Przebudowa dróg gminnych w m. Wola Sernicka i Wola Sernicka Kolonia
GMINA SERNIKI
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00178025
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00178025/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-09-13 09:52
- Lokalizacja
- Serniki, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-4ef09e51-eec2-11eb-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 7141912014
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
2 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00178025 z dnia 2021-09-13 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa dróg gminnych w m. Wola Sernicka i Wola Sernicka Kolonia
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA SERNIKI
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 431019939
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: 1A
1.5.2.) Miejscowość: Serniki
1.5.3.) Kod pocztowy: 21-107
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski
1.5.7.) Numer telefonu: 818550450
1.5.8.) Numer faksu: 818550456
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@serniki.eurzad.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://ugserniki.e-biuletyn.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://www.ugserniki.e-biuletyn.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa dróg gminnych w m. Wola Sernicka i Wola Sernicka Kolonia2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4ef09e51-eec2-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00178025
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-13
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00003308/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Przebudowa drogi gminnej dz. nr 3617/1 w m. Wola Sernicka
1.1.16 Utwardzenie dna i odwodnienie wąwozu lessowego w ciągu drogi gminnej w m. Wola Sernicka Kolonia
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00128928/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IZP.271.8.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Utwardzenie dna i odwodnienia wąwozu lessowego w ciągu drogi gminnej w m. Wola Sernicka Kolonia, na odcinku 0.325 km, której zakres i rodzaj robót obejmuje w szczególności: a)roboty rozbiórkowe, b)wykonanie robót ziemnych,c)wykonanie koryta pod konstrukcję drogi, profilowanie i zagęszczenie istniejącego podłoża, d)wykonanie konstrukcji nawierzchni jezdni, e) wykonanie kanału technologicznego, f)umocnienie poboczy gruntowych kruszywem łamanym, gr. 15 cm,g)umocnienie skarp wąwozu poprzez ułożenie płyt ażurowych oraz humusowanie skarpy wraz z obsianiem mieszanką traw.
Parametry charakterystyczne drogi: kategoria istniejącej drogi – droga gminna,
prędkość projektowa – Vp=30 km/h, przyjęta kategoria ruchu – KR1, nośność nawierzchni – 100 KN/oś, grupa nośności podłoża gruntowego – G3, szerokość jezdni – 3,5m, szerokość poboczy gruntowych – 0,75 m, odwodnienie powierzchniowe na przyległe tereny, do istniejących rowów. Projektowana konstrukcja nawierzchni: warstwa ścieralna z betonu asfaltowego AC 11S – 4 cm, warstwa wiążąca z betonu asfaltowego AC 16 W – 5 cm, podbudowa z mieszanki niezwiązanej z kruszywem C90/3 stabilizowanej mechanicznie o uziarnieniu 0-31,5 mm – 20 cm, warstwa mrozoochronna z kruszywa stabilizowanego cementem C1,5/2 gr. 15, 35 cm, istniejące podłoże. Konstrukcja zjazdów i poboczy: warstwa kruszywa łamanego 0/31,5 mm stabilizowanego mechanicznie gr. 15 cm, nasyp.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych
4.5.5.) Wartość części: 463992,60 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przebudowa drogi gminnej dz. nr. 3617/1 w Woli Sernickiej na odcinku od km 0+000 do km 0+285,00, której zakres i rodzaj robót obejmuje w szczególności:a)roboty przygotowawcze, wdrożenie czasowej organizacji ruchu, b)usunięcie drzew kolidujących z planowaną inwestycją, c)usunięcie warstwy urodzajnej,
d)roboty rozbiórkowe przy drodze powiatowej, e)przebudowę istniejącego przepustu polegającą na wymianie części przelotowej, f)umocnienie wlotu i wylotu przepustu brukowcem na zaprawie cementowej, g)wykonanie koryta pod konstrukcję jezdni poboczy i zjazdów, h)wykonanie podbudowy jezdni,
i)oczyszczenie i skropienie emulsją asfaltową podbudowy i nawierzchni, j)wykonanie nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego,
k)umocnienie poboczy i zjazdów kruszywem łamanym stabilizowanym mechanicznie,l)wykonanie oznakowania zgodnie z projektem Stałej Organizacji Ruchu; m)prace porządkowe i wykończeniowe. Parametry charakterystyczne drogi: kategoria istniejącej drogi – droga gminna, prędkość projektowa – Vp - 30 km/h, przyjęta kategoria ruchu – KR 1, przekrój poprzeczny – droga jednojezdniowa jednopasowa, szerokość jezdni – 3,5 m, długość przebudowywanego odcinka - 285 m, szerokość poboczy 2 x0,75m, pochylenie poprzeczne jezdni – daszkowe 2% w kierunku krawędzi jezdni, szerokość zasadnicza jezdni 3,5m (na włączeniu do drogi powiatowej 4,5m), pochylenie poboczy 6% w kierunku pobocza. Konstrukcja przebudowywanego odcinka drogi gminnej: warstwa ścieralna z AC 11S 50/70 – 4 cm, warstwa wyrównawczo-wiążąca AC 16W 50/70 KR1 – gr. min. 3 cm, podbudowa zasadnicza z gruntu stabilizowanego cementem o Rm=5MPa wykonana na miejscu – gr. 25 cm, podłoże gruntowe G1. Konstrukcja zjazdów i poboczy: kruszywo łamane stabilizowane mechanicznie 0-31,5 mm – gr. 15 cm. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku Nr 1.2 do SWZ. Składają się na niego następujące dokumenty: dokumentacja projektowa, w tym: (projekt budowlano-wykonawczy, projekt stałej organizacji ruchu, projekt tymczasowej organizacji ruchu, szczegółowa specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych (SSTWiORB), przedmiar robót.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia
45112210-0 - Usuwanie wierzchniej warstwy gleby
45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45236000-0 - Wyrównywanie terenu
4.5.5.) Wartość części: 144526,51 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 402439,52 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 626600,39 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 402439,52 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów S.A.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7141627101
7.3.3) Ulica: ul. Krańcowa 7
7.3.4) Miejscowość: Lubartów
7.3.5) Kod pocztowy: 21-100
7.3.6.) Województwo: lubelskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.3.9.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
Zakres prac powierzonych do podwykonawcy: umocnienia skarp wąwozu, wykonanie kanału technologicznego.
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-09-10
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 402439,52 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 2 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 149257,90 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 247719,47 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 149257,90 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów S.A.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7141627101
7.3.3) Ulica: ul. Krańcowa 7
7.3.4) Miejscowość: Lubartów
7.3.5) Kod pocztowy: 21-100
7.3.6.) Województwo: lubelskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.3.9.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
Zakres prac powierzonych podwykonawcy: roboty rozbiórkowe, roboty brukarskie.
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-09-10
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 149257,90 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 2 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2021-09-13 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |