Przebudowa drogi wewnętrznej od drogi powiatowej Nr 1909N do m. Nowy Młyn
Gmina Wieliczki
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00174042
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00174042/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-09-08 12:01
- Lokalizacja
- Wieliczki, warmińsko-mazurskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-287db781-fbfc-11eb-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 8471612155
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00174042 z dnia 2021-09-08 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi wewnętrznej od drogi powiatowej Nr 1909N do m. Nowy Młyn
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Wieliczki
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 790671337
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Lipowa 53
1.5.2.) Miejscowość: Wieliczki
1.5.3.) Kod pocztowy: 19-404
1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL623 - Ełcki
1.5.7.) Numer telefonu: 87 621 90 60
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@wieliczki.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: wieliczki.bipgmina.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/ug_wieliczki/proceedings1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający
Administracja samorządowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa drogi wewnętrznej od drogi powiatowej Nr 1909N do m. Nowy Młyn2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-287db781-fbfc-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00174042
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-08
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00004511/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Przebudowa drogi wewnętrznej od drogi powiatowej Nr 1909N do m. Nowy Młyn
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00148849/02
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: G.II.271.05.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 552950,20 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi gminnej nr 142034N od drogi powiatowej Nr 1909N do m. Nowy Młyn na odcinku o długości około 730m.
2. Zakres robót zasadniczych:
a) wykonanie podbudowy z mieszanki kruszywa łamanego kategorii C50/30 o uziarnieniu 0-31,5 mm;
b) wykonanie warstwy wiążącej nawierzchni gr. 5 cm z betonu asfaltowego AC 11W 50/70;
c) wykonanie warstwy ścieralnej nawierzchni gr. 4 cm z betonu asfaltowego AC 11S 50/70;
d) wykonanie nawierzchni zjazdów do granicy pasa drogowego o nawierzchni jak dla jezdni zasadniczej;
e) przebudowę skrzyżowania z drogą powiatową Nr 1909N i z drogami wewnętrznymi Gminy Wieliczki;
f) poprawę odwodnienia przez renowację istniejących rowów przydrożnych.
Alternatywnie dopuszcza się wariant w zakresie materiałowym jezdni drogi gminnej o nawierzchni z betonu cementowego C30/37 o następującym układzie warstw:
a) wykonanie jezdni drogi wewnętrznej z betonu cementowego C 30/37 grubości 14 cm;
b) wykonanie podbudowy gr. 15 cm z mieszanki kruszywa C 50/30 o uziarnieniu 0-31,5 mm;
c) wykonanie zjazdów o nawierzchni z betonu cementowego gr. 14 cm w pasie od krawędzi jezdni do granic pasa drogowego.
3. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia jest dostępny na załączonych do swz: projekcie budowlanym, projekcie stałej organizacji ruchu, przedmiarze robót oraz szczegółowej specyfikacji technicznej dotyczących zadania. Dokumentacja stanowi załączniki do swz.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233123-7 - Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie faktyczne unieważnienia postępowania: w dniu 30.08.2021r. w godzinach od 8.08 do 9.11, nastąpiła awaria systemu platformazakupowa.pl, za pomocą której prowadzone było przedmiotowe postępowanie. Termin składania ofert wyznaczony był na dzień 30.08.2021r. godz. 9.00 natomiast otwarcia ofert 9.05. Około godz. 8.45 jeden z oferentów poinformował telefonicznie zamawiającego, iż pomimo wielokrotnych prób wysłania oferty w postępowaniu, jest to niemożliwe. Po tym fakcie zarówno zamawiający jak i wykonawca usiłowali skontaktować się z pracownikami platformy zakupowej. Po usunięciu awarii platforma zaczęła działać o godz. 9.11, czyli po upływie terminu składania ofert. W związku z tym wykonawcy nie mieli możliwości złożenia oferty w wymaganym czasie. Aby umożliwić wykonawcy złożenie oferty, zamawiający chcąc zapewnić równe traktowanie wykonawców, podjął działania mające na celu przedłużenie terminu składania ofert w postępowaniu (około 10.10), jednak udało się to uczynić dopiero po terminie składania ofert.Uzasadnienie prawne unieważnienia postępowania– zgodnie z art. 222 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych: jeżeli otwarcie ofert następuje przy użyciu systemu teleinformatycznego, w przypadku awarii tego systemu, która powoduje brak możliwości otwarcia ofert w terminie określonym przez zamawiającego, otwarcie ofert następuje niezwłocznie po usunięciu awarii. Przepis powyższy dotyczy wyłącznie awarii systemu na etapie otwarcia ofert a nie na etapie ich składania.
Natomiast przedłużenie terminu składania ofert ustawa przewiduje jedynie w przypadku zmiany treści specyfikacji warunków zamówienia przed terminem składania ofert zgodnie z art. 286 ust. 1 ustawy. W okolicznościach niniejszej sprawy pomimo prób nie udało się wydłużyć terminu składania ofert przed jego upływem.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
| 2021-09-08 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |