Remont cząstkowy nawierzchni bitumicznych na terenie gminy Żychlin- zamówienie polegające na powtórzeniu podobnych robót budowlanych (pełna nazwa zamówienia zawarta w sekcji IX)
GMINA ŻYCHLIN
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00178562
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00178562/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-09-13 13:15
- Lokalizacja
- Żychlin, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-0eed3548-0bdc-11ec-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 7752406961
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00178562 z dnia 2021-09-13 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont cząstkowy nawierzchni bitumicznych na terenie gminy Żychlin- zamówienie polegające na powtórzeniu podobnych robót budowlanych (pełna nazwa zamówienia zawarta w sekcji IX)
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ŻYCHLIN
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 611015514
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Barlickiego 15
1.5.2.) Miejscowość: Żychlin
1.5.3.) Kod pocztowy: 99-320
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL715 - Skierniewicki
1.5.7.) Numer telefonu: 24 351 20 32
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@gminazychlin.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.gminazychlin.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont cząstkowy nawierzchni bitumicznych na terenie gminy Żychlin- zamówienie polegające na powtórzeniu podobnych robót budowlanych (pełna nazwa zamówienia zawarta w sekcji IX)2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0eed3548-0bdc-11ec-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00178562
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-13
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00005294/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Remont cząstkowy nawierzchni bitumicznych mieszanką mineralno-asfaltową na gorąco oraz emulsją asfaltową i grysem przy użyciu remontera typu patcher na terenie gminy Żychlin
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00169374/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Wybór trybu zamówienia z wolnej ręki na podstawie art. 305 pkt. 1 ustawy Pzp w zw. z art. 214 ust. 1 pkt. 7 ustawy Pzp podyktowany jest koniecznością zwiększenia zakresu remontów cząstkowych dróg i ulic zarządzanych przez zamawiającego. Stare zniszczone konstrukcje nawierzchni w dalszym ciągu ulegają degradacji, powstają spękania, a nawierzchnie kruszą się tworząc liczne, głębokie ubytki. W związku z tym dla zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikom dróg zachodzi potrzeba wykonania dalszych remontów cząstkowych. Udzielenie przedmiotowego zamówienia spełnia wszystkie przesłanki określone w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp tj. Zamówienie niniejsze stanowi powtórzenie tego samego rodzaju zamówień przewidzianych w zamówieniu podstawowym.
Ciąg dalszy uzasadnienia w sekcji IX - Informacje dodatkowe.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: BPI.271.6.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 250500 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem niniejszego zamówienia są zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych robót budowlanych do umowy podstawowej Nr 215/21 z dnia 01.06.2021 r. polegające na wykonaniu remontów cząstkowych nawierzchni bitumicznych mieszanką mineralno-asfaltową na gorąco oraz emulsją asfaltową i grysem przy użyciu remontera typu patcher na terenie gminy Żychlin w zakresie rzeczowym jn.:
a) remont cząstkowy nawierzchni bitumicznej dróg poprzez profilowanie nawierzchni mieszanką mineralno-asfaltową na gorąco przy grubości warstwy do 10 cm – 490,00 m2
Wykonanie zamówienia polega na obcięciu krawędzi uszkodzenia, oczyszczeniu i wyrównaniu jego dna, spryskaniu emulsją asfaltową i uzupełnieniu masą mineralno-asfaltową oraz zasypanie krawędzi grysem asfaltowym.
b) remont cząstkowy nawierzchni bitumicznej dróg emulsją mineralno-asfaltową z grysem z zastosowaniem remontera typu patcher na głębokości do 5 cm – 50,00 m2
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 59704,20 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 59704,20 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 59704,20 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Usługowo-Transportowe "FA-BUD" Michał Nowacki
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 775-141-12-85
7.3.3) Ulica: Pniewo Małe 16
7.3.4) Miejscowość: Bedlno
7.3.5) Kod pocztowy: 99-311
7.3.6.) Województwo: łódzkie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-09-09
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 59704,20 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2021-10-158.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Pełna nazwa zamówienia:Remont cząstkowy nawierzchni bitumicznych mieszanką mineralno-asfaltową na gorąco oraz emulsją asfaltową i grysem przy użyciu remontera typu patcher na terenie gminy Żychlin”- zamówienie polegające na powtórzeniu podobnych robót budowlanych
Ciąg dalszy z sekcji II pkt. 3.1.1.):
Informacja została zawarta w ogłoszeniu o zamówieniu nr 2021/BZP 00035213/01 z dnia 19-04-2021 r., a całkowita wartość tego zamówienia została uwzględniona przy obliczeniu wartości zamówienia podstawowego (w wysokości do 50% wartości zamówienia podstawowego) prowadzonego w trybie podstawowym na podstawie art. 275 pkt. 1 ustawy Pzp (znak sprawy: BPI 271.3.2021). Umowa obejmująca zamówienie podstawowe została zawarta w dniu 01.06.2021 roku.
Biorąc pod uwagę powyższe udzielenie zamówienia z wolnej ręki na podstawie art. 305 pkt. 1 ustawy Pzp w zw. z art. 214 ust. 1 pkt. 7 ustawy Pzp jest jak najbardziej zasadne.
| 2021-09-13 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |