„Rozbiórka klatki schodowej i budowa nowej klatki schodowej w remizo-świetlicy w m. Janówek”
GMINA MEŁGIEW
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00176423
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00176423/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-09-10 08:43
- Lokalizacja
- Mełgiew, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-d40edc17-ee06-11eb-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 7122914532
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00176423 z dnia 2021-09-10 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Rozbiórka klatki schodowej i budowa nowej klatki schodowej w remizo-świetlicy w m. Janówek”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MEŁGIEW
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 431019589
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Partyzancka 2
1.5.2.) Miejscowość: Mełgiew
1.5.3.) Kod pocztowy: 21-007
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski
1.5.7.) Numer telefonu: (81) 46 05 710
1.5.8.) Numer faksu: (81) 460 57 90
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@melgiew.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://melgiew.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ugmelgiew.bip.lubelskie.pl/index.php?id=1461.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Rozbiórka klatki schodowej i budowa nowej klatki schodowej w remizo-świetlicy w m. Janówek”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d40edc17-ee06-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00176423
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-10
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00002054/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Rozbiórka klatki schodowej i budowa nowej klatki schodowej w remizo-świetlicy w m. Janówek
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00127126/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.14.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 232104,76 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiot zamówienia obejmuje:
realizację zadania inwestycyjnego pn. „Rozbiórka klatki schodowej i budowa nowej klatki schodowej w remizo-świetlicy w m. Janówek”.
Przedmiot zamówienia obejmuje rozbiórkę klatki schodowej z parterowym wiatrołapem w budynku świetlicy wiejskiej w miejscowości Janówek nr 43 w gminie Mełgiew oraz budowę nowej klatki schodowej z wiatrołapem a także wykonanie schodów zewnętrznych i podjazdu dla osób niepełnosprawnych przed wejściem D1 do wiatrołapu.
Budynek w którym znajduje się przeznaczona do rozbiórki klatka schodowa, zlokalizowany jest w miejscowości Janówek nr 43 w gminie Mełgiew, na działce o numerze ewidencyjnym 124/3. Właścicielem nieruchomości jest Gmina Mełgiew, ul. Partyzancka 2, 21-007 Mełgiew.
Klatka schodowa wraz z parterowym wiatrołapem, stanowią niezależną konstrukcyjnie część budynku ( klatka została dobudowana do głównej bryły budynku, bez powiązania konstrukcyjnego). Ponieważ parterowy wiatrołap nie jest elementem samodzielnym konstrukcyjnie, rozbiórka klatki schodowej, spowoduje również konieczność rozbiórki wiatrołapu.
Przedmiot zamówienia obejmuje także budowę zewnętrznej klatki schodowej w budynku remizo-świetlicy wiejskiej w Janówku 43, na działce o numerze ewidencyjnym 124/3 a także wykonanie schodów zewnętrznych i podjazdu dla osób niepełnosprawnych przed wejściem D1 do wiatrołapu.
Zakres robót rozbiórkowych obejmuje:
wykonanie robót porządkowych,
demontaż urządzeń i przewodów instalacyjnych,
rozbiórka stolarki drzwiowej i okiennej,
rozbiórka pokrycia dachu z eternitu falistego i blachy trapezowej,
rozbiórka konstrukcji dachu i ścian,
wyrównanie i uporządkowanie terenu.
Zakres robót budowlanych obejmuje w branży budowlanej w związku z budową nowej klatki schodowej z wiatrołapem:
wykonanie robót ziemnych, fundamentów oraz ścian,
wstawienie nadproży,
wykonanie stropów oraz dachu,
wstawienie stolarki okiennej i drzwiowej,
wykonanie tynków wewnętrznych, robót malarskich,
wykonanie podłoża, posadzek,
wykonanie balustrady schodowej,
wykonanie elewacji,
wykonanie zadaszenia wejścia do wiatrołapu,
wykonanie podjazdu dla niepełnosprawnych,
wykonanie schodów zewnętrznych,
wykonanie opaski z kostki brukowej.
Zakres robót budowlanych obejmuje w branży elektrycznej w związku z wyburzeniem obecnej klatki schodowej budynku i budową nowej klatki schodowej:
− wykonanie nowej instalacji elektrycznej w nowej klatce schodowej budynku remizo-świetlicy,
− rozbudowę tablicy głównej TG,
− wykonanie instalacji elektrycznej: oświetlenia ogólnego, oświetlenia awaryjnego, oświetlenia kierunkowego ewakuacyjnego, gniazd wtyczkowych do zasilania grzejników,
− wykonanie instalacji odgromowej.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku Nr 1 do SWZ. Składają się na niego następujące dokumenty:
1) dokumentacja projektowa w tym: projekty budowlane,
2) specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych (STWIOR),
3) przedmiary robót.
Z uwagi na to, że wynagrodzenie wykonawcy wskazane w ofercie będzie miało charakter ryczałtowy, wykonawca przy wycenie oferty powinien opierać się na zakresie wskazanym w dokumentacji projektowej o której mowa w pkt 1) oraz STWIOR. Przedmiar robót ma charakter pomocniczy. Wystąpienie w trakcie realizacji umowy robót nieujętych w przedmiarze lub robót w większej ilości w stosunku do przyjętej w przedmiarze nie będzie uprawniało wykonawcy do żądania dodatkowego wynagrodzenia - jeżeli roboty te ujęte były w dokumentacji projektowej o której mowa w pkt 1) lub STWIOR.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja projektowa i STWIOR. Wykonawca zobowiązany jest do dokładnego sprawdzenia ilości robót z dokumentacją projektową. Ewentualny brak w przedmiarze robót koniecznych do wykonania wynikających z dokumentacji projektowej nie zwalnia Wykonawcy od obowiązku ich wykonania na podstawie projektu w cenie umownej. Wykonawca ma prawo skorygować w przedmiarze ilości robót do wielkości według własnych obliczeń na podstawie projektu oraz STWIOR.
W każdym przypadku użycia w opisie przedmiotu zamówienia norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp wykonawca powinien przyjąć, że odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”.
Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia ujęto zapis wynikający z KNR lub KNNR wskazujący na konieczność wykorzystywania przy realizacji zamówienia konkretnego sprzętu o konkretnych parametrach Zamawiający dopuszcza używanie innego sprzętu o ile zapewni to osiągnięcie zakładanych parametrów projektowych i nie spowoduje ryzyka niezgodności wykonanych prac z dokumentacją techniczną.
Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz.U. z 2020 r. poz. 1333 ze zm.) wraz z przepisami wykonawczymi, normami i instrukcjami producentów stosowanych urządzeń i materiałów, zasadami wiedzy technicznej i sztuki budowlanej, pod nadzorem przedstawicieli Zamawiającego – Inspektora Nadzoru Inwestorskiego oraz samego Zamawiającego.
Zamawiający nie wymaga w niniejszym postępowaniu przedmiotowych środków dowodowych.
Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części z następujących względów:
Wartość zamówienia jest niższa od tzw. progów unijnych które zobowiązują do implementacji dyrektyw UE. Dyrektywa 2014/24/UE w treści motywu 78 wskazuje, że aby zwiększyć konkurencję, instytucje zamawiające należy w szczególności zachęcać do dzielenia dużych zamówień na części. Przedmiotowe zamówienie nie jest dużym zamówieniem w rozumieniu motywu 78 powołanej dyrektywy UE (dyrektywy stosuje się od tzw. progów UE, a dyrektywa posługuje się pojęciem dużego zamówienia na gruncie zamówień podlegających dyrektywie - a więc zamówienia o wartości znacznie przewyższającej tzw. progi UE ). Zamówienie nie zostało podzielone na części z następujących względów:
1) Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót funkcjonalnie ze sobą związanych. Rozdzielenie robót groziłoby niedającymi się wyeliminować problemami organizacyjnymi związanymi z odpowiedzialnością za poszczególne elementy robót wykonywanych przez różnych wykonawców.
2) Przy tego typu robotach wykonywanych przez różnych wykonawców opóźnienie jednego z wykonawców wpłynęłoby negatywnie na terminowość wykonania innych elementów inwestycji – zależnych od terminowego wykonania prac przez innego wykonawcę.
Reasumując, zamawiający nie dokonał podziału zamówienia na części ze względu na to, że podział taki groziłby nadmiernymi trudnościami technicznymi oraz nadmiernymi kosztami wykonania zamówienia. Potrzeba skoordynowania działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia mogłaby poważnie zagrozić właściwemu wykonaniu zamówienia. Niedokonanie podziału zamówienia podyktowane było zatem względami technicznymi, organizacyjnymi oraz charakterem przedmiotu zamówienia. Zastosowany ewentualnie podział zamówienia na części nie zwiększyłby konkurencyjności w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw – zakres zamówienia jest zakresem typowym, umożliwiającym złożenie oferty wykonawcom z grupy małych lub średnich przedsiębiorstw. Zgodnie z treścią motywu 78 dyrektywy, Instytucja zamawiająca powinna mieć obowiązek rozważenia celowości podziału zamówień na części, jednocześnie zachowując swobodę autonomicznego podejmowania decyzji na każdej podstawie, jaką uzna za stosowną, nie podlegając nadzorowi administracyjnemu ani sądowemu.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 245985,24 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 245985,24 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 245985,24 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: EURODOM MSG SP. Z O.O.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 7123343178
7.3.4) Miejscowość: Wilczopole
7.3.5) Kod pocztowy: 20-388
7.3.6.) Województwo: lubelskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-09-02
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 245985,24 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 90 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2021-09-10 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |