Rozbudowa korytarza brudnego zespołu pomieszczeń izolacyjnych o przedsionek do wydzielonego dźwigu szpitalnego w budynku Oddziałów Zakaźnych Szpitala.

SZPITAL SPECJALISTYCZNY W CHORZOWIE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00175045
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00175045/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-09-09 08:49
Lokalizacja
Chorzów, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-061db5f4-017e-11ec-b885-f28f91688073
Identyfikator
6272323217
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00175045 z dnia 2021-09-09

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbudowa korytarza brudnego zespołu pomieszczeń izolacyjnych o przedsionek do wydzielonego dźwigu szpitalnego w budynku Oddziałów Zakaźnych Szpitala.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: SZPITAL SPECJALISTYCZNY W CHORZOWIE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 271503395

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Zjednoczenia 10

1.5.2.) Miejscowość: Chorzów

1.5.3.) Kod pocztowy: 41-500

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dzp@sswch.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.szpitalspecjalistycznywchorzowie.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

www.szpitalspecjalistycznywchorzowie.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Rozbudowa korytarza brudnego zespołu pomieszczeń izolacyjnych o przedsionek do wydzielonego dźwigu szpitalnego w budynku Oddziałów Zakaźnych Szpitala.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-061db5f4-017e-11ec-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00175045

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-09

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00004588/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Rozbudowa korytarza brudnego zespołu pomieszczeń izolacyjnych o przedsionek do wydzielonego dźwigu szpitalnego w budynku Oddziałów Zakaźnych Szpitala

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00155466/02

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: TP/RKB/22/21

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa zespołu pomieszczeń izolacyjnych w budynku oddziałów zakaźnych Szpitala Specjalistycznego w Chorzowie, która obejmuje rozbudowę korytarza brudnego o przedsionek przed wydzielonym dźwigiem szpitalnym, przeznaczonym do transportu pacjentów na oddziały zakaźne. Dobudowa przedsionka umożliwi dodatkowy dostęp do urządzenia dźwigowego od strony przeciwnej niż obecnie funkcjonujący, co pozwoli na wygodny transport pacjenta z pomieszczeń izolacyjnych na oddziały łóżkowe położone na wyższych kondygnacjach.
Planowana inwestycja obejmuje również przebudowę kabiny dźwigowej wraz z jej montażem oraz procedurą uruchomienia i odbioru przez UDT, odtworzenie urządzeń wentylacyjnych, rur czerpni oraz przełożenie urządzenia agregatu wody lodowej na wykonaną konstrukcję wsporczą. Kubatura obiektu zostanie zwiększona o 52,5 m3.
Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w:
 wzorze umowy;
 dokumentacji technicznej;
 przedmiarze robót;
które stanowią odpowiednie załączniki do SWZ. Załączone przedmiary robót mają charakter wyłącznie pomocniczy. Wykonawca zobowiązany jest do dokładnego sprawdzenia ilości i rodzaju robót z dokumentacją projektową. Zważywszy na ryczałtowy charakter wynagrodzenia przysługującego Wykonawcy, w przypadku wystąpienia w trakcie prowadzenia robót większej ich ilości, niż wynika
z przedmiarów, nie będzie to mogło być uznane za roboty dodatkowe z żądaniem dodatkowego wynagrodzenia. Ewentualny brak w przedmiarach robót koniecznych do wykonania na podstawie dokumentacji projektowej nie zwalnia Wykonawcy
z obowiązku ich wykonania na podstawie projektu, wiedzy technicznej i sztuki budowlanej, w cenie zaoferowanej w ofercie.
Wykonawca winien przed rozpoczęciem robót sporządzić plan bezpieczeństwa i ochrony zdrowia – zgodnie z przepisami rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 23.06.2003r. w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony oraz opracować kompletną dokumentację powykonawczą.
Zamawiający określa minimalny wymagany 36 - miesięczny okres gwarancji
na wykonane roboty oraz zastosowane materiały, liczony od dnia końcowego odbioru robót (zgodnie z protokołem końcowym). Zaoferowany przez Wykonawcę okres gwarancji i rękojmi będzie stanowił jedno z kryteriów oceny ofert, zgodnie z rozdziałem 21.2 SWZ.

Materiały pozyskane przez Wykonawcę w trakcie realizacji zamówienia stanowią jego własność i winny być przez niego zagospodarowane i / lub zutylizowane zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Warunki wykonywania zamówienia: wymagania dotyczące robót - wszystkie prace winny być zrealizowane zgodnie z obowiązującymi przepisami, obowiązującymi normami, warunkami technicznymi i sztuką budowlaną, przepisami bhp, ppoż.,
z zaleceniami Zamawiającego oraz zgodnie z wymogami dokumentacji projektowej, wytycznymi niniejszej specyfikacji warunków zamówienia, a także jej pozostałymi załącznikami.

Wykonawca zobowiązany jest do dokonania zgłoszenia robót objętych projektem rozbudowy organowi administracji architektoniczno – budowlanej – zgodnie z art. 29 ust 3 poz. 2 Ustawy prawo budowlane.

Zamawiający dopuszcza na etapie realizacji zamówienia przyjęcie rozwiązań równoważnych w stosunku do wskazanych w projekcie. Wykonawca, który zamierza zastosować rozwiązania równoważne jest obowiązany wykazać na etapie realizacji zamówienia, że proponowane rozwiązania spełniają wymagania określone przez Zamawiającego i przedłożyć je do akceptacji Zamawiającego.
Za rozwiązania równoważne uznane będzie wykonanie robót przy wykorzystaniu technologii, materiałów i sprzętu innego, niż określone w dokumentacji pod warunkiem, że ich parametry nie będą gorsze niż określone w dokumentacji. Do realizacji robót mogą być stosowane urządzenia lub wyroby równoważne jak wskazane w dokumentacji lub o parametrach wyższych. Ilekroć w dokumentacji projektowej podane są konkretne wyroby lub urządzenia oraz ich producenci należy traktować je jako przykładowe.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W dniu 20 sierpnia 2021r. Zamawiający opublikował ogłoszenie o zamówieniu nr 2021/ BPZ 00155466/01 wskazując w sekcji VIII – procedura w punkcie 8.1 termin na składanie ofert
do dnia 06.09.2021r. do godz. 10.00. Kolejno w dniu 2 czerwca 2021r. opublikował ogłoszenie o zmianie zamówienia nr 2021/BZP 00167729/01 zmieniając godzinę składania ofert na 12:00 – zachowując termin na składanie ofert.

W wyznaczonym przez Zamawiającego terminie nie wpłynęła żadna oferta.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 0 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 0 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 0 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2021-09-09 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane