Remont dachów oraz balkonów i loggii w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych we Wrocławiu przy ul. Krakowskiej 25 i ul. Krakowskiej 27
Wrocławskie Mieszkania Sp. z o. o.
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00179230
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00179230/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-09-14 08:16
- Lokalizacja
- Wrocław, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-721622e8-f4ea-11eb-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 8982123598
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00179230 z dnia 2021-09-14 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont dachów oraz balkonów i loggii w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych we Wrocławiu przy ul. Krakowskiej 25 i ul. Krakowskiej 27
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania1.2.) Nazwa zamawiającego: Wrocławskie Mieszkania Sp. z o. o.
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 020610504
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Namysłowska 8
1.5.2.) Miejscowość: Wrocław
1.5.3.) Kod pocztowy: 50-304
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL514 - Miasto Wrocław
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@wm.wroc.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wm.wroc.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://wm-wroc.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont dachów oraz balkonów i loggii w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych we Wrocławiu przy ul. Krakowskiej 25 i ul. Krakowskiej 272.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-721622e8-f4ea-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00179230
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-14
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00136147/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WM/SZP/TP/44/2021/G
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Rodzaj zamówienia: robota budowlana.
2. Przedmiotem zamówienia jest remont dachów oraz balkonów i loggii w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych we Wrocławiu przy ul. Krakowskiej 25 i ul. Krakowskiej 27.
3. Wspólny Słownik Zamówień CPV:
Główny przedmiot 45.45.30.00-7 Roboty remontowe i renowacyjne
Dodatkowe przedmioty 45100000-8 Przygotowanie terenu pod budowę
45111000-1 Roboty rozbiórkowe
45111220-6 Roboty w zakresie usuwania gruzu
45262500-6 Prace dotyczące robót murarskich
45233253-7 Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych
45262300-4 Konstrukcje betonowe i żelbetowe
45410000-4 Tynkowanie
45321000-3 Izolacja cieplna, docieplenie stropu
45421100-5 Instalowanie okien z odróbką tynkarską i malowaniem
45442100-8 Roboty malarskie
45332300-6 Roboty instalacyjne kanalizacyjne
45310000-3 Roboty instalacyjne elektryczne
4. Opis przedmiotu zamówienia i obowiązki stron określają:
1) Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, przedmiar robót, zdjęcia, decyzje PINB nr 2224/2020 z dnia 22.10.2020r i 2321/2020 z dnia 2.11.2021r.;
2) projektowane postanowienia umowy (zał. do SWZ).
Wszystkie wymagania określone w dokumentach wskazanych powyżej stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne.
5. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:
1) wymiana lub wzmocnienie części elementów konstrukcyjnych więźby dachowej,
2) oczyszczenie mechaniczne elementów drewnianych, które nie podlegają wymianie, impregnacja więźby środkiem p.poż. przeciwgrzybicznym i przeciwogniowym,
3) demontaż i ponowny montaż gzymsu okapowego, z zajęciem terenu i wykonaniem rusztowania do wykonania robót (w razie potrzeby wymiana),
4) demontaż orynnowania i obróbek blacharskich,
5) przełożenie istniejącego pokrycia dachu (w razie potrzeby uzupełnienie dachówki),
6) wymiana warstwy folii paroprzepuszczalnej,
7) wykonanie zabezpieczenia dachu przed opadami na czas prowadzenia robót,
8) wykonanie obróbek blacharskich z blachy tytanocynkowej gr. 0,7 mm,
9) montaż rynien z blachy tytanocynkowej gr. 0,7 mm,
10) wymiana kominków wentylacyjnych z blachy tytanocynkowej gr. 0,7 mm,
11) wymiana okien dachowych i wyłazów,
12) prace demontażowe i montażowe wewnątrz lokali mieszkalnych nr 13 i 14 (sufit, podłoga)
13) weryfikacja stanu technicznego konstrukcji stropu lokali mieszkalnych 13 i 14 – ewentualna wymiana/wzmocnienie belek konstrukcyjnych
14) demontaż i ponowny montaż anten,
15) sprawdzenie instalacji elektrycznej,
16) częściowa wymiana/naprawa instalacji elektrycznej.
6. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez zamawiającego. W takim przypadku, wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami.
7. Zamawiający ustala minimalny wymagany okres gwarancji na roboty budowlane objęte przedmiotem zamówienia na 36 miesięcy, licząc od dnia następnego po zakończeniu odbioru końcowego robót. (Zamawiający przewidział w niniejszym postępowaniu jedno z kryteriów oceny ofert „Wydłużenie okresu gwarancji na roboty budowlane”)
8. Roboty budowlane będą wykonywane na terenie czynnym. Przedmiot umowy będzie wykonywany
w budynku zamieszkałym, w związku z powyższym Wykonawca zobowiązuje się prowadzić roboty
z poszanowaniem miru domowego i mienia mieszkańców znajdującego się w obrębie przekazanego terenu budowy.
9. Określenie wymagań dotyczących zatrudniania przez wykonawcę lub podwykonawcę osób na podstawie stosunku pracy:
W związku z zastosowaniem klauzuli społecznej na podstawie art. 95 ustawy Pzp, wykonawca i podwykonawca zobowiązują się zatrudniać w trakcie realizacji umowy na podstawie stosunku pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy osoby do wykonywania czynności bezpośrednio związanych z realizacją zamówienia tzn. wszystkie roboty budowlane wykonywane na terenie budowy w branży budowlanej i elektrycznej opisane w dokumentacji opisującej przedmiot zamówienia, przez cały okres wykonywania tych czynności.
Sposób weryfikacji zatrudnienia ww. osób, uprawnienia zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez wykonawcę wymagań związanych z zatrudnianiem ww. osób oraz sankcje z tytułu niespełnienia wymagań związanych z zatrudnianiem osób zawiera załącznik do SWZ projektowane postanowienia umowy.
10. Zamawiający nie określa dodatkowych wymagań związanych z zatrudnianiem osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp.
11. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych
45262300-4 - Betonowanie
45262500-6 - Roboty murarskie i murowe
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45321000-3 - Izolacja cieplna
45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne
45410000-4 - Tynkowanie
45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów
45442100-8 - Roboty malarskie
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający unieważnił postępowanie na podstawie art. 255 pkt 2) ustawy Pzp. W postępowaniu złożono jedną ofertę, która na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2) lit. c) ustawy Pzp jw. została odrzucona.Zamawiający odrzucił ofertę wykonawcy Zakład Dekarski Krzysztof Chomiuk 56-400 Oleśnica, ul. Poprzeczna 12c na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2) lit. c) ustawy z 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych. Wykonawca nie złożył w przewidzianym terminie podmiotowych środków dowodowych potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
| 2021-09-14 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |