postępowanie prowadzone w trybie zamówienia z wolnej ręki pn.: Modernizacja dróg powiatowych na terenie powiatu wrocławskiego w podziale na 9 zadań: dla zadania 3 i Zadania 6
Powiat Wrocławski
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00177411
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00177411/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-09-10 13:58
- Lokalizacja
- Wrocław, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-52c05547-0cab-11ec-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 8971647961
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00177411 z dnia 2021-09-10 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
postępowanie prowadzone w trybie zamówienia z wolnej ręki pn.: Modernizacja dróg powiatowych na terenie powiatu wrocławskiego w podziale na 9 zadań: dla zadania 3 i Zadania 6
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Wrocławski
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 931934816
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Tadeusza Kościuszki 131
1.5.2.) Miejscowość: Wrocław
1.5.3.) Kod pocztowy: 50-440
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL514 - Miasto Wrocław
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@powiatwroclawski.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiatwroclawski.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
postępowanie prowadzone w trybie zamówienia z wolnej ręki pn.: Modernizacja dróg powiatowych na terenie powiatu wrocławskiego w podziale na 9 zadań: dla zadania 3 i Zadania 62.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-52c05547-0cab-11ec-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00177411
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-10
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000770/17/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.10 Modernizacja dróg powiatowych na terenie powiatu wrocławskiego w podziale na 9 zadań
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00169682/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych robót budowlanych do zadania podstawowego pn.: Modernizacja dróg powiatowych na terenie powiatu wrocławskiego w podziale na 9 zadań: Zadanie 1 – Modernizacja drogi powiatowej nr 1918D – ul. Bursztynowej na odcinku od skrzyżowania z drogą gminną – ul. Diamentową do wysokości granicy działek nr 25/8 i nr 25/7 w m. Kamień, gmina Długołęka – podobne roboty budowlane do Zadania 3 (podstawowego), na realizację którego została zawarta w dniu 06.07.2021 r. umowa nr ZP.273.26.2021.II.DT Zadanie 2 – Modernizacja drogi powiatowej nr 1956D na odcinku od m. Wilczków w kierunku m. Jaksonów, gm. Żórawina – podobne roboty budowlane do Zadania 6 (podstawowego), na realizację którego została zawarta w dniu 06.07.2021 r. umowa nr ZP.273.31.2021 II.DT
Zamówienie było przewidziane w podstawowym zadaniu oraz w ogłoszeniu o zamówieniu
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: SP.ZP.272.52.2021.II.DT
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 744811,75 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
postępowania o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie zamówienia z wolnej ręki pn.: Modernizacja dróg powiatowych na terenie powiatu wrocławskiego w podziale na 9 zadań: Zadanie 1 – Modernizacja drogi powiatowej nr 1918D – ul. Bursztynowej na odcinku od skrzyżowania z drogą gminną – ul. Diamentową do wysokości granicy działek nr 25/8 i nr 25/7 w m. Kamień, gmina Długołęka – podobne roboty budowlane do Zadania 3 (podstawowego), na realizację którego została zawarta w dniu 06.07.2021 r. umowa nr ZP.273.26.2021.II.DT Zadanie 2 – Modernizacja drogi powiatowej nr 1956D na odcinku od m. Wilczków w kierunku m. Jaksonów, gm. Żórawina – podobne roboty budowlane do Zadania 6 (podstawowego), na realizację którego została zawarta w dniu 06.07.2021 r. umowa nr ZP.273.31.2021 II.DT
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45232452-5 - Roboty odwadniające
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 8 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W prowadzonym powyżej postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzonego w trybie zamówienia z wolnej ręki ustawy PZP, w odpowiedzi na ogłoszenie o zamiarze zawarcia umowy nr 2021/BZP 00169682/01 zamieszczone w dniu 03.09.2021 r., na Platformie Przetargowej Logintrade, oraz przekazane na adres e-meilowy Wykonawcy w.korzekwa@pro-tra.pl nie wpłynęła w wyznaczonym czasie i terminie żadna informacji, ani oferta.Wykonawca pismem z dnia 09.09.2021 r. (dostarczone na adres meilowy zp@powiatwroclawski.pl dnia 10.09.2021 r.), poinformował Zamawiającego, że „[..] z uwagi na zaangażowanie w realizację innych projektów budowlanych spółka nie dysponuje aktualnie odpowiednimi zasobami, by podjąć się realizacji dodatkowych zadań na rzecz Powiatu Wrocławskiego, w termiach opisanych w przesłanej dokumentacji. Z uwagi na powyższe zmuszeni jesteśmy do rezygnacji z negocjacji”.
Biorąc pod uwagę powyższe, postepowanie należało unieważnić, a przesłanki art. 255 pkt. 8) Prawa zamówień publicznych zostały wyczerpane w całości.
| 2021-09-10 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |