Przebudowa drogi gminnej nr 116184E w miejscowości Zakościele – etap II
Gmina Inowłódz
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00175194
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00175194/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-09-09 09:47
- Lokalizacja
- Inowłódz, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-46f141fa-dfdb-11eb-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 7732340615
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00175194 z dnia 2021-09-09 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi gminnej nr 116184E w miejscowości Zakościele – etap II
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Inowłódz
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 590647990
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Spalska 2
1.5.2.) Miejscowość: Inowłódz
1.5.3.) Kod pocztowy: 97-215
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@inowlodz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: inowlodz.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://bip.inowlodz.pl/zamowienia-publiczne/zamowienia-publiczne-powyzej-130-tys-zlotych-21.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa drogi gminnej nr 116184E w miejscowości Zakościele – etap II2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-46f141fa-dfdb-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00175194
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-09
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00003648/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Przebudowa drogi gminnej nr 116184E w miejscowości Zakościele - etap II
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00108633/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RI.271.8.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane obejmujące swym zakresem modernizację 504,6 mb drogi gminnej nr 116184E (zlokalizowanej na działce nr 112 obręb 0008 Zakościele) od skrzyżowania z drogą gminną nr 116181E (wraz ze skrzyżowaniem, w tym łuki) tj. punkt projektowy PT-0+000.00 do punktu projektowego W-4-0+504.60 w miejscowości Zakościele.
2. Szczegółowy zakres robót obejmuje przede wszystkim:
2.1. Roboty przygotowawcze. Roboty pomiarowe, wytyczenie geodezyjne, inwentaryzacja powykonawcza.
2.2. Roboty ziemne. Wykonanie korytowania, rowów, skarp, nasypów. Wywóz urobku nienadającego się do wbudowania w pobocza.
2.3. Wykonanie podbudowy jezdni. Profilowanie i zagęszczanie podłoża, wykonanie warstwy odcinającej z pospółki zagęszczanej mechanicznie gr. 10 cm, wykonanie podbudowy zasadniczej z kruszyw łamanych stabilizowanych mechanicznie frakcji 0-63 mm gr. 20 cm.
2.4. Wykonanie nawierzchni jezdni. Ułożenie kostki betonowej gr. 8 cm na podsypce cementowo-piaskowej wraz z okrawężnikowaniem obrzeżami betonowymi 8x30 cm na ławie betonowej.
2.5. Wykonanie poboczy i odwodnienia. Profilowanie i zagęszczanie mechaniczne podłoża, wykonanie poboczy z destruktu o gr. 10 cm, ułożenie cieków z elementów betonowych 60x50x15 na podsypce cementowo-piaskowej i ławie z kruszywa łamanego gr. 20 cm.
2.6. Usunięcie kolizji. Regulacja pionowa studzienek dla urządzeń podziemnych.
2.7. Wykonanie oznakowania. Dostawa i montaż znaków drogowych pionowych.
2.8. Inne roboty nieprzewidziane w dokumentacji a konieczne do wykonania celem właściwej realizacji zadania inwestycyjnego (jeżeli dotyczy), wycinka drzew i krzewów (jeżeli dotyczy), profilowanie poboczy, profilowanie skarp i nasypów (jeżeli dotyczy), regulacja pionowa studzienek urządzeń podziemnych – zawory wodociągowe i inne (jeżeli dotyczy), montaż rur osłonowych (jeżeli dotyczy), inne w obrębie pasa drogowego (jeżeli dotyczy).
3. W przypadku napotkania gruntów gliniastych, wysadzinowych, organicznych, sztucznie wbudowanych, wykonawca na własny koszt doprowadzi grunty do kategorii G1 w obrysie, jezdni, poboczy, chodników, zjazdów.
4. Zamawiający nie dopuszcza zaniżania grubości warstw kruszywa oraz betonu asfaltowego. Podane grubości odnoszą się do grubości po zagęszczeniu, uwałowaniu. Nie dopuszcza się stosowania kruszywa chalcedonitowego i z recyklingu.
5. Wykonawca zobowiązany jest przy wykonywaniu zamówienia do stosowania przepisów m. in.:
Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 1333 z późn. zm.);
Ustawy z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 470 z późn. zm.);
Rozporządzenia Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 2 marca 1999 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie (t.j. Dz. U. z 2016 r. poz. 124 z późn. zm.);
wszelkich pozostałych przepisach prawa mających zastosowanie do przedmiotu zamówienia, których konieczność zastosowania wynika ze specyfiki planowanej inwestycji.
6. Wykonawca ma obowiązek zapewnienia kierownika budowy/robót posiadającego odpowiednie uprawnienia w wymaganej specjalności.
UWAGA:
1. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja projektowa, przedmiar robót oraz STWiORB stanowiące załączniki do niniejszej SIWZ.
2. Zamawiający informuje, że załączony do SIWZ przedmiar robót służy wyłącznie jako materiał pomocniczy do sporządzenia przez wykonawcę oferty, a podstawą do obliczenia ceny ryczałtowej oferty jest dokumentacja projektowa, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych, wizja lokalna dokonana przez oferenta, własne doświadczenie i wiedza oferenta oraz informacje zawarte w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia i załącznikach do niej.
3. Mając na uwadze, iż zgodnie z zapisami wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 6 do SIWZ - zamawiający przewidział rozliczenie ryczałtowe w rozumieniu art. 632 k.c. - zaleca się, aby wykonawca dokonał wizji lokalnej terenu objętego przedmiotem zamówienia, a także zdobył na swoją własną odpowiedzialność i ryzyko, wszelkie informacje, które mogą być niezbędne do przygotowania oferty i wykonania zamówienia. Koszty dokonania wizji lokalnej poniesie wykonawca.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 343739,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 362961,32 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 343739,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: P.P.H.U. Sebastian Śliwiński
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 590784987
7.3.4) Miejscowość: Małecz
7.3.5) Kod pocztowy: 97-217
7.3.6.) Województwo: łódzkie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-08-18
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 343739,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 dni
| 2021-09-09 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |