Naprawa dróg i ulic o nawierzchniach tłuczniowych i asfaltowych na terenie Gminy Nadarzyn

Gmina Nadarzyn

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00173833
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00173833/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-09-08 10:47
Lokalizacja
Nadarzyn, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c32efb03-f122-11eb-b885-f28f91688073
Identyfikator
5342254841
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogoweRoboty w zakresie naprawy dróg

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO-USŁUGOWO-HANDLOWE BUDOWA I NAPRAWA DRÓG EFEKT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWarszawa, PL · lot 0
1 947 090 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00173833 z dnia 2021-09-08

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Naprawa dróg i ulic o nawierzchniach tłuczniowych i asfaltowych na terenie Gminy Nadarzyn

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Nadarzyn

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 013269195

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Mszczonowska 24

1.5.2.) Miejscowość: Nadarzyn

1.5.3.) Kod pocztowy: 05-830

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL913 - Warszawski zachodni

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@nadarzyn.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.nadarzyn.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://nadarzyn.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Naprawa dróg i ulic o nawierzchniach tłuczniowych i asfaltowych na terenie Gminy Nadarzyn

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c32efb03-f122-11eb-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00173833

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-08

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00004069/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.13 Naprawa dróg i ulic o nawierzchniach tłuczniowych i asfaltowych na terenie Gminy Nadarzy w zakresie ułożenia warstwy z destruktu i powierzchniowego zamknięcia lub alternatywnie nawierzchni z mas SMA

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00132797/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZPiFZ.271.19.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest naprawa dróg i ulic o nawierzchniach tłuczniowych i asfaltowych na terenie Gminy Nadarzyn w zakresie ułożenia warstwy z destruktu i powierzchniowego zamknięcia lub alternatywnie nawierzchni z mas SMA z dowiezieniem, wbudowaniem i zagęszczeniem mechanicznym oraz jednokrotnym powierzchniowym utrwaleniem nawierzchni.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje:
- przygotowanie istniejących nawierzchni tłuczniowych poprzez jej wyprofilowanie - w cenie ułożenia warstwy destruktu,
- frezowanie istniejących nawierzchni z mas mineralno-bitumicznych wraz z nadaniem właściwego profilu poprzecznego poprzez ułożenie warstwy profilowej z mas bitumicznych,
- uzupełnienie podbudowy z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie frakcji 31,5-63 mm dla fragmentów dróg gdzie występuje nawierzchnia gruntowa - wynagrodzenie wg ceny ofertowej,
- dostawę, ułożenie wraz z zagęszczeniem przy pomocy walca drogowego na wskazanych drogach o nawierzchni tłuczniowej na terenie Gminy Nadarzyn, destruktu z mas mineralno-asfaltowych o kodzie odpadu 17 03 02, powstałego w wyniku prac związanych z bezpośrednim frezowaniem warstwy asfaltowej ścieralnej (odzysk recyklingu),
- jednokrotne powierzchniowe utrwalenie z użyciem emulsji asfaltowej i grysu bazaltowego 3-5 mm,
- alternatywnie ułożenie warstwy z mas SMA o średniej gr. 5 cm,
- wykonanie poboczy z kruszywa kamiennego łamanego stabilizowanego mechanicznie frakcji 4-31,5mm gr. 7 cm wraz z korytowaniem,
- przebudowę urządzeń wodociągowych, kanalizacyjnych oraz gazowych obejmujących swoim zakresem regulacje wysokościowe wraz z przebudową istniejących elementów podziemnych wraz zapewnieniem nadzoru gestorów odpowiednich sieci,
- prace przygotowawcze i porządkowe niezbędne do prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia
i przekazania do eksploatacji po zakończeniu robót - w cenie wykonania poboczy.
Minimalna długość jednego odcinka nawierzchni 200 m szerokość na jednym odcinku stała w granicach 3,5-5 m. Zamawiający nie dopuszcza destruktu powstałego w wyniku rozkruszenia płyt wyciętych z nawierzchni asfaltowej oraz brył uzyskiwanych z płyt. Destrukt asfaltowy winien być bez domieszki materiałów obcych w tym także bez podbudowy z kruszyw naturalnych lub sztucznych. Grubość warstwy nawierzchni po zagęszczeniu nie mniej niż 9 cm. Prace należy wykonać w sprzyjających warunkach atmosferycznych.
Przed ułożeniem nawierzchni z destruktu istniejącą nawierzchnię tłuczniową należy wyprofilować z nadaniem spadku dwustronnego 2%. Na tak przygotowaną powierzchnię należy ułożyć warstwę destruktu o śr. grubości 10 cm z zagęszczeniem jej walcami o masie 15Mg.
Po ułożeniu warstwy nawierzchni należy ukształtować pobocze stabilizowane kruszywem łamanym 0/31,5 mm na szerokości 0,5 m z zagęszczeniem i nadaniem spadku 4-6%.
Zamówienie będzie realizowane sukcesywnie, zgodnie ze wskazaniami Zamawiającego.
Do zadań Wykonawcy należy opracowanie, zatwierdzenie i wprowadzenie Tymczasowej Organizacji Ruchu na czas robót.
Wykonawca przed rozpoczęciem robót uzyska zgodę na przetwarzanie odpadu o kodzie 17 03 02, 17 01 01 poza instalacjami i urządzeniami na terenie dróg gminy Nadarzyn zgodnie z wymaganiami określonymi w Ustawie z dnia 15 marca 2019 r. o odpadach (Dz. U. z 2021 r. poz. 779, 784).
W przypadku zakupu odpadów przetworzonych należy okazać się Kartą przetwarzania odpadów
– zgodnie z BDO – od firmy od której towar był kupiony.
Do każdej faktury należy załączyć Karty Ewidencji Odpadów (wytworzonych i przetworzonych) za okres prowadzonych robót na drogach gminnych. Ponadto, należy wykazać prowadzeniem ewidencji odpadów w Bazie danych o produktach i opakowaniach oraz gospodarce odpadami BDO – w formie oświadczenia.
3. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określa Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót.
4. Wykonawca udziela min. 12 miesięcznej gwarancji jakości i rękojmi za wady dla robót związanych z ułożeniem destruktu oraz min. 24 miesięcznej gwarancji jakości i rękojmi za wady dla nawierzchni z mas SMA, licząc od daty końcowego odbioru robót.

5. Szczegółowy zakres robót będących przedmiotem zamówienia zawarty został w projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących załącznik nr 4 do SWZ.

6. Na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy Pzp. Zamawiający określa wymagania zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane czynności w zakresie realizacji zamówienia, tj. rozścielenie dostarczonego kruszywa, mechaniczne wyrównanie nawierzchni do wymaganego profilu.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1947090,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1947090,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1947090,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Budowa i Naprawa Dróg EFEKT SP. Z O. O.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5220020266

7.3.3) Ulica: Szomańskiego 8

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 02-495

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-09-03

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1947090,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące

2021-09-08 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane