Prace remontowo – konserwatorskie przy zabytkowych pomnikach nagrobnych na cmentarzach komunalnych w Krakowie w podziale na 5 części.
Zarząd Cmentarzy Komunalnych w Krakowie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00174362
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00174362/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2021-09-08 13:28
- Lokalizacja
- Kraków, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-3e8a0da6-f065-11eb-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 6762590500
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00174362 z dnia 2021-09-08 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Prace remontowo – konserwatorskie przy zabytkowych pomnikach nagrobnych na cmentarzach komunalnych w Krakowie w podziale na 5 części.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Cmentarzy Komunalnych w Krakowie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 387817787
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rakowicka 26
1.5.2.) Miejscowość: Kraków
1.5.3.) Kod pocztowy: 31-510
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@zck-krakow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zck-krakow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
www.zck-krakow.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Prace remontowo – konserwatorskie przy zabytkowych pomnikach nagrobnych na cmentarzach komunalnych w Krakowie w podziale na 5 części.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3e8a0da6-f065-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00174362
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-08
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00001094/09/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.10 Prace remontowo – konserwatorskie przy zabytkowych pomnikach nagrobnych na cmentarzach komunalnych w Krakowie w podziale na 5 części.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00131855/02
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: P – 20 / TP / 2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 551524,60 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część 1 – Konserwacja zespołu zabytkowych pomników nagrobnych na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie, ul. Rakowicka 26: grobowca Rodziny Jędrzejewskich (vel Jędrzejowskich) na pasie4 (I etap), grobowca Rodziny Mączków i Lachowiczów na kwaterze XIIb, grobowca Rodziny Asnyków na pasie 30 oraz grupy czterech grobowców na pasie 26: grobowca Rodziny Cenglerów, grobowca Rodziny Strzyżowskich, grobowca Rodziny Radziszewskich i grobowca Rodziny Matyasików.
3.1. Przedmiotem zamówienia są Prace remontowo – konserwatorskie przy zabytkowych pomnikach nagrobnych na cmentarzach komunalnych w Krakowie polegające na wykonaniu prac konserwatorskich przy zabytkowych nagrobkach i grobowcach eksponowanych w warunkach zewnętrznych, zabezpieczenie substancji zabytkowej oraz przywrócenie do stanu pierwotnego i poprawa walorów estetycznych obiektów, a w części 1 również opracowanie ekspertyzy konstrukcyjnej, opinii dendrologicznej i projektu wzmocnień konstrukcyjnych grobowca naruszonego przez drzewo, zgodnie z Programem prac konserwatorskich oraz pozwoleniami Miejskiego Konserwatora Zabytków na prowadzenie prac konserwatorskich, stanowiącymi załącznik nr 4 do SWZ.
3.2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w:
3.2.1. Projektowanych postanowieniach umowy (załącznik nr 3a do SWZ),
3.2.2. Program prac, przedmiar, dokumentacja fotograficzna, mapka cmentarza
z zaznaczeniem lokalizacji, pozwolenie konserwatorskie (załącznik nr 4 do SWZ),
3.2.3. Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru prac remontowo – konserwatorskich (załącznik nr 5 do SWZ).
4.5.3.) Główny kod CPV: 92522100-7 - Usługi ochrony obiektów historycznych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45453100-8 - Roboty renowacyjne
71313000-5 - Usługi doradcze w zakresie środowiska naturalnego
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
4.5.5.) Wartość części: 204783,20 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część 2 – Konserwacja zespołu zabytkowych pomników nagrobnych na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie, ul. Rakowicka 26: grupy trzech grobów na kwaterze N: pomnika nagrobnego na grobie Rodziny Wiśniewskich, pomnika nagrobnego na grobie Rodziny Pezdańskich oraz grobowca Rodziny Zgorzalewiczów oraz grupy ośmiu pomników nagrobnych na kwaterze Ga na grobach: Izy Rothkirch, Jana Serwatowskiego, Wojciecha Karcza, Ludwika Nowakowskiego, Waleriana Serwatowskiego, Anny Piaskiewicz, Włodzimierza Soniewickiego, Anny Kucharskiej.3.1. Przedmiotem zamówienia są Prace remontowo – konserwatorskie przy zabytkowych pomnikach nagrobnych na cmentarzach komunalnych w Krakowie polegające na wykonaniu prac konserwatorskich przy zabytkowych nagrobkach i grobowcach eksponowanych w warunkach zewnętrznych, zabezpieczenie substancji zabytkowej oraz przywrócenie do stanu pierwotnego i poprawa walorów estetycznych obiektów, a w części 1 również opracowanie ekspertyzy konstrukcyjnej, opinii dendrologicznej i projektu wzmocnień konstrukcyjnych grobowca naruszonego przez drzewo, zgodnie z Programem prac konserwatorskich oraz pozwoleniami Miejskiego Konserwatora Zabytków na prowadzenie prac konserwatorskich, stanowiącymi załącznik nr 4 do SWZ.
3.2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w:
3.2.1. Projektowanych postanowieniach umowy (załącznik nr 3a do SWZ),
3.2.2. Program prac, przedmiar, dokumentacja fotograficzna, mapka cmentarza
z zaznaczeniem lokalizacji, pozwolenie konserwatorskie (załącznik nr 4 do SWZ),
3.2.3. Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru prac remontowo – konserwatorskich (załącznik nr 5 do SWZ).
4.5.3.) Główny kod CPV: 92522100-7 - Usługi ochrony obiektów historycznych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45453100-8 - Roboty renowacyjne
71313000-5 - Usługi doradcze w zakresie środowiska naturalnego
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
4.5.5.) Wartość części: 164267,30 PLN
Część 3
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część 3 – Konserwacja zespołu zabytkowych pomników nagrobnych na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie, ul. Rakowicka 26: grobowca Antoniego Pelmayera na kwaterze T oraz grupy dwóch grobowców na pasie Ka: grobowca Rodziny Żeleńskich i grobowca Rodziny Szymonowiców (vel Symonowiczów).3.1. Przedmiotem zamówienia są Prace remontowo – konserwatorskie przy zabytkowych pomnikach nagrobnych na cmentarzach komunalnych w Krakowie polegające na wykonaniu prac konserwatorskich przy zabytkowych nagrobkach i grobowcach eksponowanych w warunkach zewnętrznych, zabezpieczenie substancji zabytkowej oraz przywrócenie do stanu pierwotnego i poprawa walorów estetycznych obiektów, a w części 1 również opracowanie ekspertyzy konstrukcyjnej, opinii dendrologicznej i projektu wzmocnień konstrukcyjnych grobowca naruszonego przez drzewo, zgodnie z Programem prac konserwatorskich oraz pozwoleniami Miejskiego Konserwatora Zabytków na prowadzenie prac konserwatorskich, stanowiącymi załącznik nr 4 do SWZ.
3.2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w:
3.2.1. Projektowanych postanowieniach umowy (załącznik nr 3a do SWZ),
3.2.2. Program prac, przedmiar, dokumentacja fotograficzna, mapka cmentarza
z zaznaczeniem lokalizacji, pozwolenie konserwatorskie (załącznik nr 4 do SWZ),
3.2.3. Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru prac remontowo – konserwatorskich (załącznik nr 5 do SWZ).
4.5.3.) Główny kod CPV: 92522100-7 - Usługi ochrony obiektów historycznych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45453100-8 - Roboty renowacyjne
71313000-5 - Usługi doradcze w zakresie środowiska naturalnego
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
4.5.5.) Wartość części: 91011,20 PLN
Część 4
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część 4 – Konserwacja zabytkowych pomników nagrobnych, nagrobków i grobowców na grobach: Józefy Gibas, Rodziny Węglów oraz Rodziny Opławskich na cmentarzu Podgórskim tzw. Nowym w Krakowie ul. Wapienna 13.3.1. Przedmiotem zamówienia są Prace remontowo – konserwatorskie przy zabytkowych pomnikach nagrobnych na cmentarzach komunalnych w Krakowie polegające na wykonaniu prac konserwatorskich przy zabytkowych nagrobkach i grobowcach eksponowanych w warunkach zewnętrznych, zabezpieczenie substancji zabytkowej oraz przywrócenie do stanu pierwotnego i poprawa walorów estetycznych obiektów, a w części 1 również opracowanie ekspertyzy konstrukcyjnej, opinii dendrologicznej i projektu wzmocnień konstrukcyjnych grobowca naruszonego przez drzewo, zgodnie z Programem prac konserwatorskich oraz pozwoleniami Miejskiego Konserwatora Zabytków na prowadzenie prac konserwatorskich, stanowiącymi załącznik nr 4 do SWZ.
3.2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w:
3.2.1. Projektowanych postanowieniach umowy (załącznik nr 3a do SWZ),
3.2.2. Program prac, przedmiar, dokumentacja fotograficzna, mapka cmentarza
z zaznaczeniem lokalizacji, pozwolenie konserwatorskie (załącznik nr 4 do SWZ),
3.2.3. Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru prac remontowo – konserwatorskich (załącznik nr 5 do SWZ).
4.5.3.) Główny kod CPV: 92522100-7 - Usługi ochrony obiektów historycznych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45453100-8 - Roboty renowacyjne
71313000-5 - Usługi doradcze w zakresie środowiska naturalnego
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
4.5.5.) Wartość części: 83628,90 PLN
Część 5
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część 5 – Remont konserwatorski nagrobka żołnierza polskiego Józefa Zabielskiego - na kwaterze 2 wojskowej na cmentarzu Rakowickim, przy ul. Prandoty.3.1. Przedmiotem zamówienia są Prace remontowo – konserwatorskie przy zabytkowych pomnikach nagrobnych na cmentarzach komunalnych w Krakowie polegające na wykonaniu prac konserwatorskich przy zabytkowych nagrobkach i grobowcach eksponowanych w warunkach zewnętrznych, zabezpieczenie substancji zabytkowej oraz przywrócenie do stanu pierwotnego i poprawa walorów estetycznych obiektów, a w części 1 również opracowanie ekspertyzy konstrukcyjnej, opinii dendrologicznej i projektu wzmocnień konstrukcyjnych grobowca naruszonego przez drzewo, zgodnie z Programem prac konserwatorskich oraz pozwoleniami Miejskiego Konserwatora Zabytków na prowadzenie prac konserwatorskich, stanowiącymi załącznik nr 4 do SWZ.
3.2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w:
3.2.1. Projektowanych postanowieniach umowy (załącznik nr 3b do SWZ),
3.2.2. Program prac, przedmiar, dokumentacja fotograficzna, mapka cmentarza
z zaznaczeniem lokalizacji, pozwolenie konserwatorskie (załącznik nr 4 do SWZ),
3.2.3. Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru prac remontowo – konserwatorskich (załącznik nr 5 do SWZ).
4.5.3.) Główny kod CPV: 92522100-7 - Usługi ochrony obiektów historycznych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45453100-8 - Roboty renowacyjne
71313000-5 - Usługi doradcze w zakresie środowiska naturalnego
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
4.5.5.) Wartość części: 7834,00 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W terminie wyznaczonym na składanie ofert to jest do dnia 09.08.2021 r. do godziny 09:00 nie wpłynęła żadna oferta.
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 169950,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 169950,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 169950,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Maria Marzec AMAR Konserwacja Zabytków i Dzieł Sztuki
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6441197261
7.3.3) Ulica: Ul. Zachodnia 8/2
7.3.4) Miejscowość: Kraków
7.3.5) Kod pocztowy: 30-350
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-08-25
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 169950,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2022-10-26Część 3
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W terminie wyznaczonym na składanie ofert to jest do dnia 09.08.2021 r. do godziny 09:00 nie wpłynęła żadna oferta.
Część 4
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W terminie wyznaczonym na składanie ofert to jest do dnia 09.08.2021 r. do godziny 09:00 nie wpłynęła żadna oferta.
Część 5
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 5)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Wszystkie złożone oferty podlegały odrzuceniu.
Oferta nr 2
Zamawiający informuje, że oferta Wykonawca: Ignacy Jakubczyk CONSIGNA Konserwacja i Restauracja Dzieł Sztuki, Ul. Obozowa 70/24, 30-383 Kraków, zostaje odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 6 w zw. z art. 266 ustawy, jako, że nie została sporządzona lub przekazana w sposób zgodny z wymaganiami technicznymi oraz organizacyjnymi sporządzania lub przekazywania ofert przy użyciu środków komunikacji elektronicznej określonymi przez Zamawiającego.
Uzasadnienie prawne i faktyczne odrzucenia oferty:
Dokumenty przekazywane przez Wykonawcę, winny być przygotowane i podpisane zgodnie z postanowieniami zgodnie z pkt. od 11.12. do 11.21. SWZ.
Zgodnie z pkt. 11.3. SWZ „Ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym”.
Wykonawca złożył ofertę za pośrednictwem ePUAP. Oferta złożona przez Wykonawcę nie została złożona w formie elektronicznej (tj. nie została podpisana certyfikowanym podpisem elektronicznym), nie została opatrzona podpisem zaufanym ani też podpisem osobistym.
Złożona przez Wykonawcę oferta składa się z uzupełnionych komputerowo dokumentów, wydrukowanych, zaparafowanych / podpisanych odręcznie, a następnie zeskanowanych i w takiej formie przesłanych do Zamawiającego. Jednakże niniejsze dokumenty nie zostały w żaden sposób podpisane elektronicznie, zgodnie z wymogiem określonym w pkt. 11.3. SWZ.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 5)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
| 2021-09-08 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |