Termomodernizacja oraz remont budynku pełniącego funkcje społeczno-kulturalne w Trzebyczce na działce nr ew. 110/2.
GMINA ŁAZY
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00177864
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00177864/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-09-13 08:24
- Lokalizacja
- Łazy, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a99d9783-d807-11eb-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 6492268348
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00177864 z dnia 2021-09-13 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Termomodernizacja oraz remont budynku pełniącego funkcje społeczno-kulturalne w Trzebyczce na działce nr ew. 110/2.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ŁAZY
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276258865
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Traugutta 15
1.5.2.) Miejscowość: Łazy
1.5.3.) Kod pocztowy: 42-450
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22B - Sosnowiecki
1.5.7.) Numer telefonu: 326729422
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: wirum@lazy.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.umlazy.finn.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://miniportal.uzp.gov.pl/, https://bip.umlazy.finn.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Termomodernizacja oraz remont budynku pełniącego funkcje społeczno-kulturalne w Trzebyczce na działce nr ew. 110/2.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a99d9783-d807-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00177864
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-13
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000966/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.7 Termomodernizacja oraz remont budynku pełniącego funkcje społeczno-kulturalne w Trzebyczce na działce nr. ew. 110/2
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00097058/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WID.271.5.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 422362,63 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest: realizacja zadania pn. „Termomodernizacja oraz remont budynku pełniącego funkcje społeczno-kulturalne w Trzebyczce na działce nr ew. 110/2.”
2. Szczegółowy opis przedmiotu umowy zawarty jest w dokumentacji projektowej obejmującej n/w pozycje:
1) Projekt Budowlano-Wykonawczy „Termomodernizacja oraz remont budynku pełniącego funkcje społeczno-kulturalne w Trzebyczce na działce nr ew. 110/2” Branża instalacyjna, Branża elektryczna, Branża architektoniczna; wykonany przez: INSTAL –SANT Krystian Dydak ul. Warta 29, 42-300 Myszków
2) Projekt Budowlano- Wykonawczy „Termomodernizacja oraz remont budynku pełniącego funkcje społeczno-kulturalne w Trzebyczce na działce nr ew. 110/2. Przyłącze wodociągowe” – Branża instalacyjna wykonany przez: INSTAL –SANT Krystian Dydak ul. Warta 29, 42-300 Myszków
3) STWIOR
4) przedmiary (tylko pomocniczo)
3. Zakres robót:
- docieplenie ścian kondygnacji nadziemnych
- docieplenie stropu nad parterem
- docieplenie ścian fundamentowych,
- wymiana stolarki okiennej i drzwiowej
- remont wewnętrzny
- zagospodarowanie terenu – budowa bezodpływowego zbiornika na nieczystości
REALIZACJA NIE OBEJMUJE OCIEPLENIA ZACHODNIEJ ZEWNĘTRZNEJ ELEWACJI BUDYNKU ( WYKONANE ZOSTANIE OCIEPLENIE OD WEWNĄTRZ)
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania
45315100-9 - Instalacyjne roboty elektrotechniczne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
UZASADNIENIE FAKTYCZNEW dniu 06.09.2021r. Zamawiający otrzymał pismo zawierające odmowę podpisania umowy przez Wykonawcę, którego ofertę wybrano w dniu 29.07.2021r.w niniejszym postępowaniu jako najkorzystniejszą, tj. firmę: MIR - BUD MIROSŁAW HAŁADYN ul. Nowomiejska 9a, 42-400 Zawiercie.
Cena oferty Wykonawcy którego oferta zajęła drugie miejsce w pierwotnej ocenie punktowej dokonanej przez Zamawiającego przekracza kwotę przeznaczoną na sfinansowanie realizacji zadania.
Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zadania kwotę 500 000,00 zł brutto. Wykonawca z drugą pierwotnie przyznaną najwyższą ilością punktów, tj. firma: ZAKŁAD REMONTOWO BUDOWLANY JĘDRZEJCZYK ul. Kukułek 50 B, 41-200 Sosnowiec - złożyła ofertę na kwotę brutto: 688 657,20 zł brutto.
Różnica pomiędzy kwotą przeznaczoną na sfinansowanie realizacji zadania a ofertą firmy ZRB Jędrzejczyk wynosi: 688 657,20 – 500 000,00 = - 188 657,20 zł brutto. Zamawiający nie ma możliwości zwiększyć kwoty przeznaczonej na realizację do ceny najkorzystniejszej oferty.
UZASADNIENIE PRAWNE
Zamawiający, po ustaleniu powyższych faktów jest zmuszony unieważnić w/w postępowanie w zakresie zadania nr 2 na podstawie art. 255 pkt 3) Prawa zamówień publicznych. Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba, że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 524431,42 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 719550,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 524431,42 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2021-09-13 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |