Remont strefy wejściowej Śląskiego Międzyuczelnianego Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych przy ul. 75 Pułku Piechoty 1a w Chorzowie
Uniwersytet Śląski w Katowicach
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00180761
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00180761/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-09-15 11:21
- Lokalizacja
- Katowice, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a05718a2-fc14-11eb-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 6340197134
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00180761 z dnia 2021-09-15 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont strefy wejściowej Śląskiego Międzyuczelnianego Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych przy ul. 75 Pułku Piechoty 1a w Chorzowie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Uniwersytet Śląski w Katowicach
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001347
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Bankowa 12
1.5.2.) Miejscowość: Katowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 40-007
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki
1.5.7.) Numer telefonu: 0323591334
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dzp@us.edu.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: dzp.us.edu.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/us1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont strefy wejściowej Śląskiego Międzyuczelnianego Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych przy ul. 75 Pułku Piechoty 1a w Chorzowie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a05718a2-fc14-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00180761
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-15
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00117577/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.9 Remont strefy wejściowej Śląskie Międzyuczelniane Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych, Chorzów ul. Pułku Piechoty 1
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00152317/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DZP.381.014.2021.RBK
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 217878,63 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1) Przedmiotem zamówienia jest wykonanie na rzecz Zamawiającego robót budowlanych
polegających na remoncie strefy wejściowej Śląskiego Międzyuczelnianego Centrum Edukacji i
Badań Interdyscyplinarnych. Realizacja zamówienia ma celu poprawę stanu technicznego
okładzin elementów strefy wejścia głównego do budynku poprzez usunięcie stwierdzonych
nieprawidłowości oraz wymianę okładziny ceramicznej na tzw. „kamienny dywan” w systemie żywic poliuretanowych.
2) W ramach zamówienia przewiduje się wykonanie następujących robót
budowlanych/czynności:
- zabezpieczenie terenu budowy;
- demontaż istniejących wycieraczek zewnętrznych;
- demontaż i zabezpieczenie istniejących balustrad (uwaga! balustrady do ponownego montażu
po wymianie okładzin);
- rozbiórkę istniejących okładzin z płytek gresowych wraz z warstwami klejowymi (w tym również
cokołów słupów);
- skucie luźnych, łuszczących oraz niezwiązanych z podłożem elementów warstw
wyrównujących/spadkowych;
- wykucie otworów pod ramy wycieraczek systemowych;
- mechaniczne oczyszczenie podłoża (np. przy użyciu metody strumieniowo-ściernej lub innej
pozwalającej usunąć fragmenty podłoża o niewystarczającej wytrzymałości oraz ewentualne
pozostałości starych powłok);
- wyrównanie podłoża poprze szlifowanie (uwaga! sprzęt używany do szlifowania należy dobrać
w sposób zapewniający odpowiednią szorstkość podłoża, tak aby uniknąć efektu polerowania
powierzchni);
- odpylenie i odkurzenie powierzchni;
- zszycie rys oraz pęknięć elementów przy pomocy zapraw naprawczych/klejów na bazie żywic
epoksydowych (jeśli wystąpią);
- wykonanie napraw oraz uzupełnienia ubytków betonu;
- wykonanie warstwy wyrównawczej oraz spadkowej na powierzchni betonu (w tym
dostosowanie wymiarów oraz rzędnych wysokościowych elementów konstrukcyjnych, tak aby
po wykończeniu powierzchni w technologii „kamienny dywan” uzyskać stałą, zgodną z
przepisami szerokości i wysokość stopni oraz brak progów przy drzwiach wejściowych do
budynku);
- montaż systemowych, dedykowanych profili wykończeniowych (profili schodowych,
okapowych);
- montaż wycieraczki systemowej;
- doszczelnienie miejsc newralgicznych (styku ściany z posadzką, mocowania balustrad,
obróbek blacharskich z betonem, dylatacji itp.) przy użyciu elastycznego materiału
uszczelniającego do zastosowania zewnętrznego;
- aplikacja dwuwarstwowego systemu żywic poliuretanowych (warstwa wodoszczelna zbrojona
matą + warstwa wykończeniowa) – rodzaj wykończenia powierzchni „kamienny dywan”;
- montaż (wcześniej zdemontowanych) balustrad ze stali nierdzewnej;
- załadunek, wywóz i utylizacja materiałów pochodzących z prac rozbiórkowych oraz odpadów
wytworzonych w ramach realizacji robót.
3) Przedmiot zamówienia obejmuje również wykonanie robót i czynności przygotowawczych
oraz towarzyszących, wynikających m.in. z zasad wiedzy technicznej oraz przepisów
techniczno-budowlanych i prawa budowlanego, a także z technologii i zaleceń producentów
wyrobów użytych do realizacji przedmiotu zamówienia.
4) Szczegółowy opis przedmiotu zawiera załącznik nr 2 do SWZ – dokumentacja techniczna.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45262330-3 - Roboty w zakresie naprawy betonu
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45442120-4 - Malowanie budowli i zakładanie okładzin ochronnych
45442300-0 - Roboty w zakresie ochrony powierzchni
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Postępowanie podlega unieważnieniu na podstawie art. 255 pkt 3 w zw. z art. 266 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2021 r. poz. 1129 z późn. zm.), zwanej dalej „ustawą Pzp”, ponieważ oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty.W przedmiotowym postępowaniu, Zamawiający na sfinansowanie przedmiotu zamówienia przeznaczył kwotę 298 000,00 zł (z VAT). Cena oferty Wykonawcy z najniższą ceną wynosi 385.013,05 zł co znacznie przewyższa możliwości finansowe Zamawiającego, a Zamawiający nie może zwiększyć kwoty jaką przeznaczył na sfinansowanie zamówienia.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 385013,05 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 385013,05 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 385013,05 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2021-09-15 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |