Zagospodarowanie terenu przy budynku Zespołu Szkół w Cewicach na potrzeby przedszkola – etap II.

Gmina Cewice

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00175208
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00175208/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-09-09 09:54
Lokalizacja
Cewice, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-2633c11d-04cf-11ec-b885-f28f91688073
Identyfikator
8411622753
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie zagospodarowania terenuRoboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00175208 z dnia 2021-09-09

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Zagospodarowanie terenu przy budynku Zespołu Szkół w Cewicach na potrzeby przedszkola – etap II.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Cewice

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 770979750

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: W. Witosa 16

1.5.2.) Miejscowość: Cewice

1.5.3.) Kod pocztowy: 84-312

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL636 - Słupski

1.5.7.) Numer telefonu: 59 861-34-60

1.5.8.) Numer faksu: 59 861-34-62

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@cewice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.cewice.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://cewice.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


kierowanie podstawowymi rodzajami działalności publicznej

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zagospodarowanie terenu przy budynku Zespołu Szkół w Cewicach na potrzeby przedszkola – etap II.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2633c11d-04cf-11ec-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00175208

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-09

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000340/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.14 Zagospodarowanie terenu wokół budynku Zespołu Szkół w Cewicach na potrzeby przedszkola.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00158628/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP-ZIR.271.20.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 1017179,38 PLN

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 586288,18 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest „Zagospodarowanie terenu przy budynku Zespołu Szkół w Cewicach na potrzeby przedszkola – etap II”. Zadanie stanowi kontynuację rozpoczętej już przebudowy części pomieszczeń szkolnych na potrzeby przedszkola
w budynku Zespołu Szkół w Cewicach. Kierownika budowy zapewnia Zamawiający.

Zakres robót

1) Budowę miejsc postojowych, dojść, dojazdów oraz terenu rekreacyjnego,
w tym m.in.:
a. Roboty ziemne, przygotowawcze
b. Roboty rozbiórkowe, m.in.:
• rozebranie nawierzchni z płyt drogowych betonowych o pow. min. 935 m²,
• rozebranie nawierzchni z kostki betonowej o pow. min. 235 m²,
• transport gruzu z terenu rozbiórki;
c. Budowa nawierzchni z kostki brukowej betonowej gr. 6 cm o powierzchni min. 236 m² (dojścia), na podsypce cementowo-piaskowej gr. min. 3 cm i podbudowie zasadniczej z kruszywa naturalnego gr. min. 15 cm. Nawierzchnia ograniczona obrzeżami betonowymi trawnikowymi 8x30 cm. Obrzeża posadowić na ławie
z betonu klasy nie niższej niż C12/15. Grubość ławy min. 10 cm + opory wysokości min. 4 cm i szer. o min. 10 cm większej z każdej strony niż szerokość obrzeża.
d. Budowa nawierzchni z kostki brukowej betonowej gr. 8 cm o powierzchni min. 892 m² (dojazdy), na podsypce cementowo-piaskowej gr. 3 cm i podbudowie
z kruszywa łamanego twardego o frakcji 0-31,5 mm – min. 10 cm, podbudowie
z kruszywa twardego o frakcji 31,5-63 mm – min. 15 cm, warstwie odsączającej
z piasku średniego zagęszczonej mechanicznie – min. 15 cm. Nawierzchnia ograniczona obrzeżami betonowymi trawnikowymi 8x30 cm. Obrzeża posadowić na ławie z betonu klasy nie niżej niż C12/15. Grubość ławy min. 10 cm + opory wysokości min. 4 cm i szer. o min. 10 cm większej z każdej strony niż szerokość obrzeża.
e. Budowa nawierzchni parkingów z ekokraty o powierzchni min. 215 m².
Konstrukcja nawierzchni parkingów:
- ekokratka wys. 3 cm wypełniona kamieniem samoklinującym 8-20 mm,
- geowłóknina,
- piasek podsypkowy gr. 3 cm,
- warstwa drenażowa: tłuczeń frakcji 0-32 mm o gr. min. 15 cm,
- warstwa nośna: tłuczeń frakcji 32-63 mm o gr. min. 20 cm,
- geowłóknina separacyjna.
f. Wykonanie muru z koszy gabionowych o wymiarach 25x100x200 cm w układzie podwójnym o szer. 50 cm. Kosz z siatki zgrzewanej z drutu stalowego o gr. 3,5 mm o kształcie prostopadłościennym wypełniony luźnym, grubo granulowanym materiałem kamiennym lub tłuczniem.
g. Wykonanie nawierzchni trawiastej o powierzchni min. 425 m² w tym, m.in.:
- roboty ziemne, przygotowawcze,
- wykonanie trawników dywanowych siewem z nawożeniem,
- sadzenie drzew i krzewów liściastych:
 Cis pospolity „Erecta” – szt. 9
 Jodła balsamiczna „Kiwi” – szt. 11
 Jodła koreańska „Green Carpet” – szt. 7
 Klon palmowy „Little princess” – szt. 6
 Berberys „Fireball Czerwony” – szt. 5
 Berberys thunberga „Red Chief” – szt. 3
 Klon palmowy „Atropurpureum” – szt. 5
 Klon palmowy „Oridono” – szt. 2
h. Montaż elementów wyposażenia terenu rekreacyjnego:
 Betonowy stół zewnętrzny do gry w piłkarzyki o wym. 152x80x88 cm – szt. 1 (dwie piłki w komplecie, stół wyposażony w liczydło punktów, blat malowany farbą do betonu odporną na uszkodzenia mechaniczne
i warunki atmosferyczne, prowadnice wykonane z pręta pełnego ze stali nierdzewnej średnicy 16 mm),
 Ławki o wym. 150x40x45 cm – szt. 24 (siedzisko wykonane z desek świerkowych o wym. 45/70 mm, stelaż z kształtowników)
 Kosz na śmieci 35 litrów – szt. 14 (deski świerkowe, elementy drewniane impregnowane i lakierowane, konstrukcja z profili stalowych ocynkowanych i malowanych proszkowo, wkład wykonany z blachy ocynkowej);
i. Oznaczenie terenu ewakuacji (słupki do znaków drogowych – szt. 2, tabliczka „Miejsce zbiórki do ewakuacji” 40x60 cm – szt. 1);

2) Budowę placu zabaw, w tym m.in.:
a. Roboty ziemne, przygotowawcze
b. Roboty rozbiórkowe, m.in.:
• rozebranie nawierzchni z płyt drogowych betonowych o pow. min. 226 m²,
• transport gruzu z terenu rozbiórki;
c. Budowa nawierzchni EPDM/SBR o powierzchni min. 226 m².
Konstrukcja nawierzchni:
- nawierzchnia kolorowa z płyt EPDM – gr. 10 mm,
- nawierzchnia SBR – gr. 30 mm,
- warstwa wyrównawcza z miału kamiennego 0-4 mm – gr. po zagęszczeniu 2 cm,
- warstwa z tłucznia kamiennego frakcji 4-31,5 mm – gr. po zagęszczeniu 15 cm,
- geowłóknina separacyjno – filtracyjna,
- grunt rodzimy.
Nawierzchnia poliuretanowa będzie ograniczona prefabrykowanymi betonowymi obrzeżami chodnikowymi 6x20 cm. Obrzeża posadowić na ławie z betonu klasy nie niższej niż C12/15. Grubość ławy 10 cm + opory wysokości min. 4 cm i szer. o 10 cm większej z każdej strony niż szerokość obrzeża.
d. Budowa ogrodzenia wydzielającego plac zabaw od terenu pozostałego o długości min. 50 m. Ogrodzenie systemowe, panelowe o wys. 1,0 m i średnicy pręta min. 4 mm, w rozstawie słupków stalowych, prostokątnych 60x40 mm co 2,5 m, obsadzonych na stopach fundamentowych z betonu klasy C16/20. W ogrodzeniu będą znajdowały się 2 furtki jednoskrzydłowe o szer. w świetle 1,0 m. i wys. 1,0 m. Furtki wyposażone w min. 2 zawiasy, zamek z klamką i samozamykacz.
e. Wykonanie nawierzchni trawiastej o powierzchni min. 60 m² w tym, m.in.:
- roboty ziemne, przygotowawcze,
- wykonanie trawników dywanowych siewem z nawożeniem.
j. Montaż elementów wyposażenia placu zabaw:
 Zabawka „Bujaczek auto” – szt. 1
 Zabawka „Bujaczek czteroosobowy – koniczyna” – szt. 1
 Zabawka „Bujak konik” – szt. 1
 Piaskownica 3x3m (konstrukcja metalowa obudowana odporną
na warunki atmosferyczne płytą HPL i HDP) – szt. 1
 Huśtawka pojedyncza (siedzisko deseczka gumowa) – szt. 1
 Ławka (dł. 170 cm) – szt. 4
 Kosz na śmieci z daszkiem – szt. 2
 Zestaw zabawowy (wyposażenie zestawu: mostek linowy prosty, wejście wspinaczkowe, drabina pionowa, zjeżdżalnia, wieża z dachem, rura strażacka, dwa podesty pojedyncze, wieża bez dachu) – szt. 1
Zabawki muszą posiadać aktualne certyfikaty, deklaracje zgodności
lub inne dokumenty upoważniające do oznaczenia znakiem bezpieczeństwa.
Wszystkie elementy mocowane trwale do gruntu w sposób zgodny z instrukcją
dostawcy.

Wykonawca zobowiązany jest do:

1. Zapewnienia pełnej obsługi geodezyjnej inwestycji.
2. Wykonania geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej zgodnie z art. 57 ust. 1 pkt 5 Ustawy prawo budowlane;
3. Odpowiedniego zabezpieczenia terenu budowy z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa – jest to teren szkoły;
4. Wykonawca zobowiązany jest do załadunku i wyładunku materiałów z rozbiórki (gruz, betonowe płyty chodnikowe, kostka betonowa itp.) i wywiezienia na własny koszt w miejsce wskazane przez Zamawiającego – do 1 km;
5. Wykonania kosztorysu powykonawczego po zakończeniu robót budowlanych;
6. Uporządkowania terenu budowy;
7. Wszelkie uszkodzenia powstałe w wyniku prowadzonych prac z winy Wykonawcy należy naprawić i usunąć na własny koszt.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowią załączniki:

1. Dokumentacja projektowa.
2. Przedmiar robót.
3. Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB).
4. W przypadku wątpliwości interpretacyjnych co do zakresu robót będzie obowiązywać następująca kolejność n/w dokumentów:
a. dokumentacja projektowa
b. STWiORB
c. przedmiar robót

W przypadku wątpliwości interpretacyjnych co do zakresu robót obowiązuje następująca kolejność n/w dokumentów:
1. dokumentacja projektowa
2. STWiORB
3. przedmiar robót

Informacje dotyczące przeprowadzenia wizji lokalnej w terenie
Zamawiający nie wymaga przeprowadzenia wizji lokalnej w terenie ani zapoznania się z dokumentacją projektową w siedzibie Zamawiającego.

Informacje pozostałe
1. W przypadku rozbieżności pomiędzy dokumentacją projektową, a przedmiarem w pierwszej kolejności rozpatrywać należy zapisy dokumentacji projektowej, a następnie przedmiaru robót.
2. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązanie równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać na etapie składania oferty, że oferowane przez niego roboty, materiały, itp. spełniają wymagania określone przez Zamawiającego w odniesieniu do przedmiotu zamówienia. Zamawiający oceniając równoważność będzie kierował się takimi elementami, jak funkcjonalność i wytrzymałość, które w zaproponowanych rozwiązaniach równoważnych nie powinny być mniejsze od opisanych w dokumentach postępowania dla danego rozwiązania, materiału, czy funkcji. Dokumenty mające na celu wykazanie równoważności stanowią element oferty opisujący oferowany przedmiot, a zatem nie podlegają uzupełnieniu. Opis zaproponowanych rozwiązań równoważnych powinien być na tyle szczegółowy, żeby Zamawiający przy ocenie ofert mógł ocenić spełnienie wymagań dotyczących ich parametrów technicznych oraz rozstrzygnąć, czy zaproponowane rozwiązania są równoważne.
3. Zamawiający wymaga aby Wykonawca udzielił na wykonany przedmiot zamówienia co najmniej 36 miesięcy rękojmi za wady i 36 miesięcy gwarancji jakościowej. Zrównuje się oba okresy. Jednocześnie wydłużenie tych okresów jest możliwe. W takim przypadku zadeklarowanie dłuższego okresu będzie powodować odpowiednią punktację w kryteriach oceny ofert
4. Zmawiający nie wymaga osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań dotyczących robót budowlanych objętych przedmiotem zamówienia.
5. Katalogi elektroniczne – Zamawiający nie wymaga złożenia oferty w postaci katalogów elektronicznych
6. Zamawiający wymaga, aby nawierzchnia miejsc postojowych, dojść, dojazdów, terenu rekreacyjnego oraz placu zabaw wykonana została w sposób umożliwiający korzystanie z niej przez osoby niepełnosprawne i osoby z ograniczeniami poruszania się. Ponadto wymaga się, aby wszystkie elementy placu zabaw oraz terenu rekreacyjnego zamontowano w sposób umożliwiający dostępność do nich przez osoby niepełnosprawne.a) Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę w rozumieniu aktualnych przepisów Kodeksu Pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia:
b) Roboty ziemne
c) Roboty brukarskie
d) Roboty montażowe

4.5.3.) Główny kod CPV: 45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Postępowanie zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 1 ustawy - Prawo zamówień publicznych – nie złożono żadnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo żadnej oferty. W niniejszym postępowaniu nie złożono żadnej oferty.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

2021-09-09 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane