„Remont ulic i chodników w ramach Budżetu Obywatelskiego w 2021 roku”, z podziałem na dwie części zamówienia, zwane również „Zadaniami” (pełną nazwę wskazano w dokumentach zamówienia)

Miasto Bielsko-Biała - Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00180693
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00180693/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-09-15 11:06
Lokalizacja
Bielsko-Biała, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-adf6efd6-d998-11eb-b885-f28f91688073
Identyfikator
5471121303
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie nawierzchni drógRoboty drogoweRoboty w zakresie naprawy drógRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

Wykonawcy

2 przyznane

ANNA KLUKABielsko-Biała, PL · lot 0
442 080,98 PLN
GRZEGORZ WÓJTOWICZCzechowice-Dziedzice, PL · lot 1
405 852,24 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00180693 z dnia 2021-09-15

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Remont ulic i chodników w ramach Budżetu Obywatelskiego w 2021 roku”, z podziałem na dwie części zamówienia, zwane również „Zadaniami” (pełną nazwę wskazano w dokumentach zamówienia)

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Bielsko-Biała - Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 070493318

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Michała Grażyńskiego 10

1.5.2.) Miejscowość: Bielsko-Biała

1.5.3.) Kod pocztowy: 43-300

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@mzd.bielsko.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mzd.bielsko.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://miniportal.uzp.gov.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


zarządzanie drogami

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Remont ulic i chodników w ramach Budżetu Obywatelskiego w 2021 roku”, z podziałem na dwie części zamówienia, zwane również „Zadaniami” (pełną nazwę wskazano w dokumentach zamówienia)

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-adf6efd6-d998-11eb-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00180693

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-15

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000522/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.9 Zadania z budżetu obywatelskiego: Budowy i remonty chodników

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00102145/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 199-21/IZ/32/B/TP

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 954272,72 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest remont ul. Księcia Przemysława oraz remont chodnika w ciągu ul. Elizy Orzeszkowej w Bielsku-Białej.
Zakres robót, obejmuje w szczególności:

a) w ramach remontu ul. Księcia Przemysława:
– rozebranie nawierzchni chodnika i jezdni;
– rozebranie krawężników;
– wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego;
– ułożenie krawężników betonowych;
– wykonanie nawierzchni chodników i jezdni;
– regulację istniejących urządzeń;
– budowę wpustów i przykanalików;
– montaż gazociągu.

b) w ramach remontu chodnika w ciągu ul. Elizy Orzeszkowej:
– rozebranie nawierzchni chodnika;
– rozebranie krawężników oraz obrzeży betonowych;
– wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego;
– ułożenie krawężników oraz obrzeży betonowych;
– wykonanie nawierzchni chodnika;
– regulację istniejących urządzeń.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233140-2 - Roboty drogowe

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

4.5.5.) Wartość części: 487329,34 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest remont chodników w Bielsku-Białej:
– w ciągu ul. Górskiej,
– w ciągu ul. Michaiła Lermontowa od budynku 4a do skrzyżowania z ul. Teodora Tomasza Jeża,
– w ciągu ul. Wyzwolenia od ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego w stronę ul. Władysława Jagiełły,
– w ciągu ul. Starobielskiej 1, 3, ul. Adama Asnyka 4 oraz ul. Bronisława Czecha 3.
Zakres robót, obejmuje w szczególności:

a) w ramach remontu chodnika w ciągu ul. Górskiej:
– rozebranie nawierzchni chodnika;
– rozebranie krawężników oraz obrzeży betonowych;
– wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego;
– ułożenie krawężników oraz obrzeży betonowych;
– wykonanie nawierzchni chodnika.

b) w ramach remontu chodnika w ciągu ul. Michaiła Lermontowa od budynku 4a do skrzyżowania z ul. Teodora Tomasza Jeża i remont chodnika w ciągu ul. Wyzwolenia od ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego w stronę ul. Władysława Jagiełły:
– rozebranie nawierzchni chodnika;
– rozebranie krawężników oraz obrzeży betonowych;
– wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego;
– ułożenie krawężników oraz obrzeży betonowych;
– wykonanie nawierzchni chodnika;
– regulację istniejących urządzeń.

c) w ramach remontu chodników w rejonie ul. Starobielskiej 1, 3, ul. Adama Asnyka 4 oraz ul. Bronisława Czecha 3:
– rozebranie nawierzchni chodnika;
– rozebranie krawężników oraz obrzeży betonowych;
– wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego;
– ułożenie krawężników oraz obrzeży betonowych;
– wykonanie nawierzchni chodnika;
– regulację istniejących urządzeń.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

4.5.5.) Wartość części: 466943,38 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 442080,98 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 482020,01 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 442080,98 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): ARBUD Anna Kluka

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: STARBUD Krystyna Mierzwa

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5862210382

7.3.3) Ulica: ul. Grunwaldzka 44

7.3.4) Miejscowość: Bielsko-Biała

7.3.5) Kod pocztowy: 43-300

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-09-09

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 442080,98 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2021-11-08

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 405852,24 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 433150,05 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 405852,24 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: FIRMA HANDLOWO USŁUGOWA „GRZEŚ” GRZEGORZ WÓJTOWICZ

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6521285066

7.3.3) Ulica: ul. Lenartowicza 6

7.3.4) Miejscowość: Czechowice-Dziedzice

7.3.5) Kod pocztowy: 43-502

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-09-09

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 405852,24 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2021-11-08
2021-09-15 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane