Modernizacja, remont i przebudowa części budynku nr 5 w zakresie piętra II i III z przeznaczeniem na Oddział Ortopedyczny – Urazowy i Urologii Onkologicznej i Ogólnej ETAP I
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Wojewódzki Szpital Zespolony im. J. Śniadeckiego w Białymstoku
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00180937
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00180937/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-09-15 12:03
- Lokalizacja
- Białystok, podlaskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a959deff-f6a8-11eb-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 5422529292
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00180937 z dnia 2021-09-15 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja, remont i przebudowa części budynku nr 5 w zakresie piętra II i III z przeznaczeniem na Oddział Ortopedyczny – Urazowy i Urologii Onkologicznej i Ogólnej ETAP I
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Wojewódzki Szpital Zespolony im. J. Śniadeckiego w Białymstoku
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 050657729
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Marii Skłodowskiej-Curie 26
1.5.2.) Miejscowość: Białystok
1.5.3.) Kod pocztowy: 15-950
1.5.4.) Województwo: podlaskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL841 - Białostocki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.wsz@gmail.com
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.sniadecja.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
www.sniadecja.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja, remont i przebudowa części budynku nr 5 w zakresie piętra II i III z przeznaczeniem na Oddział Ortopedyczny – Urazowy i Urologii Onkologicznej i Ogólnej ETAP I2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a959deff-f6a8-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00180937
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-15
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00022183/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Remont Oddziałów Urologii i Ortopedii–projekt „Poprawa jakości świadczenia usług medycznych na Oddziale Ortopedyczno-Urazowym i Oddziale Urologii Onkologicznej i Ogólnej w SP ZOZ WSZ w Białymstoku”
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Projekt pn. „Poprawa jakości świadczenia usług medycznych na Oddziale Ortopedyczno-Urazowym i Oddziale Urologii Onkologicznej i Ogólnej w SP ZOZ WSZ im. Jędrzeja Śniadeckiego w Białymstoku” Nr projektu WND-RPPD.08.04.01-20-0090/212.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00141386/03
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DA.ZP.242.33.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 8824154,23 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie roboty budowlanej, w zakresie remontu, modernizacji, remontu i przebudowy części budynku nr 5 w zakresie piętra II i III z przeznaczeniem na Oddział Ortopedyczno-Urazowy i Urologii Onkologicznej i Ogólnej Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Białymstoku, Etap I.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje remont piętra II i III. W ramach przedmiotowego postępowania należy wykonać zakres prac instalacyjnych niezbędnych do wykonania w celu możliwości użytkowania pomieszczeń II i III piętra budynku nr 5.
Zakres robót obejmuje w szczególności:
roboty rozbiórkowe, ogólnobudowlane, wykończeniowe
instalacje elektryczne wysokoprądowe,
instalacje elektryczne niskoprądowe SSP i DSO
instalacje elektryczne niskoprądowe BMS
instalacje sanitarne: centralnego ogrzewania, gazów medycznych
instalacje sanitarne: instalacje wodno-kanalizacyjne (zimna woda użytkowa, zimna woda do celów PPOŻ, zimna woda użytkowa wraz z cyrkulacją, kanalizacja ściekowo-bytowa i szpitalna)
instalacja ciepła technologicznego zasilania nagrzewnic wentylacji,
Instalacja wentylacji mechanicznej i klimatyzacji, a także konstrukcji w niezbędnym zakresie
dostawa, montaż niezbędnych urządzeń i wyposażenia.
3. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia zawarty jest w Załączniku nr 10 do SWZ na który składają się w szczególności:
a) Opis Przedmiotu Zamówienia;
b) Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45215100-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy placówek zdrowotnych
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45350000-5 - Instalacje mechaniczne
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45410000-4 - Tynkowanie
45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
45431000-7 - Kładzenie płytek
45432000-4 - Kładzenie i wykładanie podłóg, ścian i tapetowanie ścian
45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie
45442000-7 - Nakładanie powierzchni kryjących
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Postępowanie zostaje unieważnione na podstawie art. 255 pkt. 3 ustawy Pzp – cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.Zamawiający w dniu 31.08.2021r. dokonał otwarcia ofert w przedmiotowym postępowaniu, poprzedzając powyższą czynność udostępnieniem na stronie internetowej prowadzonego postępowania informacji o kwocie przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia, która wynosi: 10 853 709,71 zł.
W przedmiotowym postępowaniu w terminie wyznaczonym na składanie oferty wpłynęły wskazane poniżej oferty:
1) oferta nr 1 złożona przez Wykonawcę PB Pożarski Budownictwo Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k., ul. Sienkiewicza 22 lok. 5/3 15-092 Białystok o wartości brutto 16 862 812,27 złotych
2) oferta nr 2 złożona przez Wykonawcę REDIL Jacek Rutkowski, ul. E. Orzeszkowej 32 lok. 208, 15-084 Białystok o wartości brutto 12 870 000,00 złotych
3) oferta nr 3 złożona przez Wykonawcę KRUDER Budownictwo sp. z o.o., ul. Pozioma 4, 15-558 Białystok o wartości brutto 11 969 804,79 złotych
Ceny wszystkich złożonych ofert przekraczają kwotę jaką Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia. W związku z tym, Zamawiający odstąpił od wezwania do złożenia dokumentów wymaganych w SWZ, tym samym nie dokonał wyboru oferty najkorzystniejszej.
Zgodnie z treścią wyroku KIO z 13 marca 2018 (syg. akt. 391/18) oferta oceniana jako najkorzystniejsza zdaniem izby powinna być rozumiana jako oferta, która w wyniku wstępnej oceny została oceniona przez Zamawiającego najwyżej. Natomiast, aby mówić o „ofercie najkorzystniejszej” Zamawiający powinien zbadać, czy wykonawca, którego oferta została uznana za najkorzystniejszą nie podlega wykluczenia oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu. Zgodnie z ww. orzecznictwem KIO unieważnienie postępowania bez dokonania wcześniejszego wyboru oferty najkorzystniejszej można uznać za prawidłowe, gdy ceny wszystkich złożonych ofert przekraczają kwotę, jaką Zamawiający przeznaczył na realizację zamówienia, jest to podstawa do zastosowania przepisu art. 255 pkt 3 ustawy Pzp (Dz. U. z 2019 r., poz. 2019 ze zm.).
Powyższe stanowisko potwierdza wyrok KIO z 16 sierpnia 2016r, (sygn. akt KIO 1384/16) – „Zamawiający nie mógł bowiem jednocześnie wskazać oferty najkorzystniejszej, rozumianej jako jej wybór i dokonać unieważnienia postępowania. Prowadziłoby to bowiem do sprzecznych ze sobą decyzji proceduralnych. Jeżeli Zamawiający po porównaniu cen z środkami jakie dysponuje widzi, iż postępowanie będzie podlegało unieważnieniu, gdyż nie ma dodatkowych środków, które pozwoliłyby na wybór oferty najkorzystniejszej, prowadzenie czynności badania i oceny ofert traci sens i niepotrzebnie wydłuża postępowanie”.
W związku z powyższym przedmiotowe postępowanie zostaje unieważnione na podstawie art. 255 pkt. 3 ustawy PZP.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 11969804,79 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 16862812,27 PLN
| 2021-09-15 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |