„Budowa miejsc parkingowych dla samochodów osobowych w rejonie ulicy Srebrnej polegającego na budowie parkingu dla samochodów osobowych oraz utwardzenia terenu przy ul. Norwida”
GMINA MIASTECZKO ŚLĄSKIE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00179103
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00179103/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-09-13 17:09
- Lokalizacja
- Miasteczko Śląskie, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-6d002088-eb14-11eb-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 6452502967
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00179103 z dnia 2021-09-13 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Budowa miejsc parkingowych dla samochodów osobowych w rejonie ulicy Srebrnej polegającego na budowie parkingu dla samochodów osobowych oraz utwardzenia terenu przy ul. Norwida”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MIASTECZKO ŚLĄSKIE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276258799
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek 8
1.5.2.) Miejscowość: Miasteczko Śląskie
1.5.3.) Kod pocztowy: 42-610
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL228 - Bytomski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@miasteczko-slaskie.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://miasteczko-slaskie.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://miasteczkoslaskie.bip.net.pl/kategorie/76-postepowania-o-udzielenie-zamowienia-publicznego-o-wartosci-powyzej-130000-zl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Budowa miejsc parkingowych dla samochodów osobowych w rejonie ulicy Srebrnej polegającego na budowie parkingu dla samochodów osobowych oraz utwardzenia terenu przy ul. Norwida”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6d002088-eb14-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00179103
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-13
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00002142/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.7 Budowa miejsc parkingowych dla samochodów osobowych w rejonie ulicy Srebrnej
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00129036/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IZP.271.8.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 371028,65 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na budowie stanowisk postojowych dla samochodów osobowych wraz z utwardzeniem terenu przyległego oraz odwodnieniem tych terenów.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w poniższej dokumentacji, włączając załączone do niej pisma uzgadniające (zwanej dalej także: „dokumentacją projektową” lub „dokumentacją techniczną”, stanowiącej załącznik nr 6 do SWZ):
1) projekt budowlany budowy parkingu dla samochodów osobowych oraz utwardzenia terenu przy ul. Norwida,
2) projekt budowlany budowy parkingu dla samochodów osobowych oraz utwardzenia terenu przy ul. Norwida – branża sanitarna budowa przyłączy kanalizacji deszczowej,
3) specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych,
4) projekt czasowej organizacji ruchu (w zakresie przedmiotowej inwestycji),
5) projekt docelowej organizacji ruchu (w zakresie przedmiotowej inwestycji),
6) informacja dotycząca wycinki drzew (w zakresie przedmiotowej inwestycji),
7) przedmiar robót,
8) badania geotechniczne (w zakresie przedmiotowej inwestycji),
sporządzonej przez draftAB Bartłomiej Pyszczek.
I. Zakres inwestycji obejmuje:
1) budowę utwardzonych stanowisk parkingowych, przeznaczonych dla samochodów osobowych, tj.: budowę 24 miejsc parkingowych o wymiarach 2,5 x 5m oraz 2 stanowisk postojowych dla osób niepełnosprawnych o wymiarach 3,6 x 5m;
2) budowę utwardzenia terenu bezpośrednio przylegającego do budowanego parkingu.
3) wykonanie odwodnienia nowych nawierzchni poprzez nowoprojektowane wpusty i przykanaliki z włączeniem do istniejących kanałów deszczowych w ul. Norwida. Wpięcie nowych wpustów i przykanalików nastąpi poprzez włączenie do istniejących studni rewizyjnych na kolektorze deszczowym. Kolektory przyłączy kanalizacji deszczowej zostaną wykonane z rur litych typu ciężkiego PVC-U SN8, SDR34 łączonych kielichowo z zastosowaniem uszczelki gumowej lub elastomerowej. Studnie rewizyjne stanowią projektowane studnie inspekcyjne Ø 600 mm wraz z wymienionymi w projekcie elementami studni.
4) wykonanie wpustów deszczowych konstrukcji betonowej z prefabrykowanych elementów radialnych DN500 mm ze szczelnym dnem, a wpustów deszczowych ulicznych klasy D400 (płaskich) z kołnierzem z uchylną kratą zatrzaskową na zawiasach (z koszem osadniczym).
II. W trakcie realizacji inwestycji należy:
1) w czasie trwania robót – zastosować projekt czasowej organizacji ruchu,
2) po wykonaniu wszystkich robót – zrealizować projekt docelowej organizacji ruchu.
Obecnie oba projekty są zgłoszone w Starostwie Powiatowym w Tarnowskich Górach celem ich zatwierdzenia.
3) usunąć zinwentaryzowane rosnące w jej obrębie drzewa i krzewy zgodnie z Zarządzeniem Nr 84/19 Burmistrza Miasta Miasteczko Śląskie z dnia 21 lutego 2019 r. w sprawie określenia zasad gospodarowania drewnem pozyskanym z wycinki drzew z nieruchomości stanowiących własność Gminy Miasteczko Śl. Zezwolenie na ww. wycinkę uzyska Gmina Miasteczko Śląskie.
III. Roboty towarzyszące i uzupełniające:
1) wykonanie planu BIOZ,
2) ogrodzenie i oznakowanie placu budowy i terenu zaplecza,
3) realizacja inwestycji pod nadzorami branżowymi zgodnie z wydanymi uzgodnieniami stanowiącymi załącznik do dokumentacji projektowej,
4) wykonanie wymaganych badań, pomiarów, próby szczelności, inspekcji kamerą TV,
5) postępowanie z wytworzonymi odpadami zgodnie z obowiązującymi przepisami (wywóz i utylizacja odpadów),
6) po zakończeniu inwestycji uporządkowanie placu budowy i terenów przyległych wykorzystywanych dla potrzeb budowy,
7) obsługa geodezyjna inwestycji, w tym wykonanie dokumentacji geodezyjnej zawierającej wyniki geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej (łącznie z naniesieniem zmian do zasobów mapowych), sporządzonej przez osobę wykonującą samodzielnie funkcje w dziedzinie geodezji i kartografii oraz posiadającą odpowiednie uprawnienia zawodowe, w 2 egzemplarzach,
8) wykonanie dokumentacji powykonawczej w 2 egzemplarzach.
UWAGA!
Zamawiający informuje, że zaproponowane w dokumentacji technicznej materiały do realizacji robót budowlanych, ich typy i nazwy, a także sposób działania określony poprzez odwołanie do normy stanowią jedynie przykład i standard rozwiązania. Dopuszcza się ich zastąpienie przez inne o parametrach nie gorszych niż zaproponowane, posiadające odpowiednie certyfikaty, deklaracje zgodności z PN lub aprobaty techniczne (równoważne). Przed przystąpieniem do robót Wykonawca powinien przedstawić do zaakceptowania przez Zamawiającego i inspektora nadzoru zestawienie proponowanych do użycia materiałów (wraz z kartami katalogowymi, atestami, dopuszczeniami, certyfikatami, jeżeli były wymagane) oraz informacje o sposobie działania innym niż wskazany w opisie przedmiotu zamówienia poprzez odwołanie do normy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45223300-9 - Roboty budowlane w zakresie parkingów
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 324989,41 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 388477,82 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 324989,41 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ZRB Tyskie Drogi Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 6462939660
7.3.3) Ulica: Urbanowicka 8
7.3.4) Miejscowość: Tychy
7.3.5) Kod pocztowy: 43-100
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-09-13
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 324989,41 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące
| 2021-09-13 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |