Przebudowa instalacji elektrycznych w budynku Uniwersytetu Warszawskiego SOKRATES ul. Smyczkowa 9, Warszawa

Uniwersytet Warszawski

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00172990
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00172990/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-09-07 14:21
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-4e5faafa-bdfd-11eb-911f-9ad5f74c2a25
Identyfikator
5250011266
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychRoboty w zakresie okablowania elektrycznegoRoboty w zakresie instalacji elektrycznychInstalowanie systemów alarmowych i antenInstalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnychInne instalacje elektryczne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00172990 z dnia 2021-09-07

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa instalacji elektrycznych w budynku Uniwersytetu Warszawskiego SOKRATES ul. Smyczkowa 9, Warszawa

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Uniwersytet Warszawski

1.3.) Oddział zamawiającego: Dział Zamówień Publicznych

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001258

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Krakowskie Przedmieście 26/28

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 00-927

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.7.) Numer telefonu: +48 22 55 20 242

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dzp@adm.uw.edu.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://dzp.uw.edu.pl/postepowania-przetargowe/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

http://dzp.uw.edu.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa instalacji elektrycznych w budynku Uniwersytetu Warszawskiego SOKRATES ul. Smyczkowa 9, Warszawa

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4e5faafa-bdfd-11eb-911f-9ad5f74c2a25

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00172990

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-07

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00065081/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DZP-361-148/2020

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 315240,66 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie przebudowy instalacji elektrycznych w budynku Uniwersytetu Warszawskiego SOKRATES ul. Smyczkowa 9 Warszawa, zwane dalej robotami.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i zakres robót określa dokumentacja, stanowiąca załącznik nr 1 do Specyfikacji Warunków Zamówienia (zwanej dalej SWZ lub Specyfikacją).

4.5.3.) Główny kod CPV: 45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45312000-7 - Instalowanie systemów alarmowych i anten

45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych

45317000-2 - Inne instalacje elektryczne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

UZASADNIENIE PRAWNE UNIEWAŻNIENIA:
Zgodnie z art. 255 pkt. 6 ustawy Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
UZASADNIENIE FAKTYCZNE UNIEWAŻNIENIA:
Zamawiający unieważnia niniejsze postępowanie o udzielenie zamówienia, gdyż postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego w postaci rozbieżności w opisie rodzaju kabli w dokumentacji technicznej stanowiącej załącznik nr 1 do Specyfikacji Warunków Zamówienia (zwanej dalej SWZ), określającej szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i zakres robót.
W związku z powyższym przedmiot zamówienia został przez Zamawiającego przygotowany z naruszeniem art. 16 pkt 2 ustawy, tj. nie został przygotowany przez Zamawiającego w sposób przejrzysty.
W ww. dokumentacji technicznej zawarto sprzeczne wymagania co do rodzajów tych samych kabli: w jednym miejscu wymaga się aby kable posiadały certyfikat ogniotrwałości, w innym nie wymaga się certyfikatu. W wyniku powyższego część wykonawców w złożonych ofertach uwzględniło kable, które posiadają certyfikat ogniotrwałości, a część kable nie posiadające certyfikatu.
Należy w tym miejscu zauważyć że taki stan rzeczy wpłynął na ustalenie ceny oferty (różnica w cenach kabli z certyfikatem i bez). Ponadto wykonawcy w ofertach uwzględnili różne materiały. Powoduje to, że oferty są nieporównywalne.
W związku z tym Zamawiający nie może wybrać Wykonawcy zgodnie z zachowaniem uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców.
Powstałej wady nie da się usunąć, ponieważ nie da się usunąć błędów dotyczących treści SWZ po dokonaniu czynności niepowtarzalnych takich jak czynność otwarcia ofert.
Unieważnienie na podstawie art. 255 pkt. 6 ustawy uzasadniają wskazane powyżej wady postępowania (rozbieżność w opisie przedmiotu zamówienia powodująca rozbieżności w oferowanym przedmiocie zamówienia, co skutkuje niemożnością wybrania wykonawcy zgodnie z zachowaniem uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców) oraz brak możliwości zmiany opisu przedmiotu zamówienia na tym etapie postępowania, a także fakt iż ww. wady uniemożliwiają zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy.
Wady te mają charakter istotny i są wadami nieusuwalnymi, dla przywrócenia zgodności z prawem konieczne jest unieważnienie postępowania.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 5

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 162360,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 207255,00 PLN

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2021-09-07 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane