REMONT ULICY SULEJOWSKIEJ W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM NA ODCINKU OD RONDA BUGAJ DO GRANIC MIASTA

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00173509
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00173509/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-09-08 08:57
Lokalizacja
Piotrków Trybunalski, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a4f2d1f9-f032-11eb-b885-f28f91688073
Identyfikator
7712798771
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemneRoboty w zakresie usuwania gleby

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWY DRÓG I MOSTÓW 'ERBEDIM' SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄPiotrków Trybunalski, PL · lot 0
456 101,02 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00173509 z dnia 2021-09-08

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
REMONT ULICY SULEJOWSKIEJ W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM
NA ODCINKU OD RONDA BUGAJ DO GRANIC MIASTA

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 590648468

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Kasztanowa 31

1.5.2.) Miejscowość: Piotrków Trybunalski

1.5.3.) Kod pocztowy: 97-300

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@zdium-piotrkow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zdium-piotrkow.4bip.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://miniportal.uzp.gov.pl/Postepowania ; https://www.zdium-piotrkow.4bip.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

REMONT ULICY SULEJOWSKIEJ W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM
NA ODCINKU OD RONDA BUGAJ DO GRANIC MIASTA

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a4f2d1f9-f032-11eb-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00173509

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-08

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00001132/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.10 REMONT ULICY SULEJOWSKIEJ

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00131663/02

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.3310/14/2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 561716,96 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

I. OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
1. Szczegółowy zakres robót określa:
1) projekt umowy,
2) formularz oferty wraz z formularzem cenowym,
3) specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych,
4) projekt tymczasowej organizacji ruchu na czas wykonywania robót budowlanych,
5) projekt docelowej organizacji ruchu,
6) projekt budowlano-wykonawczy – „Remont ulicy Sulejowskiej w Piotrkowie Trybunalskim na odcinku od Ronda Bugaj do granic miasta”,
2. W ramach robót, o których mowa w ust. 1 Wykonawca zobowiązuje się do:
 usunięcia wszelkiego rodzaju odpadów poza pas drogowy, odpady te stanowią własność Wykonawcy i koszty wszelkich działań wynikających z ustawy o odpadach, obciążają Wykonawcę,
 przewiezienia pełnowartościowych materiałów z rozbiórki (destrukt, krawężniki) na teren Elektrociepłowni Piotrków Trybunalski Sp. z o.o. przy ul. Rolniczej 75 w Piotrkowie Trybunalskim,
 pokrycia kosztów pełnej obsługi geodezyjnej wraz z wykonaniem geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej w wersji papierowej i elektronicznej z możliwością odczytu w programie CAD wersja nie wyższa niż 2004,
 wykonania, utrzymania w czasie trwania robót oraz demontażu po wykonaniu robót, oznakowania robót, zgodnie z projektem organizacji ruchu na czas wykonywania robót,
 wykonania wszystkich badań potrzebnych dla udokumentowania wymaganej jakości wykonywanych robót i wbudowanych materiałów,
 zabezpieczenia terenu robót na czas ich wykonywania zgodnie z wymaganymi przepisami oraz pokrycia kosztów z tym związanych,
 przeniesienia na swój koszt znaków osnowy geodezyjnej w przypadku, gdy w/w znaki znajdują się na terenie realizacji robót po uprzednim uzgodnieniu z Referatem Geodezji Kartografii i Katastru Urzędu Miasta w Piotrkowie Tryb. (97-300 Piotrków Trybunalski, ul. Szkolna 28).
3. Zamawiający zastrzega sobie prawo zmiany pomiędzy zakresem robót, a ilością wykonanych robót w stosunku do tego, co zostało określone w formularzu cenowym, przy czym wartość przedmiotu niniejszej umowy nie przekroczy kwoty, o której mowa w § 8 ust. 5 umowy, z zastrzeżeniem postanowień §8 ust. 8.
4. Zamawiający realizując roboty budowlane określone w §1 ust. 1 umowy może zlecić Wykonawcy na piśmie wykonanie robót koniecznych, dodatkowych zgodnie z §9 umowy, jeżeli jest to niezbędne do wykonania przedmiotu zamówienia, a Wykonawca zobowiązany jest do ich wykonania.
5. Wszystkie roboty objęte przedmiotem umowy zostaną wykonane z materiałów dostarczanych przez Wykonawcę, z wyjątkiem sytuacji określonych w projekcie budowlanym i formularzu cenowym.
6. Materiały, o których mowa w ust. 4, odpowiadać będą co do jakości, wymaganiom określonym ustawą z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (t. j. Dz. U 2020 poz. 215 ze zm.) oraz wymaganiom określonym w: specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych opracowanej dla potrzeb remontu ulicy Sulejowskiej w Piotrkowie Trybunalskim na odcinku od Ronda Bugaj do granic miasta, która stanowi Załącznik Nr 2 do umowy.
Zamawiający dopuszcza możliwość wprowadzenia zmian materiałów przewidzianych w dokumentacji projektowej pod warunkiem zastosowania materiałów o równoważnych lub wyższych parametrach technicznych, zmiany technologii itp. Każda zmiana materiałów musi być zatwierdzona przez Zamawiającego w porozumieniu z Projektantem. Zmiana materiału nie może powodować zmiany wartości wynagrodzenia, o której mowa w §8 ust. 5, z zastrzeżeniem postanowień §8 ust. 8.
7. Zamawiający informuje, iż zakres zadania wskazany w formularzu cenowym został zmniejszony w stosunku do objętego dokumentacją projektową. Wykonawca do przygotowania oferty przyjmie ilości zgodnie z formularzem cenowym.
II. WYMAGANIA W ZAKRESIE ZATRUDNIENIA PRZEZ WYKONAWCĘ LUB PODWYKONAWCĘ OSÓB NA PODSTAWIE UMOWY O PRACĘ

1. Zamawiający zgodnie z art. 95 ustawy Pzp wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia tj.: robotników pracujących przy wykonywaniu robót drogowych, operatorów urządzeń drogowych, kierowców tj.: osób wykonujących czynności polegające na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 §1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks Pracy (Dz.U. z 2020 r., poz. 1320 ze zm.).
2. Zamawiający wymaga zapewnienia przez cały okres obowiązywania umowy, obsady personalnej w/w pracowników Wykonawcy/Podwykonawcy, zatrudnionych na podstawie umowy o pracę. Obowiązek ten dotyczy również zastępstwa i zmiany osób dokonanej w trakcie realizacji zamówienia.
3. Wykonawca realizować będzie umowę zapewniając jej wykonanie przy wykorzystaniu wystarczającej ilości pracowników, którzy w szczególności:
- posiadają niezbędną do wykonywania prac wiedzę i umiejętności;
- posiadają uprawnienia do wykonywania prac, o ile są one wymagane przepisami szczególnymi;
- zatrudnieni są zgodnie z zasadami wynikającymi z Kodeksu Pracy.
4. Wymagania podane w ust. 1 nie dotyczą osób:
- prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą np.: pełniących samodzielne funkcje techniczne w budownictwie – kierownik budowy, geodeta,
- będących współwłaścicielami/wspólnikami podmiotu składającego ofertę.

Szczegółowe wymagania w tym zakresie zostały określone w projekcie umowy stanowiącym Rozdział V SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 456102,02 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 607246,45 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 456101,02 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWY DRÓG I MOSTÓW „ERBEDIM” SP. Z O.O.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 590575960

7.3.3) Ulica: UL. ŻELAZNA 3

7.3.4) Miejscowość: PIOTRKÓW TRYBUNALSKI

7.3.5) Kod pocztowy: 97-300

7.3.6.) Województwo: łódzkie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-09-08

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 456101,02 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 2 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2021-09-08 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane