Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Modernizacja Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt”.
Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00175420
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00175420/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-09-09 11:27
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-33ec777d-d5a4-11eb-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 5260015797
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00175420 z dnia 2021-09-09 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Modernizacja Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt”.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000162665
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Senatorska, 29/31
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 00-099
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: szrm@szrm.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.szrm.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://szrm.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Modernizacja Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt”.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-33ec777d-d5a4-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00175420
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-09
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000957/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.6 Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego.pn.: Modernizacja Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00096971/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RZP-II-WI/25/DZP-1/2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 2680000,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Modernizacja Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt”
Opis przedmiotu zamówienia:
Obszar inwestycji znajduje się przy ulicy Paluch 2 w Warszawie, w obrębie 2-06-07 na działce ewidencyjnej nr 24 – będącej własnością gminy Warszawa oraz w części północnej i wschodniej na części dz. ew. nr 2/29 – będącej własnością Przedsiębiorstwa Państwowego „ Porty Lotnicze”, użytkowanej na podstawie umowy użyczenia.
Przedmiotem inwestycji jest zaprojektowanie całego obiektu w zakresie ujętym w PFU i decyzji o warunkach zabudowy Nr 167/2020 tj.:
• budowa nowego budynku administracyjnego w technologii modułowej (kontenerowej) i połączenia z istniejącym budynkiem administracyjnym,
• przebudowa i zmiany programu funkcjonalnego istniejącego budynku administracyjnego,
• rozbiórki istniejącego budynku magazynu, boksów dla psów w części wschodniej,
• rozbiórki istniejącego budynku geriatrii,
• budowa nowego budynku geriatrii w technologii modułowej (kontenerowej) i połączenia z istniejącym szpitalem,
• rozbiórki części ogrodzenia i budowy ogrodzenia w nowej lokalizacji,
• zagospodarowanie terenu w zakresie niezbędnym do użytkowania,
oraz realizacja robót w zakresie:
• rozbiórek,
• budowy nowego budynku geriatrii i połączenia z istniejącym szpitalem,
• wykonania zagospodarowania terenu w zakresie niezbędnym do użytkowania w tym wykonanie dróg i dojść, ogrodzenia, zieleń, mała architektura itp.
• wykonania przyłączy mediów, instalacji wewnętrznych i zewnętrznych.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:
2.1. Opracowanie dokumentacji projektowej, w tym:
1) wykonanie projektu zagospodarowania terenu – w 4 egz.;
2) wykonanie projektu architektoniczno-budowlanego – w 4 egz.;
3) wykonanie projektów technicznych i wykonawczych – w 4 egz., w tym między innymi:
a) architektura zawierająca m.in. warunki ochrony pożarowej i scenariusz pożarowy, aranżację wnętrz,
b) konstrukcja,
c) zagospodarowanie terenu zawierające m. in.: projekt zieleni (w tym min. 200 m2 zielonego dachu ekstensywnego na budynku geriatrii) i gospodarkę zielenią istniejącą, ogrodzenie itp.; dojście i dojazdy,
d) instalacje elektryczne, w tym:
- sporządzenie bilansu mocy wraz z porównaniem z istniejącym przydziałem mocy oraz ewentualnym jego zwiększeniem,
- wewnętrzne linie zasilające,
- rozdział energii w obiekcie,
- instalacja oświetlenia ogólnego,
- instalacja oświetlenia awaryjnego (ewakuacyjne i kierunkowe),
- instalacja oświetlenia terenu,
- instalacja gniazd wtykowych ogólnego przeznaczenia,
- instalacja gniazd wtykowych dedykowanych dla sieci komputerowej,
- system podtrzymania napięcia UPS dla wybranych obwodów,
- instalacja połączeń wyrównawczych,
- instalacja odgromowa,
- instalacja zasilająca wszystkie urządzenia i systemy wynikające z projektów branżowych;
e) instalacje teletechniczne w tym:
- projekt przyłącza teletechnicznego do istniejącej serwerowni,
- sieć strukturalna LAN (wraz z niezbędnymi urządzeniami i instalacjami telefonicznymi) oraz integracja z instalacjami istniejącymi,
- system telewizji CCTV (monitoring IP) wraz z integracją z systemem istniejącym,
- instalacja wideodomofonowa z funkcją Kontroli Dostępu do obiektu,
- systemy bezpieczeństwa z zakresu ppoż. wynikające z warunków ppoż. obiektu,
obowiązujących przepisów oraz przyjętych rozwiązań projektowych,
- instalacja przyzywowa,
- instalacje AV w wyznaczonych pomieszczeniach;
f) instalacje sanitarne, w tym:
- w dokumentacji projektowej opisującej I etap realizacji inwestycji: projekt dostosowania istniejącej kotłowni dla potrzeb istniejących budynków i nowoprojektowanego budynku geriatrii,
- w dokumentacji projektowej opisującej II etap realizacji inwestycji: projekt modernizacji lub wymiany istniejącej kotłowni olejowej na zasilaną paliwem gazowym wraz z projektem zbiorników gazu (zaleca się jeśli będzie to rozwiązanie optymalne zaprojektowanie jednostki kogeneracyjnej opartej na paliwie gazowym (LNG) realizującej potrzeby cieplne/chłodzenie i energetyczne), nowoprojektowana kotłownia gazowa ma być docelowym źródłem ciepła dla całego schroniska,
- instalacja centralnego ogrzewania i ciepła technologicznego,
- instalacja wody użytkowej (zimnej, ciepłej z cyrkulacją), wody na cele ppoż. (instalacja hydrantowa),
- instalacja solarna dla ciepłej wody użytkowej w nowym budynku administracyjnym,
- kanalizacji sanitarnej (w tym biały montaż i wyposażenie łazienek w tym dla niepełnosprawnych);
g) instalacja wentylacji mechanicznej i klimatyzacji wraz z automatyką;
h) przyłącza sanitarne (przebudowa istniejących przyłączy):
- przyłącze wodociągowe,
- przyłącze kanalizacji ściekowej,
- odprowadzenia wód opadowych z terenu i dachu budynku,
i) instalacje zewnętrzne;
4) wykonanie Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót (STWiOR) do każdego projektu technicznego i wykonawczego - 4 egz.;
5) wykonanie przedmiarów robót - 2 egz.;
6) wykonanie kosztorysów robót budowlanych (metodą szczegółową i uproszczoną) - 2 egz.;
7) uzyskanie wszelkich niezbędnych uzgodnień i decyzji, w tym decyzji o pozwoleniu na rozbiórkę i budowę.
2.2. Wykonanie robót budowlanych wynikających z dokumentacji projektowej opracowanej zgodnie z Programem Funkcjonalno-Użytkowym i decyzją o warunkach zabudowy w zakresie:
1) Prac rozbiórkowych, w tym w szczególności:
a) rozbiórki istniejącego budynku magazynu, boksów dla psów w części wschodniej,
b) rozbiórki istniejącego budynku geriatrii,
c) rozbiórki części ogrodzenia i budowy ogrodzenia w nowej lokalizacji.
2) Prac budowlanych, w tym w szczególności:
a) budowa nowego budynku geriatrii i połączenia z istniejącym szpitalem,
b) zagospodarowanie terenu.
4. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określają niżej wymienione dokumenty:
1) „Program Funkcjonalno-Użytkowy” - stanowiący Załącznik do SWZ,
2) Decyzja Nr 167/2020 o warunkach zabudowy z dnia 16.11.2020 r. - stanowiący Załącznik do SWZ,
3) Wymagania Zamawiającego – stanowiący Załącznik do SWZ.
5. Dokumentacja projektowa powinna wskazać etapowanie realizacji inwestycji i umożliwić uzyskanie pozwolenia na użytkowanie kolejno dla każdego etapu z osobna:
I etap - wykonanie robót objętych przedmiotem zamówienia (związanych z budową budynku geriatrii); II etap - budowa nowego budynku administracyjnego wraz z zagospodarowaniem terenu (w tym drogi, dojścia, brama, ogrodzenie, zieleń, mała architektura), modernizacja lub wymiana kotłowni na zasilaną gazem; III etap - przebudowa istniejącego budynku administracyjnego.
1) Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących wskazane poniżej czynności w trakcie realizacji zamówienia:
a) Roboty ogólnobudowlane w tym w szczególności wykonywane przez: montera konstrukcji, blacharza, dekarza, stolarza (z wyłączeniem prac, których wykonanie wymaga posiadania stosownych uprawnień do pełnienia samodzielnych funkcji w budownictwie np. kierownika budowy);
b) Roboty elektryczne/teletechniczne w tym w szczególności wykonywane przez wykwalifikowanego montera instalacji i/lub urządzeń (z wyłączeniem prac, których wykonanie wymaga posiadania stosownych uprawnień do pełnienia samodzielnych funkcji w budownictwie);
c) Roboty sanitarne w tym w szczególności wykonywane przez wykwalifikowanego montera instalacji i/lub urządzeń (z wyłączeniem prac, których wykonanie wymaga posiadania stosownych uprawnień do pełnienia samodzielnych funkcji w budownictwie).
2) W trakcie realizacji zamówienia zamawiający uprawniony jest do wykonywania czynności kontrolnych wobec wykonawcy odnośnie spełniania przez wykonawcę lub podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane w punkcie 1 czynności. Zamawiający uprawniony jest w szczególności do:
a) żądania oświadczeń w zakresie potwierdzenia spełniania ww. wymogów i dokonywania ich oceny,
b) żądania wyjaśnień w przypadku wątpliwości w zakresie potwierdzenia spełniania ww. wymogów,
c) przeprowadzania kontroli na miejscu wykonywania świadczenia.
3) W trakcie realizacji zamówienia na każde wezwanie Zamawiającego w wyznaczonym w tym wezwaniu terminie, jednak nie krótszym niż 10 dni, Wykonawca przedłoży Zamawiającemu wskazany poniżej dowód w celu potwierdzenia spełnienia wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę lub Podwykonawcę osób wykonujących wskazane w Załączniku Nr 4 do Projektowanych Postanowień Umowy (zwanych dalej PPU - Załącznik Nr 10 do SWZ), które zostaną wprowadzone do treści umowy - czynności w trakcie realizacji zamówienia: oświadczenie wykonawcy lub podwykonawcy o zatrudnieniu na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności, których dotyczy wezwanie Zamawiającego. Oświadczenie to powinno zawierać w szczególności: dokładne określenie podmiotu składającego oświadczenie, datę złożenia oświadczenia, wskazanie, że objęte wezwaniem czynności wykonują osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę wraz ze wskazaniem liczby tych osób, rodzaju umowy o pracę i wymiaru etatu oraz podpis osoby uprawnionej do złożenia oświadczenia w imieniu Wykonawcy lub Podwykonawcy;
4) Z tytułu niespełnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane w punkcie 1 czynności zamawiający przewiduje sankcję w postaci obowiązku zapłaty przez wykonawcę kary umownej w wysokości określonej w PPU - (Załącznik Nr 10 do SWZ) w sprawie zamówienia publicznego. Niezłożenie przez wykonawcę w wyznaczonym przez zamawiającego terminie żądanych przez zamawiającego dowodów w celu potwierdzenia spełnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę traktowane będzie jako niespełnienie przez wykonawcę lub podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane w punkcie 1) czynności.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne
71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego ponieważ najkorzystniejsza oferta przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.W przedmiotowym postępowaniu do upływu terminu składania ofert, tj. do dnia 16.07.2021 r. do godz: 10:00, zostały złożone 3 oferty przez następujących Wykonawców:
1) Konsorcjum firm: Pro-form Daniel Flisek (LIDER), ul. Puławska 111A lok. 29, 02-707 Warszawa
i PRO-FORM Sp. z o.o. (Partner), ul. Puławska 111A lok. 29, 02-707 Warszawa – 5.127.747,00 zł
2) INTER-PROFIL Sp. z o.o., ul. Puławska 111A lok. 29, 02-707 Warszawa – 5.700.000,00 zł
3) Drozda Construction Sp. z o.o. Sp. k., ul. Przebiśniega 19, 05-092 Łomianki – 4.400.000,00 zł
W związku z tym, że Oferta Nr 2 i Oferta Nr 3 podlegają odrzuceniu, a najkorzystniejsza oferta, tj. Oferta Nr 1 Wykonawcy: Konsorcjum firm: Pro-form Daniel Flisek (LIDER) i PRO-FORM Sp. z o.o. (Partner) złożona na kwotę - 5.127.747,00 zł, przewyższa kwotę jaką Zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie niniejszego zamówienia, istnieje konieczność unieważnienia postępowania na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy Pzp.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 5127747,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 5127747,00 PLN
| 2021-09-09 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |