Budowa ujęcia wody pitnej wraz z stacją uzdatniania wody (SUW) – ul. Dworcowa Panki, w formule zaprojektuj i wybuduj
Gmina Panki
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00178662
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00178662/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-09-13 13:39
- Lokalizacja
- Panki, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-167206d8-f69a-11eb-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 5742054525
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00178662 z dnia 2021-09-13 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa ujęcia wody pitnej wraz z stacją uzdatniania wody (SUW) –
ul. Dworcowa Panki, w formule zaprojektuj i wybuduj
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Panki
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 151398356
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Tysiąclecia 5
1.5.2.) Miejscowość: Panki
1.5.3.) Kod pocztowy: 42-140
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL224 - Częstochowski
1.5.7.) Numer telefonu: 34 317 90 35
1.5.8.) Numer faksu: 34 317 90 62
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@panki.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.panki.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
http://www.bip.panki.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa ujęcia wody pitnej wraz z stacją uzdatniania wody (SUW) –ul. Dworcowa Panki, w formule zaprojektuj i wybuduj
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-167206d8-f69a-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00178662
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-13
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00004042/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Budowa ujęcia wody pitnej wraz z stacją uzdatniania wody (SUW)- ul. Dworcowa Panki
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Operacja typu „Gospodarka wodno-ściekowa” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZBI.271.03.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 2229567,88 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac projektowych oraz robót budowlanych w systemie „ zaprojektuj i wybuduj” dla zadania inwestycyjnego pn. „Budowa ujęcia wody pitnej
wraz z stacją uzdatniania wody (SUW) – ul. Dworcowa Panki”, w formule zaprojektuj i wybuduj w ramach PROW – Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 tj. zaprojektowanie
oraz wykonanie ujęcia wody pitnej wraz z stacją uzdatniania wody SUW – ul. Dworcowa w Pankach wraz z uzyskaniem wymaganych przepisami prawa uzgodnień, pozwoleń, decyzji jak i wszelkich prac budowlanych i montażowych dotyczących robót opisanych w Programie Funkcjonalno-Użytkowym (PFU) oraz niewymienionych, a koniecznych do prawidłowej realizacji zamówienia.
I ETAP zamówienia obejmuje - opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej w oparciu o Program Funkcjonalno-Użytkowy oraz dane zawarte w udostępnionych dokumentach, wykonanej zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, niezbędnej do wykonania robót
budowlanych w ramach przedmiotowego zadania i obejmującej w szczególności opracowanie:
1) projektu budowlanego z uzyskaniem prawomocnej decyzji pozwolenia na budowę,
2) uzyskanie decyzji lokalizacji inwestycji celu publicznego,
3) uzyskanie decyzji środowiskowej dla planowanego przedsięwzięcia (jeżeli będzie wymagana odrębnymi przepisami)
4) projektów i opracowań wynikających z uzyskanych uzgodnień i decyzji,
5) innych niezbędnych decyzji uzgodnień koniecznych do realizacji celu inwestycji jakiemu ma służyć,
II ETAP zamówienia obejmuje – roboty budowlane i montażowe budowy ujęcia wody pitnej wraz z stacją uzdatniania wody (SUW) zlokalizowanej na działce nr 302/6 obręb 0002 Cyganka ,jed.
ewid 240606_2 Panki, w zakresie:
- wykonania obudowy szybu studni wody ST 1 , ST 2,
- dostawy i montażu urządzeń pompowych studni ST 1 , ST 2,
- wykonania przyłącza studni ST 1 , ST 2 do stacji uzdatniania wody,
- budowy stacji uzdatniania wody z zastosowaniem technologii uzdatniania wody,
- budowy zbiornika wody czystej – zbiornik wyrównawczy o pojemności 3 * 100 m3,
- wykonania izolacji ścian zbiornika wyrównawczego,
- technologii i sterowanie pracą zbiornika wyrównawczego
- budowy pompowni II stopnia
- sterowania i automatyki
1) Wykonanie instalacji wewnętrznych – stacja uzdatniania wody
2) Montaż rozdzielnicy RG
3) wykonanie linii sygnałowej do czujników poziomu w zbiorniku wody uzdatnionej
4) wykonanie linii kablowej 0,4 kV zewnętrznej,
5) wykonanie linii sygnałowej do czujników poziomu w studniach głębinowych
6) wykonanie linii kablowej 0,4 kV zewnętrznej,
7) dostawy i montażu agregatu prądotwórczego,
budowy budynku stacji uzdatniania wody,
- budowy odstojnik wód popłucznych z drenażem rozsączającym,
- budowy drogi i placu wewnętrznego,
- budowy ogrodzenia SUW,
Ze względu na brak wystarczającej ilości miejsca szczegółowy opis zamówienia znajduje się w specyfikacji warunków zamówienia
(SWZ) oraz PFU opublikowanych na stronie internetowej Zamawiającego.
Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części z następujących względów:
Wartość zamówienia jest niższa od tzw. progów unijnych które zobowiązują do implementacji dyrektyw UE. Dyrektywa 2014/24/UE w treści motywu 78 wskazuje, że aby zwiększyć konkurencję, instytucje zamawiające należy w szczególności zachęcić do dzielenia dużych zamówień na części. Przedmiotowe zamówienie nie jest dużym zamówieniem w rozumieniu motywu 78 powołanej dyrektywy UE (dyrektywy stosuje się od tzw. Progów UE, a dyrektywa posługuje się pojęciem dużego zamówienia na gruncie zamówień podlegających dyrektywie – a więc zamówienia o wartości znacznie przewyższającej tzw. progi UE). Zamówienie nie zostało podzielone na części z następujących względów:
a) przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót funkcjonalnie ze sobą związanych. Rozdzielenie robót projektowych i budowlanych groziłoby niedającymi się wyeliminować problemami organizacyjnymi związanymi z odpowiedzialnością za poszczególne elementy i
etapy robót wykonywanych przez różnych wykonawców,
b) przy tego typu robotach wykonywanych przez różnych wykonawców niemożliwe byłoby jednoznaczne określenie zasad odpowiedzialności OC (np. w razie jednoczesnego wykonywania
robót przez wielu wykonawców utrudnione byłoby ustalenie podmiotu odpowiedzialnego za szkody objęte polisą OC),
c) przy tego typu robotach wykonywanych przez różnych wykonawców opóźnienie jednego z wykonawców wpłynęłoby negatywnie na terminowość wykonania innych elementów inwestycji - zależnych od terminowego wykonania prac przez innego Wykonawcę,
d) Wykonawcy powielaliby koszty pośrednie prac, co wpływałoby na koszty inwestycji. W każdej z ofert częściowych Wykonawca musiałby założyć odrębną wycenę użycia tego samego rodzaju sprzętu, w sytuacji, w której, składając jedną ofertę, użycie sprzętu wyceniłby jednokrotnie. W dokumentacji projektowej wskazane są rozwiązania wymagające użycia wielorodzajowego sprzętu budowlanego,
e) zastosowanie rozwiązań różnych wykonawców spowodowałoby brak możliwości ustalenia zasad objęcia poszczególnych elementów gwarancją i rękojmią,
f) każdy z Wykonawców w cenę wliczyłby odrębne koszty polisy OC, co zwiększyłoby poziom wydatków Zamawiającego,
g) podział zamówienia powodowałby ryzyko, w którym unieważnienie jednej z części postępowania zagroziłoby terminowemu rozliczeniu projektu UE, bowiem nawet realizacja pozostałych części nie zapewniłaby osiągnięcia wskaźnika projektu.
Reasumując, Zamawiający nie dokonał podziału zamówienia na części ze względu na to, że podział taki groziłby nadmiernymi trudnościami technicznymi oraz nadmiernymi kosztami wykonania zamówienia. Potrzeba skoordynowania działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia mogłaby poważnie zagrozić właściwemu wykonaniu zamówienia. Niedokonanie podziału zamówienia podyktowane było zatem względami technicznymi, organizacyjnym oraz charakterem przedmiotu zamówienia. Zastosowany ewentualnie podział zamówienia na części nie zwiększyłby konkurencyjności w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw - zakres zamówienia jest zakresem typowym, umożliwiającym złożenie oferty wykonawcom z grupy małych lub średnich przedsiębiorstw. Zgodnie z treścią motywu 78 dyrektywy, Instytucja zamawiająca powinna mieć obowiązek rozważenia celowości podziału zamówień na części, jednocześnie zachowując swobodę autonomicznego podejmowania decyzji na każdej podstawie, jaką uzna za stosowną, nie podlegając nadzorowi
administracyjnemu ani sądowemu.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli
45252120-5 - Roboty budowlane w zakresie zakładów uzdatniania wody
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Oferta z najniższą ceną (3 936 000,00 zł brutto) przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie ww. zamówienia (2 346 809,93 zł brutto).SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3936000 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3936000 PLN
| 2021-09-13 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |