„Rozbudowa strefy aktywności gospodarczej w Andrychowie poprzez uzbrojenie nowych terenów inwestycyjnych oraz rozbudowa i przebudowa infrastruktury drogowej w strefie – projekt naprawczy”
GMINA ANDRYCHÓW
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00174529
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00174529/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-09-08 14:11
- Lokalizacja
- Andrychów, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-bb797c70-bf97-11eb-911f-9ad5f74c2a25
- Identyfikator
- 5510013406
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00174529 z dnia 2021-09-08 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Rozbudowa strefy aktywności gospodarczej w Andrychowie poprzez uzbrojenie nowych terenów inwestycyjnych oraz rozbudowa i przebudowa infrastruktury drogowej w strefie – projekt naprawczy”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ANDRYCHÓW
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072182031
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek 15
1.5.2.) Miejscowość: Andrychów
1.5.3.) Kod pocztowy: 34-120
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski
1.5.7.) Numer telefonu: 338429952
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@andrychow.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.andrychow.eu
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://josephine.proebiz.com/pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Rozbudowa strefy aktywności gospodarczej w Andrychowie poprzez uzbrojenie nowych terenów inwestycyjnych oraz rozbudowa i przebudowa infrastruktury drogowej w strefie – projekt naprawczy”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-bb797c70-bf97-11eb-911f-9ad5f74c2a25
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00174529
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-08
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000693/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Rozbudowa strefy aktywności gospodarczej w Andrychowie poprzez uzbrojenie nowych terenów inwestycyjnych oraz rozbudowę i przebudowę infrastruktury drogowej w strefie - projekt naprawczy
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Zamowienie jest współfinansowane ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, oś priorytetowa - Przedsiębiorcza Małopolska, działanie – Strefy aktywności gospodarczej.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00068054/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: BZP.271.17.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 4799972,36 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie zadania inwestycyjnego realizowanego w formule „zaprojektuj i wybuduj” pn.: „Rozbudowa strefy aktywności gospodarczej w Andrychowie poprzez uzbrojenie nowych terenów inwestycyjnych oraz rozbudowa i przebudowa infrastruktury drogowej w strefie – projekt naprawczy”.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:
a) Etap I – wykonanie na podstawie Programu Funkcjonalno - Użytkowego (PFU) udostępnionego przez Zamawiającego, a opracowanego przez: Biuro Ekspertyz Tomasz Gąsiorowski z siedzibą w Trzebini os. Widokowe 4/17, 32 - 540 Trzebinia, NIP 628-120-22-52, dokumentacji projektowej zamiennej w zakresie naprawy muru oporowego nr 1 na odcinku 176,5 m, poprzez rozbiórkę i odbudowę odc. muru w technologii pierwotnej VIABLOK wraz z zaprojektowaniem i wykonaniem posadowienia pośredniego i odwodnienia oraz pozostałej części muru oporowego nr 1 oraz muru nr 2, poprzez rozbiórkę muru od poziomu obecnego o 3 m wraz ze skarpowaniem terenu przyległego 1:2.
Wykonawca winien uzyskać ostateczną decyzję o zmianie pozwolenia na budowę we właściwym organie administracyjnym. Zamawiający oświadcza, że decyzja o pozwoleniu na budowę nr 98/A/2018 z dnia 7 czerwca 2018r. znak: NBZ.6740.1.61.2018 wydana przez Starostę Wadowickiego jest ważna.
Prace projektowe obejmują w szczególności następujący zakres:
• aktualizacja mapy do celów projektowych,
• dane ewidencyjno – prawne,
• dokumentacja geologiczna w przypadku gdy Wykonawca uzna, iż obecna posiadana przez Zamawiającego jest nie wystarczająca /gdy wymagane/,
• projekt zagospodarowania terenu wraz z opisem,
• projekt w części konstrukcyjnej,
• projekt robót ziemnych i niwelacji terenu /gdy wymagane/,
• projekt w części drogowej dla odcinka łącznika w kilometrażu około 0,010 km do 0,190 km /gdy wymagane/,
• projekt kanalizacji drenażowej,
• uzgodnienia branżowe /gdy wymagane/,
• uzgodnienie ZUDP oraz uzgodnienia z rzeczoznawcami /gdy wymagane/,
• specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych dla projektowanych branż,
• przedmiary robót w rozbiciu na poszczególne branże,
• kosztorysy dla robót (wyceny) w rozbiciu na poszczególne branże wraz z podaniem czynników cenotwórczych,
• zbiorcze zestawienie kosztów zadania inwestycyjnego (ZZK),
• plan bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (BIOZ),
• projekt organizacji ruchu docelowy i na czas prowadzenia robót /gdy wymagane/,
• uzyskanie ostatecznej decyzji o zmianie pozwolenia na budowę nr 98/A/2018 z dnia 7 czerwca 2018r. znak: NBZ.6740.1.61.2018 wydaną przez Starostę Wadowickiego.
b) Etap II – wykonanie robót budowlanych na podstawie opracowanego przez Wykonawcę, a zatwierdzonego przez Zamawiającego projektu zamiennego i harmonogramu rzeczowo – finansowego, o którym mowa w § 6, w tym w szczególności:
- rozbiórkę muru oporowego nr 1 w całej jego wysokości wraz z fundamentem na odcinku 176,5 m, wzdłuż przy drodze wewnętrznej – łączniku od ul. Strefowej;
- odbudowę muru oporowego nr 1 na odcinku 176,5 m wraz z zaprojektowaniem i wykonaniem posadowienia pośredniego. Odbudowa odc. muru w technologii pierwotnej VIABLOK.
- rozbiórkę pozostałej długości muru oporowego nr 1 od poziomu obecnego o 3 m wraz ze skarpowaniem terenu przyległego 1:2;
- rozbiórkę muru oporowego nr 2 od poziomu obecnego o 3 m wraz ze skarpowaniem terenu przyległego 1:2;
- mury oporowe nr 1 i 2 po przebudowie, mają prawidłowo przenosić wszelkie oddziaływania i zabezpieczyć teren przyszłych inwestycji;
- wykonanie systemu drenażowego w rejonie rozbieranych murów 1 i 2 oraz wzdłuż drogi – łącznika;
- rozplantowanie nadmiaru gruntu z rozbiórek na terenie inwestycji w celu uzyskania spadków umożliwiających budowę wielkopowierzchniowych obiektów halowych;
- rozbiórkę wykonanych elementów strefy między innymi:
- drogi - łącznika w kilometrażu 0,010 do 0,190 w rejonie muru oporowego wraz z chodnikiem i podbudowami;
- istniejących przypór ziemnych wykonanych przy murze oporowym nr 1 na odcinku 176,5 m i rozplantowanie na terenie inwestycji;
- przykanalików kanalizacji deszczowej w rejonie rozbieranego odcinka drogi;
- utylizację elementów z rozbiórki (z wyłączeniem pustaków VIABLOCK, które należy wykorzystać do odtworzenia muru nr 1 w rejonie łącznika);
- rozbiórkę i odtworzenie istniejącej infrastruktury podczas prac rozbiórkowych i budowlanych min. sieci telekomunikacyjnej, w tym zachowanie umieszczonych na terenie strefy piezometrów i inklinometrów, zgodnie z posiadaną przez Zamawiającego dokumentacją;
- odbudowę odcinka drogi wewnętrznej, łączącej ulicę Przemysłową z ulicą Strefową, w kilometrażu 0,010 km do 0,190 km, na obszarze odbudowy muru oporowego nr 1;
- wykonanie systemu drenażowego odbierającego wody opadowe i napływowe z terenów inwestycji oraz z poziomu posadowienia odbudowywanego muru oporowego nr 1, w postaci drenów pod oczepem fundamentowym pali i za murem, w ilości zapewniającej skuteczne odprowadzenie wód napływowych z terenu odbudowywanego muru oporowego, połączonych z systemem drenów francuskich;
Wody z drenów zostaną odprowadzone do istniejącej kanalizacji deszczowej.
- rozplantowanie nadmiarów gruntu na terenach inwestycji i ponowna makroniwelacja terenów zdegradowanych na skutek braku uchwycenia wód opadowych i napływowych;
- rekultywację terenu po robotach ziemnych;
- rozbiórkę dwóch studni kanalizacyjnych w rejonie rozbieranych murów nr 1 i 2 do nowego poziomu utworzonego terenu w skarpowaniu 1:2,
- wykonanie wszelkich innych prac koniecznych do oddania terenu SAG do użytkowania.
- wykonanie innych prac i robót i świadczeń koniecznych do prawidłowego ukończenia przedmiotu zamówienia, gdy są one naturalną konsekwencją procesu projektowego lub budowlanego, w naturalny sposób z niego wynikają oraz dotyczą sytuacji, które Wykonawca powinien przewidzieć jako konieczne do wykonania mimo, że dokumentacja ich nie przewiduje. Wynika to z zawodowego charakteru wykonywanych przez wykonawcę prac i robót i przypisanego do nich określonego poziomu wiedzy i doświadczenia zawodowego;
- oznakowanie oraz zabezpieczenie przejętego Terenu budowy na czas robót,
- organizację Zaplecza budowy,
- wytyczenia geodezyjne,
- organizację dojść i dojazdów do Terenu budowy i sąsiadujących posesji w trakcie prowadzenia robót budowlanych,
- zapewnienie nadzoru zarządców sieci wynikające z uzgodnień,
- bieżący wywóz materiałów nieużytecznych z Terenu budowy,
- wykonanie robót naprawczych infrastruktury technicznej, której stan techniczny na skutek realizacji robót budowlanych uległ pogorszeniu, w tym robót odtworzeniowych,
- badania zagęszczenia warstw konstrukcyjnych, wykonanie niezbędnych badań, pomiarów, sprawdzeń i prób,
- wykonanie pełnej dokumentacji powykonawczej z naniesionymi wszystkimi zmianami dokonanymi w trakcie realizacji robót budowlanych, opisanej i skompletowanej w dwóch egzemplarzach, potwierdzonymi przez kierownika budowy oraz Projektanta,
- wykonanie inwentaryzacji geodezyjnej bieżącej (roboty zanikowe) i końcowej powykonawczej na zaklauzulowanej mapie, uzgodnionej w przypadku jej niezgodności z Dokumentacją projektową ze wszystkimi zarządcami sieci odpowiednich branż wraz z zestawieniem ilości wykonanych robót,
c) Etap III – odbiorowy, z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie lub innego dokumentu Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego (PINB), na podstawie którego możliwe będzie użytkowanie inwestycji obejmujący m.in.
- uzyskanie i skompletowanie wymaganych dokumentów, protokołów i zaświadczeń z wynikami wykonanych badań, pomiarów, przeprowadzonych prób i sprawdzeń (m.in. odbiorów technicznych i rozruchu, sprawności działania instalacji i urządzeń),
- uzyskanie atestów, certyfikatów, deklaracji zgodności oraz oświadczenia kierownika budowy potwierdzającego, że wbudowane wyroby budowlane są zgodne z art. 10 ustawy Prawo Budowlane,
- uzyskanie kompletu dokumentów, których dołączenia do zawiadomienia o zakończeniu budowy, obiektu budowlanego lub wniosku o udzielenie pozwolenia na użytkowanie wymagają przepisy Prawo Budowlane.
- uzyskanie pozwolenia na użytkowanie.
3. Szczegółowy zakres rzeczowy i sposób jego wykonania określa projekt Umowy oraz następujące dokumenty, stanowiące integralną część:
a) Program Funkcjonalno - Użytkowy (PFU),
b) oferta Wykonawcy,
c) specyfikacja warunków zamówienia (SWZ) .
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45112330-7 - Rekultywacja terenu
45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45232300-5 - Roboty budowlane i pomocnicze w zakresie linii telefonicznych i ciągów komunikacyjnych
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
45233162-2 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowych
45233252-0 - Roboty w zakresie nawierzchni ulic
45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 6333747,13 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 6333747,13 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 6333747,13 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: FBSerwis S.A.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5272676062
7.3.3) Ulica: Siedmiogrodzka
7.3.4) Miejscowość: Warszawa
7.3.5) Kod pocztowy: 01-204
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
Wykonawca zamierza powierzyć realizację 85% zamówienia podwykonawcom (udział podwykonawców na etapie realizacji części prac z wyłączeniem koordynacji i kierowania pracami w ramach generalnego wykonawstwa) . Na dzień podpisania umowy nazwy podwykonawców nie są znane.
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-08-30
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 6333747,13 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 9 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2021-09-08 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |