Budowa sieci kanalizacyjnej dla odwodnienia rejonu ulic w Pęcicach Małych
GMINA MICHAŁOWICE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00173458
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00173458/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-09-08 08:34
- Lokalizacja
- Reguły, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-369bb268-f44b-11eb-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 5342480595
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00173458 z dnia 2021-09-08 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa sieci kanalizacyjnej dla odwodnienia rejonu ulic w Pęcicach Małych
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MICHAŁOWICE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 013269290
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Aleja Powstańców Warszawy 1
1.5.2.) Miejscowość: Reguły
1.5.3.) Kod pocztowy: 05-816
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL913 - Warszawski zachodni
1.5.7.) Numer telefonu: 223509191
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@michalowice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.michalowice.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://bip.michalowice.pl/zamowienia-publiczne/ogloszenia-przetargow1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa sieci kanalizacyjnej dla odwodnienia rejonu ulic w Pęcicach Małych2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-369bb268-f44b-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00173458
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-08
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00001971/10/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.27 Budowa sieci kanalizacyjnej dla odwodnienia ulic w Pęcicach Małych
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00135351/02
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.22.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest:
budowa sieci kanalizacji deszczowej na dz. nr ew.: 13, 14/3, 22, 35, 74/2 (po podziale 74/4, 74/10), 159 obręb Pęcice Małe gm. Michałowice. Zaprojektowano budowę sieci kanalizacji deszczowej o łącznej długości 686,00 m. Do zaprojektowanej sieci kanalizacji deszczowej odprowadzane będą wody opadowe z powierzchni pasów drogowych ulic gminnych i drogi powiatowej – ul. Komorowskiej. Sieć zaprojektowano z ograniczeniem zrzutu do odbiornika i retencją kanałową. Za ograniczenie zrzutu odpowiedzialny będzie regulator przepływu, który zlokalizowano w studni SD2 - przed włączeniem do istniejącego przepustu DN800mm z rur betonowych. Nadmiar wód opadowych retencjonowany będzie w rurociągach o średnicach DN500mm i DN800mm. Wody opadowe będą dodatkowo retencjonowane w projektowanym zbiorniku (wg odrębnego opracowania) na dz. nr ew. 159. Projekt uwzględnia dalszą rozbudowę sieci kanalizacji deszczowej, która została podzielona na etapy według odrębnych opracowań.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45111240-2 - Roboty w zakresie odwadniania gruntu
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45113000-2 - Roboty na placu budowy
45231100-6 - Ogólne roboty budowlane związane z budową rurociągów
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Wykonawca Inżynieria Sanitarna Jakub Hanausek w złożonej ofercie wskazał, że zatrudni 3 osoby na umowę o pracę wykonujące czynności operatora koparko-ładowarki lub operatora koparki i ładowarki oraz czynności monterów sieci wodno-kanalizacyjnych. Zgodnie z postanowieniami SWZ powinno być zatrudnionych przez Wykonawcę min. 6 osób wykonujących wskazane czynności.Zamawiający wysłał pismo z prośbą o wyjaśnienie, dlaczego Wykonawca w ofercie uwzględnił tylko 3 osoby zatrudnione na umowę o pracę. W odpowiedzi na wezwanie Wykonawca Inżynieria Sanitarna Jakub Hanausek wskazał, że ta rozbieżność spowodowana została niejednoznacznością postanowień SWZ w zakresie potencjału osobowego.
Wykonawca ten wskazał, że spełnia warunek zawarty w pkt 2) tj.: posiada osobę do obsługi koparko-ładowarki posiadającą uprawnienia określone w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 20 września 2001 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, budowlanych i drogowych (t.j. Dz.U. z 2018 poz. 583) – uprawnienia do wykonywania zawodu operatora koparko-ładowarki stąd dalszy opis alternatywnego spełnienia tego warunku zawarty po słowie „lub” go nie dotyczy.
Zamawiający po powtórnej analizie SWZ w zakresie podnoszonym przez Wykonawcę uznał, że ze względu na niefortunne zamieszczenie wymogów udziału w postępowaniu:
„min. 1 osobę do obsługi zagęszczarki wibracyjnej”,
„min. 6 osób wykonujących czynności monterów sieci wodno-kanalizacyjnych” jako zawartych w literach odpowiednio „a.” i b.” w ramach punktu 2) a nie jako oddzielnych, niezależnych punktów 3) i 4) mogło wprowadzić w błąd wykonawców.
W konsekwencji wykonawcy mogli w różny sposób zinterpretować postanowienia SWZ w tym zakresie, co mogło się przełożyć na różną wycenę ofert.
Z uwagi na to, że po otwarciu ofert nie można dokonać zmian w SWZ, a na etapie prowadzonego postępowania nie wpłynęły pytania w tym zakresie oraz na to, że nieprecyzyjne zapisy SWZ w zakresie potencjału osobowego mają bezpośredni wpływ na wynik postępowania, wady SWZ nie można już usunąć ani naprawić.
W związku z zaistniałą sytuacją Zamawiający po dokonaniu wnikliwej analizy stwierdził, że oferty są nieporównywalne i nie można ich ocenić i tym samym podpisać ważnej umowy niepodlegającej unieważnieniu.
W związku z powyższym Zamawiający podjął decyzję o unieważnieniu przedmiotowego postępowania na podstawie art. 255 ust 1 pkt 6 ustawy Prawo zamówień publicznych i ogłoszenie kolejnego postępowania.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1349000,00 PLN
| 2021-09-08 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |