cm - 180 m2
- Zatoki autobusowe o szerokości 3,00 m i długości 20,00 m ze skosem najazdowym 1:8 i skosem wyjazdowym 1:4 z betonu cementowego C 30/37 ze zbrojeniem rozproszonym - 230 m2
- Skanalizowanie istniejącego rowu przepustem z tworzywa sztucznego PEHD klasy SN8 o średnicy 400 mm i długości 28,00 mb
- Tereny zieleni - humus gr. 10 cm obsiany trawą - 640 m2
- Krawężnik betonowy 15x30 wyniesiony względem nawierzchni na 12 cm na ławie betonowej C 12/15 z oporem - 630 mb
- Krawężnik betonowy peronowy wyniesiony względem nawierzchni na 16 cm na ławie betonowej C 12/15 z oporem - 40 mb
- Krawężnik betonowy peronowy wyniesiony względem nawierzchni na 12x25 na ławie betonowej C 12/15 z oporem - 450 mb
- Obrzeże betonowe 8x30 na ławie betonowej C 12x15 z oporem - 620 mb
- Ścianka czołowa betonowa - 1 szt.
- Wiaty przystankowe - 2 szt.
- Kosze na śmieci - 2 szt.
- Bariera U - 11a- 36 mb
- Bariera sprężysta SP-09- 25 mb
- Wymiana hydrantu nadziemnego na podziemny - 2 szt.
- Drzewo do wycinki - 1 szt.
Podstawowe parametry techniczne
Droga gminna po przebudowie o szerokości 7,00 m o pochyleniu poprzecznym jednostronnym równym 2,00 % w kierunku wschodnim. Jednostronny chodnik o szerokości równej 2,00 m usytuowany bezpośrednio przy krawędzi drogi, ograniczony krawężnikiem 15x30 cm na ławie betonowej z C 12/15 oraz obrzeżem betonowym 8x30 cm na podsypce cementowo-piaskowej. Jednostronne pobocze z kruszywa łamanego o szerokości 0,75 m i pochyleniu 8,00 %. Zjazdy z kostki brukowej betonowej koloru grafitowego, obramowane opornikiem betonowym wtopionym 12x25 na ławie betonowej z oporem z C 12/15, a od strony drogi krawężnikiem wtopionym 12x25 na ławie betonowej z oporem C 12/15. Zatoka postojowa dla samochodów postojowych z kostki brukowej betonowej koloru grafitowego, obramowanie opornikiem betonowym wtopionym 12x25 na ławie betonowej z oporem C 12/15, a od strony drogi krawężnikiem najazdowym 15x22 na ławie betonowej z oporem C 12/15. Zatoki autobusowe o szerokości 3,00 m i długości 20 m z skosem najazdowym o długości 24 mb i pochyleniu 1:8 i skosem wyjazdowym o długości 12,00 m i skosem 1:4 z betonu cementowego C 30/37 ze zbrojeniem rozporoszonym. Zatoka autobusowa obramowana opornikiem betonowym wtopionym oraz krawężnikiem peronowym. Pozostałe parametry drogi gminnej:
- Klasa techniczna - D (dojazdowa)
- Prędkość projektowa - 40 km/h
- Kategoria ruchu - KR 2
Konstrukcja nawierzchni:
a) Nakładka na drogę gminną:
- Warstwa ścieralna - AC 11 S - 4 cm
- Warstwa wyrównawcza - średnio 50 kg/m? AC 16W
- Podbudowa zasadnicza - istniejąca konstrukcja
b) Poszerzenie drogi gminnej - pełna konstrukcja:
- Warstwa ścieralna - AC 11 S - 4 cm
- Warstwa wiążąca - AC 16 W - 7 cm
- Podbudowa zasadnicza - KŁSM 0/31,5 (kruszywo twarde - melafir) - 8 cm
- Podbudowa pomocnicza - KŁSM 0/31,5 - 15 cm
- Warstwa odcinająca - piasek średni - 10 cm
c) Zatoka autobusowa:
- Warstwa ścieralna - nawierzchnia betonowa C 30/37 ze zbrojeniem rozproszonym - 22 cm
- 2 x folia izolacyjna
- Podbudowa zasadnicza - beton C 16/20 - 20 cm
- Warstwa odsączająca - piasek średni - 10 cm
d) Konstrukcja chodnika i peronu autobusowego:
- Warstwa ścieralna - kostka brukowa betonowa gr. 8 koloru szarego na podsypce cem. - piask. Gr. 5 cm - 13 cm
- Podbudowa zasadnicza - KŁSM 0/31,5 - 10 cm
- Warstwa odsączająca - piasek średni - 10 cm
e) Zjazdy oraz zatoka postojowa:
- Warstwa ścieralna - kostka brukowa koloru grafitowego - 8 cm
- Podsypka cem.-piask.
- Podbudowa zasadnicza - KŁSM 0/31,5 - 15 cm
- Warstwa odcinająca - piasek średni - 10 cm
f) Konstrukcja pobocza:
- Warstwa ścieralna - KŁSM 0/31,5 (kruszywo twarde - melafir) - 9 cm
- Podbudowa zasadnicza - KŁSM 0/31,5 (kruszywo twarde - melafir) - 8 cm
- Podbudowa pomocnicza - KŁSM 0/31,5 - 15 cm
- Warstwa odcinająca - piasek średni - 10 cm
Szczegółowy opis zakresu prac w załączonej dokumentacji technicznej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 957869,88 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1154957,45 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 957869,88 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Włocławskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8882461309

7.3.3) Ulica: Jana Pawła II

7.3.4) Miejscowość: Nowa Wieś

7.3.5) Kod pocztowy: 87-853

7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-09-06

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 957869,88 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2021-12-20
2021-09-06 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane