Utworzenie i wyposażenie Klubu Seniora w Pępowie
GMINA PĘPOWO
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00178383
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00178383/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-09-13 12:20
- Lokalizacja
- Pępowo, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-c4224bfe-f5e5-11eb-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 6961840454
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00178383 z dnia 2021-09-13 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Utworzenie i wyposażenie Klubu Seniora w Pępowie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA PĘPOWO
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 411050592
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Stanisławy Nadstawek 6
1.5.2.) Miejscowość: Pępowo
1.5.3.) Kod pocztowy: 63-830
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL417 - Leszczyński
1.5.7.) Numer telefonu: 655736305
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@pepowo.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pepowo.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/pepowo1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
zgodnie z ustawą z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Utworzenie i wyposażenie Klubu Seniora w Pępowie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c4224bfe-f5e5-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00178383
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-13
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00003316/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Przebudowa z rozbudową budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Pępowie wraz z montażem windy
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00138775/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WRG.271.6.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 316963,87 PLN
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 249373,77 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych dla zadania pn.: „Utworzenie i
wyposażenie Klubu Seniora w Pępowie”.
3.2. Zakres zamówienia obejmuje remont pomieszczeń Klubu Seniora w budynku Gminnego
Ośrodka Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Pępowie, szczególności:
a) roboty ogólnobudowlane: roboty rozbiórkowe, roboty murowe, wykonanie wylewki
samopoziomującej, nowe wykładziny PVC, szpachlowanie, szlifowanie i malowanie ścian oraz
sufitów, wymiana stolarki otworowej,
b) wymianę instalacji elektrycznej wewnętrznej: linie kablowe, wewnętrzna instalacja
oświetlenia, instalacja gniazd,
c) wykonanie instalacji centralnego ogrzewania,
d)instalacje wodno-kanalizacyjne i wentylacje.
3.3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja projektowa,
specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót oraz przedmiar robót i
kosztorys ofertowy stanowiące Załączniki nr 8 - 10 do niniejszej SWZ.
3.4. Zamawiający dopuszcza możliwość złożenia oferty równoważnej.
3.5. Zamawiający dopuszcza możliwość złożenia oferty równoważnej, tj. zaproponowania
rozwiązań równoważnych w stosunku do zaprojektowanych, z zastosowaniem tych samych standardów technicznych i jakościowych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania
zamawianej inwestycji. Poprzez pojęcie materiałów równoważnych należy rozumieć materiały
gwarantujące realizację robót zgodnie z projektem, oraz zapewniające uzyskanie parametrów
technicznych, jakościowych i użytkowych nie gorszych niż założone w dokumentacji projektowej
i specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, a ponadto muszą to być materiały
dopuszczone do obrotu i stosowania zgodnie z obowiązującym prawem.
3.6. Ilekroć w niniejszej SWZ wraz z załącznikami przedmiot zamówienia jest opisany ze
wskazaniem znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu,
który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, to
przyjmuje się, że każdemu takiemu wskazaniu towarzyszą wyrazy „lub równoważny”, a
wskazanie ma charakter przykładowy.
3.7. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym przez odniesienie do norm,
europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji
technicznych, a odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”.
3.8. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązanie równoważne opisywane przez
Zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego materiały i urządzenia
spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.
Brak wskazania w ofercie propozycji zastosowania rozwiązań równoważnych oznaczać będzie,
że przedmiot zamówienia zostanie wykonany przy zastosowaniu materiałów przyjętych w
dokumentacji technicznej.
W sytuacji, gdy Wykonawca zamierza zastosować inne materiały i urządzenia niż podane w
dokumentacji projektowej (materiały i urządzenia równoważne) winien dołączyć do oferty wykaz
zawierający materiały i urządzenia zawarte w dokumentacji projektowej oraz podać ich
równoważniki (nazwy materiałów i urządzeń zaproponowanych w ofercie). Do wykazu należy
wówczas dołączyć stosowne dokumenty zawierające parametry techniczne zaproponowanych
równoważnych materiałów i urządzeń.
3.9. Zakres robót oraz odpowiedzialność Wykonawcy w zakresie objętym proponowaną ceną
ofertową obejmuje także:
- organizację i zabezpieczenie placu budowy, zaopatrzenie w media, opłacenie wszystkich
wynikających z procesu budowlanego i używanego sprzętu opłat, jak
również opłacenie niezbędnych badań koniecznych do przeprowadzenia procesu odbioru i
uporządkowanie terenu po wykonaniu umowy,
- zabezpieczenie terenu objętego robotami przed dostępem osób postronnych,
- zorganizowanie i przeprowadzenie niezbędnych prób, pomiarów, badań i odbiorów oraz
wykonanie dokumentacji powykonawczej;
- wywóz materiałów porozbiórkowych nadających się do ponownego wbudowania w miejsce
wskazane przez Zamawiającego, przy czym miejsce to będzie się mieścić w granicach
administracyjnych gminy Pępowo,
- ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z
przedmiotem zamówienia;
- umieszczenie w widocznym miejscu tablicy informacyjnej oraz ogłoszenia zawierającego dane
dotyczące bezpieczeństwa pracy i ochrony zdrowia – o ile dotyczy;
4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45000000-7 - Roboty budowlane
45262700-8 - Przebudowa budynków
45432000-4 - Kładzenie i wykładanie podłóg, ścian i tapetowanie ścian
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W niniejszym postępowaniu potencjalny wykonawca złożył skan podpisanego odręcznie dokumentu sporządzonego na wzorze formularza ofertowego stanowiącego załącznik do SWZ. Zgodnie z art. 63 ust. 2 ustawy p.z.p. w postępowaniu o udzielenie zamówienia o wartości mniejszej niż progi unijne ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym. Z kolei zgodnie z art. 73 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (t.j. Dz.U. z 2020 r., poz. 1740 z późn. zm.) jeżeli ustawa zastrzega dla czynności prawnej formę pisemną, dokumentową albo elektroniczną, czynność dokonana bez zachowania zastrzeżonej formy jest nieważna tylko wtedy, gdy ustawa przewiduje rygor nieważności co w omawianym przypadku zachodzi. Mając powyższe na uwadze oferta nie została złożona gdyż czynność jej złożenia zgodnie z art. 73 k.c. jest nieważna.| 2021-09-13 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |