Budowa drogi gminnej Nr 010319C Iwiec – Kochelno od km 0+000 do km 0+729.
Gmina Cekcyn
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00173467
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00173467/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-09-08 08:39
- Lokalizacja
- Cekcyn, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-322068c3-b312-11eb-911f-9ad5f74c2a25
- Identyfikator
- 5611496808
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00173467 z dnia 2021-09-08 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa drogi gminnej Nr 010319C Iwiec – Kochelno od km 0+000 do km 0+729.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Cekcyn
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092351104
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Szkolna 2
1.5.2.) Miejscowość: Cekcyn
1.5.3.) Kod pocztowy: 89-511
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL618 - Świecki
1.5.7.) Numer telefonu: 523347550
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@cekcyn.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.cekcyn.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://miniportal.uzp.gov.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa drogi gminnej Nr 010319C Iwiec – Kochelno od km 0+000 do km 0+729.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-322068c3-b312-11eb-911f-9ad5f74c2a25
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00173467
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-08
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00001765/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Budowa drogi gminnej Nr 010319 C Iwiec – Kochelno od km 0+000 do km 0+729
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00052656/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.3.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 907758,84 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest budowa drogi gminnej Nr 010319C Iwiec – Kochelno od km 0+000 do km 0+729.
2. Zamawiający złożył wniosek do Wojewody Kujawsko – Pomorskiego o dofinansowanie w/w zadania ze środków Funduszu Dróg Samorządowych
3. Zamawiający zastrzega sobie możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane.
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia:
1) Zestawienie powierzchni zagospodarowania drogowego:
- długość drogi – 729,00 mb
- powierzchnia projektowanej jezdni bitumicznej z warstwą odcinającą – 2.438,05 m2
- powierzchnia projektowanej jezdni bitumicznej bez warstwy odcinającej – 852,12 m2
- powierzchnia projektowanego chodnika z kostki betonowej – 66,78 m2
- powierzchnia projektowanych zjazdów bitumicznych z warstwą odcinającą – 67,67 m2
- powierzchnia projektowanych zjazdów bitumicznych bez warstwy odcinającej – 121,70 m2
- powierzchnia projektowanych poboczy z kruszywa – 1.050,51 m2
- ogółem powierzchnia zagospodarowania drogowego – F = 4.596,83 m2
2) Parametry techniczne:
- teren – równinny
- klasa techniczna – D
- prędkość projektowana – Vp = 30 km/h
- kategoria ruchu – KR2
- liczba jezdni – 1
- liczba pasów ruchu – 2
3) Parametry geometryczne:
- szerokość jezdni – 3,50 m z mijankami
- szerokość pasa ruchu – 2,50 m
- szerokość chodników – min. 2,15 m
- szerokość poboczy z kruszywa – 0,75 m
4) Konstrukcja nawierzchni.
Konstrukcje nawierzchni zaprojektowano na podstawie oceny warunków geotechnicznych podłoża gruntowego oraz Rozporządzenia Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie. Jezdnia będzie obramowana krawężnikiem wtopionym 12x25 cm na ławie betonowej z oporem zewnętrznym (przy połączeniu ze zjazdami) oraz krawężnikiem wystającym 15x30 cm (przy połączeniu z chodnikiem). Na przejściach dla pieszych krawężnik będzie obniżony do +2 cm ponad krawędź jezdni. Proj. chodnik od strony trawnika należy obramować obrzeżem betonowym o wym. 8x30 cm na ławie z oporem zewnętrznym.
Przyjęto następującą konstrukcję nawierzchni:
Projektowana jezdnia (od km 0+000 do km 0+527,5)
- warstwa ścieralna z asfaltobetonu AC11S gr. 4 cm
- warstwa wiążąca z asfaltobetonu AC16W gr. 4 cm
- podbudowa z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie 0/31,5 o, gr. 20 cm
- warstwa odcinająca z piasku, gr. 20 cm
Projektowana jezdnia (od km 0+527,5 do km 0+729,0)
- warstwa ścieralna z asfaltobetonu AC11S gr. 4 cm
- warstwa wiążąca z asfaltobetonu AC16W gr. 4 cm
- podbudowa z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie 0/31,5 o, gr. 20 cm
Projektowany zjazd bitumiczny z warstwą odcinającą (od km 0+000 do km 0+527,5):
- warstwa ścieralna z asfaltobetonu AC11S gr. 4 cm
- warstwa wiążąca z asfaltobetonu AC16W gr. 3 cm
- podbudowa z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie 0/31,5 o, gr. 15 cm
- warstwa odcinająca z piasku, gr. 15 cm
Projektowany zjazd bitumiczny bez warstwy odcinającej (od km 0+527,5 do km 0+729,0):
- warstwa ścieralna z asfaltobetonu AC11S gr. 4 cm
- warstwa wiążąca z asfaltobetonu AC16W gr. 3 cm
- podbudowa z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie 0/31,5 o, gr. 15 cm
Projektowany chodnik z kostki betonowej:
- kostka betonowa bezfazowa koloru szarego gr. 6 cm
- podsypka cementowo – piaskowa 1:4 gr. 5 cm
- warstwa odcinająca z piasku gr. 10 cm
Przyjęto następujące warstwy konstrukcyjne pobocza z kruszywa:
- kruszywo łamane 0/31,5 mm, gr. 10 cm
Zamawiający wymaga, aby Wykonawca górną warstwę nawierzchni ułożył na całej szerokości jezdni jednym pasem.
5) Stan istniejący.
Droga gminna nr 010319C Iwiec-Kochelno jest droga klasy D (dojazdowej) i zapewnia dojazd do istniejących działek budowlanych oraz do posesji oraz pól uprawnych. Szerokość istniejącej
drogi gruntowej jest od 3,50 do 5,90 m. Droga gminna połączona jest z drogą powiatową Cekcyn-Wełpin. Istniejące zjazdy są o nawierzchni gruntowej. Droga powiatowa jest wyposażona w jezdnie bitumiczną o szerokości 6,5 m z chodnikiem zlokalizowanym od strony wschodniej jezdni o szerokości 1,50m .W km 0+160,79 jest zlokalizowany przepust drogowy z rur betonowych o średnicy 400 mm odprowadzający wody z rowu przydrożnego do rowu melioracyjnego. Od strony południowej drogi jest skarpa drogowa o pochyleniu od 1:1,5 do 1,1. Od strony północnej na znacznym odcinku jest także zlokalizowana skarpa. Na krawędzi drogi gruntowej są zlokalizowane drzewa przeznaczone do wycinki, które zostały wycięte na podstawie decyzji na wycinkę drzew.
W pasie drogowym występuje uzbrojenie:
- wodociąg.
6) Opis zmian w stosunku do stanu istniejącego.
Projektuje się budowę istniejącej drogi gminnej nr 010319C Iwiec-Kochelno polegającą na budowie jezdni bitumicznej, poboczy gruntowych, wykonaniu rowów przydrożnych z drenem, przebudowę przepustu drogowego, drenu z kruszywa oraz odcinka chodnika przy skrzyżowaniu
z drogą powiatową . Przy drodze powiatowej dla budowy chodnika konieczne jest wykonanie muru oporowego o wysokości 1,20 m i długości 10,00 m z barierą ochronną. Na posesje oraz na pola uprawne projektuje się zjazdy bitumiczne. Istniejący przepust fi 400 będzie przebudowany na przepust z rur betonowych ze studnią o średnicy 1200 mm. Wzdłuż drogi gminnej od strony północnej istniejący rów przydrożny będzie pogłębiony, a na dnie rowu na odcinkach gdzie szerokość pasa drogowego jest mała będzie ułożony dren z kruszywa. Na odcinkach, gdzie rów koliduje z istniejącym wodociągiem będzie wykonany dren z kruszywa. Istniejący przepust drogowy o średnicy 400 mm będzie przebudowany z wylotem oraz studnia wlotową o średnicy 1200mm .
7) Odwodnienie.
Odwodnienie projektowanej drogi zapewniono poprzez spadki poprzeczne i podłużne do przebudowanego rowu przydrożnego oraz drenu o średnicy 150 mm z kruszywa. Na odcinkach, gdzie rów koliduje z istniejącym wodociągiem będzie wykonany dren z kruszywa. Istniejący przepust drogowy będzie przebudowany na przepust ze studniami betonowymi. Na odprowadzenie wód deszczowych oraz wykonanie urządzeń wodnych uzyskano pozwolenie wodno-prawne.
8) Kolizje z istniejącym uzbrojeniem podziemnym.
Projektowany układ drogowy nie koliduje z istniejącym uzbrojeniem podziemnym.
9) Oznakowanie.
Projektowana droga będzie oznakowana znakami pionowymi i poziomymi.
10) Oświetlenie solarne.
W ramach realizacja zadania planuje się montaż 4 lamp hybrydowych z oprawą LED 65W.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45111230-9 - Roboty w zakresie stabilizacji gruntu
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45112210-0 - Usuwanie wierzchniej warstwy gleby
45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych
45113000-2 - Roboty na placu budowy
45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych
45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych
45233320-8 - Fundamentowanie dróg
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 835445,10 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 835445,10 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 835445,10 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Juliusz Marcin Pilarski Zakład Usług Komunalnych
Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Olga Agnieszka Pilarska Zakład Usług Komunalnych, Roman Franciszek Pilarski Zakład Usług Komunalnych
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5581823207
7.3.3) Ulica: Młyńska 22
7.3.4) Miejscowość: Nakło nad Notecią
7.3.5) Kod pocztowy: 89-100
7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
Przedsiębiorstwo Usług Energetycznych „WERGON” Sp. z o.o.
ul. Jaśminowa 5 , Lipniki, 86-005 Białe Błota - roboty branży elektrycznej
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-09-07
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 835445,10 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2021-09-08 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |