Budowa mikroinstalacji prosumenckich ,ogniw fotowoltaicznych na terenie gminy Papowo Biskupie

Gmina Papowo Biskupie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00184004
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00184004/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2021-09-17 11:19
Lokalizacja
Papowo Biskupie, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c1ca6956-eed3-11eb-b885-f28f91688073
Identyfikator
8751486852
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Słoneczne moduły fotoelektryczneInstalacje słoneczneCzęści wiatRoboty budowlaneRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemnePokrywanie dachów panelami ogniw słonecznychRoboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne elektryczneRoboty w zakresie okablowania elektrycznegoInstalacyjne roboty elektrotechniczneInstalacje niskiego napięciaInstalowanie stacji rozdzielczych

Wykonawcy

1 przyznane

SUN CREW SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄBrodnica, PL · lot 0
806 574 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00184004 z dnia 2021-09-17

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Budowa mikroinstalacji prosumenckich ,ogniw fotowoltaicznych na terenie gminy Papowo Biskupie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Papowo Biskupie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 871118520

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Papowo Biskupie 128

1.5.2.) Miejscowość: Papowo Biskupie

1.5.3.) Kod pocztowy: 86-221

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL616 - Grudziądzki

1.5.7.) Numer telefonu: 56 676 81 01

1.5.8.) Numer faksu: 56 676 81 01

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@papowobiskupie.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.papowobiskupie.com.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://papowobiskupie.biuletyn.net

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa mikroinstalacji prosumenckich ,ogniw fotowoltaicznych na terenie gminy Papowo Biskupie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c1ca6956-eed3-11eb-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00184004

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-17

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00002019/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 Budowa mikroinstalacji fotowoltaicznych na budynkach mieszkalnych oraz budynkach użyteczności publicznej

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

„Budowa mikroinstalacji prosumenckich ,ogniw fotowoltaicznych na terenie gminy Papowo Biskupie” w ramach polityki Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.Oś priorytetowa 3.Efektywność energetyczna i gospodarka niskoemisyjna w regionie. Działanie 3.1.Wspieranie wytwarzania dystrybucji energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00128703/02

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: GK.271.1.5.2021.MK

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 807821,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę i montaż w oparciu o posiadaną przez Zamawiającego dokumentację techniczną 16 zestawów instalacji fotowoltaicznych, wraz z konstrukcją dostosowaną do miejsca montażu, w tym:
1) 4 zestawy instalacji montowane na budynkach użyteczności publicznej:
-1 zestaw instalacji składający się z 19 szt. paneli fotowoltaicznych
o mocy 7,03 kWp, zestaw zamontowany na dachu budynku.
-1 zestaw instalacji składający się z 132 szt. paneli fotowoltaicznych
o mocy 48,84 kWp, zestaw zamontowany na gruncie.
-1 zestaw instalacji składający się z 132 szt. paneli fotowoltaicznych
o mocy 48,84 kWp, zestaw zamontowany na dachu budynku.
-1 zestaw instalacji składający się z 76 szt. paneli fotowoltaicznych
o mocy 28,12 kWp, zestaw zamontowany na dachu budynku.
2) 12 zestawów instalacji montowane w gospodarstwach domowych osób fizycznych:
- 2 zestawy instalacji składające się z 9 szt. paneli fotowoltaicznych
o mocy 3,33 kWp każdy, zestawy zamontowane na dachu budynku.
- 3 zestawy instalacji składające się z 14 szt. paneli fotowoltaicznych
o mocy 5,18 kWp każdy, zestawy zamontowane na dachu budynku.
- 1 zestaw instalacji składający się z 16 szt. paneli fotowoltaicznych
o mocy 5,92 kWp, zestaw zamontowany na dachu budynku.
- 2 zestawy instalacji składające się z 17 szt. paneli fotowoltaicznych
o mocy 6,29 kWp każdy, zestawy zamontowane na dachu budynku.
- 1 zestaw instalacji składający się z 23 szt. paneli fotowoltaicznych
o mocy 8,51 kWp , zestaw zamontowany na dachu budynku.
- 2 zestawy instalacji składające się z 26 szt. paneli fotowoltaicznych
o mocy 9,62 każdy kWp, zestawy zamontowane na gruncie.
- 1 zestaw instalacji składający się z 27 szt. paneli fotowoltaicznych
o mocy 9,99 kWp, zestawy zamontowane na dachu budynku.
Moc pojedynczego panelu fotowoltaicznego-370 Wp. Panele monokrystaliczne.
3) montaż inwertera,
4) instalacja prądu stałego DC,
5) instalacja prądu zmiennego AC,
6) zabezpieczenie przeciwporażeniowe, przepięciowe,
7) instalacja uziemień i połączeń wyrównawczych,
8) wykonanie prób, badań i rozruchów instalacji fotowoltaicznej,
9) przeszkolenie użytkowników co do zasad prawidłowej eksploatacji instalacji fotowoltaicznej wraz z opracowaniem szczegółowych instrukcji obsługi (w języku polskim) i ich przekazaniem użytkownikom,
10) zgłoszenie przyłączenia mikroinstalacji do sieci elektroenergetycznej do OSD,
11) zgłoszenie wykonanych instalacji do Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku Nr 1 do SWZ. (dokumentacja projektowa)
Składają się na niego następujące dokumenty:
a) projekty techniczne dla poszczególnych instalacji,
b) szczegółowa specyfikacja techniczna dostawy i montażu
c) przedmiary
Z uwagi na to, że wynagrodzenie Wykonawcy wskazane w ofercie będzie miało charakter ryczałtowy, Wykonawca przy wycenie oferty powinien opierać się na zakresie wskazanym w dokumentacji projektowej, o której mowa w pkt 4.4. a)oraz STDiM. Przedmiar robót ma charakter pomocniczy. Wystąpienie w trakcie realizacji umowy robót nieujętych w przedmiarze lub robót w większej ilości w stosunku do przyjętej w przedmiarze nie będzie uprawniało Wykonawcy do żądania dodatkowego wynagrodzenia - jeżeli roboty te ujęte były w dokumentacji projektowej, o której mowa w pkt 4.4. a) lub STDiM.
4.5. Rozwiązania równoważne.
W każdym przypadku użycia w opisie przedmiotu zamówienia norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych,
o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp Wykonawca powinien przyjąć, że odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”.
W przypadku użycia w dokumentacji projektowej odniesień do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca analizując dokumentację projektową powinien założyć, że każdemu odniesieniu użytemu w dokumentacji projektowej towarzyszy wyraz „lub równoważne".
W przypadku, gdy w dokumentacji projektowej lub specyfikacji technicznej dostawy i montażu zostały użyte znaki towarowe, oznacza to, że są podane przykładowo i określają jedynie minimalne oczekiwane parametry jakościowe oraz wymagany standard. Wykonawca może zastosować materiały lub urządzenia równoważne, lecz o parametrach technicznych i jakościowych podobnych lub lepszych, których zastosowanie w żaden sposób nie wpłynie negatywnie na prawidłowe funkcjonowanie rozwiązań przyjętych w dokumentacji projektowej. Wykonawca, który zastosuje urządzenia lub materiały równoważne będzie obowiązany wykazać w trakcie realizacji zamówienia, że zastosowane przez niego urządzenia i materiały spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.
Użycie w dokumentacji projektowej etykiety oznacza, że Zamawiający akceptuje wszystkie etykiety potwierdzające, że dane roboty budowlane, dostawy lub usługi spełniają równoważne wymagania określonej przez zamawiającego etykiety. W przypadku gdy wykonawca z przyczyn od niego niezależnych nie może uzyskać określonej przez zamawiającego etykiety lub równoważnej etykiety, zamawiający, w terminie, przez siebie wyznaczonym akceptuje inne odpowiednie przedmiotowe środki dowodowe, w szczególności dokumentację techniczną producenta, o ile dany wykonawca udowodni, że roboty budowlane, dostawy lub usługi, które mają zostać przez niego wykonane, spełniają wymagania określonej etykiety lub określone wymagania wskazane przez Zamawiającego.
Użycie w dokumentacji projektowej wymogu posiadania certyfikatu wydanego przez jednostkę oceniającą zgodność lub sprawozdania z badań przeprowadzonych przez tę jednostkę jako środka dowodowego potwierdzającego zgodność z wymaganiami lub cechami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia, kryteriach oceny ofert lub warunkach realizacji zamówienia oznacza, że zamawiający akceptuje również certyfikaty wydane przez inne równoważne jednostki oceniające zgodność. Zamawiający akceptuje także inne odpowiednie środki dowodowe, w szczególności dokumentację techniczną producenta, w przypadku, gdy dany Wykonawca nie ma ani dostępu do certyfikatów lub sprawozdań z badań, ani możliwości ich uzyskania w odpowiednim terminie, o ile ten brak dostępu nie może być przypisany danemu Wykonawcy, oraz pod warunkiem że dany Wykonawca udowodni, że wykonywane przez niego roboty budowlane, dostawy lub usługi spełniają wymogi lub kryteria określone w opisie przedmiotu zamówienia, kryteriach oceny ofert lub wymagania związane z realizacją zamówienia.
Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia ujęto zapis wynikający z KNR lub KNNR wskazujący na konieczność wykorzystywania przy realizacji zamówienia konkretnego sprzętu o konkretnych parametrach Zamawiający dopuszcza używanie innego sprzętu o ile zapewni to osiągnięcie zakładanych parametrów projektowych i nie spowoduje ryzyka niezgodności wykonanych prac z dokumentacją techniczną.

4.5.3.) Główny kod CPV: 09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

09332000-5 - Instalacje słoneczne

44112110-2 - Części wiat

45000000-7 - Roboty budowlane

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45261215-4 - Pokrywanie dachów panelami ogniw słonecznych

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

45315100-9 - Instalacyjne roboty elektrotechniczne

45315600-4 - Instalacje niskiego napięcia

45315700-5 - Instalowanie stacji rozdzielczych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 806574,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 864593,51 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 806574,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Sun Crew sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8921486059

7.3.3) Ulica: ul.Mostowa 14/23

7.3.4) Miejscowość: Brodnica

7.3.5) Kod pocztowy: 87-300

7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-09-07

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 806574,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące

2021-09-17 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy