Wykonanie prac konserwatorskich kapliczek w m. Lichnowy, Angowice, Cołdanki, Kłodawa, Charzykowy i dzwonnicy w Angowicach.
Gmina Chojnice
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00450939
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00450939/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-08-08 14:14
- Lokalizacja
- Chojnice, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-2a1c8f3a-390c-11ef-880f-0e435a8a43bc
- Identyfikator
- 5551908755
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00450939 z dnia 2024-08-08 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie prac konserwatorskich kapliczek w m. Lichnowy, Angowice, Cołdanki, Kłodawa, Charzykowy i dzwonnicy w Angowicach.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Chojnice
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092351268
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: 31 Stycznia 56a
1.5.2.) Miejscowość: Chojnice
1.5.3.) Kod pocztowy: 89-600
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL637 - Chojnicki
1.5.7.) Numer telefonu: +48 52 880 13 02
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@gminachojnice.com.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://gminachojnice.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/gminachojnice1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie prac konserwatorskich kapliczek w m. Lichnowy, Angowice, Cołdanki, Kłodawa, Charzykowy i dzwonnicy w Angowicach.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2a1c8f3a-390c-11ef-880f-0e435a8a43bc
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00450939
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-08
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00068694/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.6 Wykonanie prac konserwatorskich kapliczek w miejscowościach Lichnowy, Angowice, Cołdanki, Kłodawa i Charzykowy i dzwonnicy w Angowicach
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00393786
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: FZ.271.12.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 329327,16 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie prac konserwatorskich w następujących obiektach wpisanych do Gminnego Rejestru Zabytków:
A. Dzwonnica w miejscowości Charzykowy
B. Dzwonnica w miejscowości Angowice
C. Kapliczka w miejscowości Angowice
D. Kapliczka w miejscowości Lichnowy
E. Kapliczka w miejscowości Cołdanki
F. Kapliczka w miejscowości Kłodawa
Szczegółowe informacje zawarte są w dokumentacji technicznej i SST.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45212360-7 - Roboty budowlane w zakresie obiektów sakralnych
45212361-4 - Roboty budowlane w zakresie kościołów
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 256 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z treścią przywołanego na wstępie tego pisma art. 256 ustawy Pzp: „Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert, jeżeli wystąpiły okoliczności powodujące, że dalsze prowadzenie postępowania jest nieuzasadnione.”Okolicznością powodującą, że prowadzenie tego postępowania jest nieuzasadnione jest konieczność wprowadzenia zmian wynikających z wydanych Postanowień Pomorskiego Konserwatora Zabytków.
W dokumentacji projektowej, stanowiącej załącznik do niniejszego postępowania, konieczne jest wprowadzenie zmian wynikających z wydanych Postanowień Pomorskiego Konserwatora Zabytków. W dniach 27.05.2024 r. i 12.06.2024 r. Zamawiający złożył wnioski do Starosty Chojnickiego o pozwolenie na budowę dla przedsięwzięcia objętego postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego.
Zgodnie z art. 39 ust. 3 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz 725) "W stosunku do obiektów budowlanych oraz obszarów niewpisanych do rejestru zabytków, a ujętych w gminnej ewidencji zabytków, pozwolenie na budowę lub rozbiórkę obiektu budowlanego wydaje organ administracji architektoniczno-budowlanej w uzgodnieniu z wojewódzkim konserwatorem zabytków". Mając na uwadze powyższe Starosta Chojnicki, przed wydaniem pozwolenia na budowę, zwrócił się do Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Gdańsku w celu uzgodnienia.
Pomorski Wojewódzki Konserwator Zabytków w Gdańsku wydał Postanowienia o odmowie uzgodnienia zamierzenia budowlanego wydając jednocześnie zakres koniecznych zmian i uzupełnień do dokumentacji projektowej. Wobec zajęcia stanowiska przez Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Gdańsku, w którym odmówił uzgodnienia dla niniejszego przedsięwzięcia, Starosta Chojnicki wydał decyzję odmowną w sprawie zatwierdzenia projektu budowlanego i wydania decyzji o pozwoleniu na budowę.
Wobec powyższego, prowadzenie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na podstawie nieuzgodnionej dokumentacji projektowej jest nieuzasadnione.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
| 2024-08-08 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |