Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Wólka Konstancja, gmina Stanisławów
Gmina Stanisławów
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00175196
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00175196/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-09-09 09:48
- Lokalizacja
- Stanisławów, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-d749a386-bed9-11eb-911f-9ad5f74c2a25
- Identyfikator
- 8222147156
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00175196 z dnia 2021-09-09 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Wólka Konstancja, gmina Stanisławów
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Stanisławów
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 711582434
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek 32
1.5.2.) Miejscowość: Stanisławów
1.5.3.) Kod pocztowy: 05-304
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL912 - Warszawski wschodni
1.5.7.) Numer telefonu: 25 7575858
1.5.8.) Numer faksu: 25 7575857
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: inwestycje@stanislawow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.stanislawow.eu/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://www.bip.stanislawow.eu1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Wólka Konstancja, gmina Stanisławów2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d749a386-bed9-11eb-911f-9ad5f74c2a25
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00175196
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-09
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000933/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Wólka Konstancja
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00066522/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RIiOŚ.271.6.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 382113,82 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Wólka Konstancja, Gmina Stanisławów o długości 958,00mb:
Przedmiot Zamówienia wg kodów klasyfikacji Wspólnego Słownika Zamówień Publicznych CPV:
45.23.32.22-1 – Roboty budowalne w zakresie układania chodników i asfaltowania
45.23.32.20-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45.10.00.00-8 – Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę
Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Wólka Konstancja obejmuje swym zakresem wykonanie nowej konstrukcji drogi wraz z poboczami oraz wykonanie nawierzchni z mieszanek mineralno – bitumicznych asfaltowych – warstwa wiążąca o grubości po zagęszczeniu 4cm oraz warstwa ścieralna o grubości po zagęszczeniu 4cm o długości 958mb i powierzchni 4991,60m² . Szerokość jezdni wynosi 5m, a poboczy 0,75m.
Zakres przebudowy drogi gminnej w miejscowości Wólka Konstancja, Gmina Stanisławowie obejmuje:
Jezdnię:
- roboty pomiarowe przy robotach ziemnych na drogach w terenie równinnym,
- roboty ziemne z transportem urobku samochodami samowyładowczymi na odległość 5km, polegające na rozbiórce istniejącej konstrukcji nawierzchni i wywozie jej w miejsce wskazane przez Zamawiającego,
- wykonanie podbudowy z gruntu stabilizowanego cementem o grubości warstwy po zagęszczeniu 10cm,
- wykonanie podbudowy z kruszyw łamanych o grubości warstwy po zagęszczeniu 20cm,
- skropienie nawierzchni asfaltem,
- wykonanie nawierzchni z mieszanek mineralno – bitumicznych asfaltowych – warstwa wiążąca o grubości po zagęszczeniu 4cm,
- skropienie nawierzchni asfaltem,
- wykonanie nawierzchni z mieszanek mineralno – bitumicznych asfaltowych – warstwa ścieralna o grubości po zagęszczeniu 4cm.
Roboty wykończeniowe:
- podbudowy z kruszyw łamanych, grubość warstwy po zagęszczeniu 10cm,
- regulacja 12 zaworów wodociągowych,
Roboty towarzyszące:
- wykonanie inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej,
- mechaniczne ścinanie drzew z karczowaniem pni.
Ponadto Wykonawca realizujący zadanie będzie zobowiązany do przygotowania planu BIOZ.
Materiał z rozbiórki Wykonawca będzie usuwał zgodnie z ustaleniami z Zamawiającym. Wykonawca usunie materiały z rozbiórki poza teren budowy przy przestrzeganiu przepisów ustawy o odpadach. Materiał z rozbiórki nadający się do ponownego użycia – stanowi własność Zamawiającego i należy je wywieźć w miejsce wskazane przez Zamawiającego na odl. Do 5 km.
Wykonawca przed przystąpieniem do prac powinien przygotować harmonogram robót, plan BIOZ i przedstawić Zamawiającemu oraz Inspektorowi nadzoru.
Przy realizacji robót należy stosować materiały producentów spełniające wymagania określone w dokumentacji projektowej oraz zgodne z obowiązującymi przepisami.
Wskazane w dokumentacji atesty, świadectwa jakości (certyfikaty) i inne dokumenty stwierdzające jakość wbudowanych materiałów i zamontowanych urządzeń wykonawca będzie dostarczał w trakcie realizacji przedmiotu umowy oraz dołączy do operatu kolaudacyjnego.
Wykonawca będzie zobowiązany ustalić z Zamawiającym oraz poinformować mieszkańców na co najmniej 7 dni przed planowanym rozpoczęciem prac o planowanym terminie wprowadzenia tymczasowej organizacji ruchu tak aby umożliwić mieszkańcom dojazd do swoich posesji.
W czasie trwania robót Wykonawca zobowiązany jest do:
- ponoszenia wszelkich kosztów związanych z użytkowaniem terenu objętego robotami budowlanymi, a także na zasadzie ryzyka pełnej odpowiedzialności za wyrządzone na nich szkody z chwilą ich przejęcia,
- zabezpieczenie we własnym zakresie i na własny koszt pod względem bhp terenu objętego robotami budowlanymi zgodnie z obowiązującymi przepisami, koszty w tym zakresie Wykonawca uwzględni w kosztach pośrednich,
- ponoszenia wszelkich kosztów związanych ze szkodami wynikającymi z prowadzonych robót budowlanych zadania, przede wszystkim na terenach przyległych do terenu budowy oraz na terenie prowadzonego objazdu.
Wykonawca zobowiązuje się przekazać Zamawiającemu na minimum 7 dni przed wyznaczonym terminem odbioru końcowego sprawdzoną i zatwierdzona przez Inspektora Nadzoru dokumentacje powykonawczą tj. operat kolaudacyjny w 2 egz. Wraz z oświadczeniem kierownika budowy, kierowników robót branżowych, inspektora nadzoru, inspektorów branżowych, oświadczenie projektanta sprawującego nadzór autorski, wykaz zmian (jeżeli były wprowadzone w toku rzeczowej realizacji wraz z załącznikami), BIOZ, atesty, certyfikaty, aprobaty techniczne zgodne z przepisami ustawy Prawo budowlane, deklaracje zgodności, książki obmiarów, inwentaryzację geodezyjna powykonawczą, wnioski o zatwierdzenie materiałów, recepty oraz dokumentacje fotograficzną itp.
Wyłoniony wykonawca opracowuje:
- harmonogram rzeczowo-finansowy który przekaże Zamawiającemu przed podpisaniem umowy.
Jeżeli w specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót oraz przedmiarze został wskazany znak towarowy, producent, dostawca, patent, pochodzenie, źródło który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczone przez konkretnego Wykonawcę lub nastąpiło wskazanie norm lub innych odniesień, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt. 2 lub ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający zgodnie z art. 99ust. 5 ustawy Pzp dopuszcza złożenie oferty równoważnej lub zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Pzp zaoferowanie rozwiązań „równoważnych” w stosunku do wskazanych w dokumentacji pod warunkiem, że zapewnia uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od złożonych w dokumentacji.
Wykonawca na każde żądanie Zamawiającego zobowiązany jest do okazania w stosunku do wskazanych materiałów znaków bezpieczeństwa, deklaracji zgodności lub aprobaty technicznej lub certyfikatu z polska Normą przenosząca normy europejskie lub norma państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszącą tę normę lub Polska Normą w przypadku braku Polskiej Normy przenoszącej europejskie.
Ilekroć w specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, dokumentacji technicznej mowa jest o polskich normach, należy przez to rozumieć polskie normy przenoszące normy europejskie lub normy innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub inne normy lub dokumenty, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt. 2 ustawy Pzp.
Materiały i urządzenia użyte do wykonania umowy powinny odpowiadać, co do jakości wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie określonych w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r Prawo budowlane, ustawie z dnia 16.04.2004 r. o wyrobach budowlanych oraz wymogom dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót i SWZ. Rozwiązania równoważne będą podlegały zaopiniowaniu przez Projektanta i akceptacji przez inspektora nadzoru i Zamawiającego.
Przedmiotowe środki dowodowe:
W przypadku zastosowania materiałów, urządzeń, wyrobów lub rozwiązań równoważnych, Wykonawca zobowiązany jest do ich wskazania w ofercie oraz do złożenia wraz z ofertą kart technicznych lub innych dokumentów potwierdzających, że oferowane rozwiązania równoważne spełniają wymagania Zamawiającego opisane w przedmiocie zamówienia. Jeżeli Wykonawca nie złoży ww dokumentów lub złożone dokumenty będą niekompletne (nie potwierdzając w ten sposób równoważności oferty w zakresie opisanym w opisie przedmiotu zamówienia), Zamawiający nie będzie wzywał do ich złożenia/uzupełnienia.
Obowiązek zatrudnienia:
Wykonawca obowiązany jest przez cały okres wykonywania przedmiotu umowy zatrudniać na podstawie umowy o prace w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26.06.1974 r Kodeks pracy pracowników, którzy w trakcie realizacji niniejszego zamówienia będą wykonywali: roboty przygotowawcze, roboty rozbiórkowe, roboty ogólnobudowlane, roboty z zakresu wykonania podbudów pod nawierzchnie drogowe, roboty z zakresu wykonania nawierzchni dróg, chodników; roboty z zakresu zabudowy elementów drogowych typu krawężniki drogowe, obrzeża, roboty odwodnieniowe.
Obowiązek ten nie dotyczy osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą w zakresie, w jakim będą wykonywać osobiście ww czynności. Wykonawca lub Podwykonawca może zatrudnić na umowę o pracę nowych pracowników lub wyznaczyć do realizacji zamówienia pracowników wcześniej już zatrudnionych.
Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych.
Przedmiot zamówienia stanowi niepodzielna część i wskazane jest aby wykonywał go jeden Wykonawca ze względu na ściśle ze sobą powiązane roboty, zachowanie konieczność przestrzegania rygorów technologicznych. Ewentualny podział zadania byłby wręcz niekorzystny, ponieważ groziłby nadmiernymi trudnościami technologicznymi, a przede wszystkim nadmiernymi kosztami wykonania zamówienia (dotyczy to sytuacji gdyby roboty budowlane objęte przedmiotowym zamówieniem wykonywane były przez kilku Wykonawców na podstawie odrębnych umów). Dodatkowo skutkowałoby to potrzeba podjęcia dodatkowych działań ze strony Zamawiającego w celu skorygowania działań kilku wykonawców. Brak kompleksowej realizacji zamówienia mógłby zagrozić właściwemu jej wykonaniu. Ponadto trudności byłyby w egzekwowaniu przysługujących uprawnień gwarancyjnych.
Zamawiający wymaga udzielenie minimum 60 miesięcznego okresu gwarancji na wykonane roboty objęte zamówieniem. Okres rękojmi jest równy okresowi gwarancji.
Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia ubezpieczenia OC przez cały okres realizacji zamówienia. W dniu podpisania umowy Wykonawca przedłoży Zamawiającemu polisę ubezpieczenia OC, a w przypadku gdy ubezpieczenie musi zostać przedłużone, przedłoży Zamawiającemu nową polisę.
Zamawiający nie dopuszcza możliwości złożenia oferty wariantowej.
Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej, zastosowania aukcji elektronicznej.
Zamawiający nie wymaga odbycia wizji lokalnej przed złożeniem oferty.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 556345,63 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 717602,79 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 556345,63 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Spzoo
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8220010022
7.3.3) Ulica: Kolejowa 28
7.3.4) Miejscowość: Mińsk mazowiecki
7.3.5) Kod pocztowy: 05-300
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-08-09
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 556345,63 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2021-09-30| 2021-09-09 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |