Przebudowa drogi - wykonanie nakładki w drodze powiatowej Nr 2513 E relacji Maszkowice-Leśmierz-Ambrożew w miejscowości Maszkowice od drogi wojewódzkiej Nr 708

Powiat Zgierski

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00180821
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00180821/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-09-15 11:36
Lokalizacja
Zgierz, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-978fb5b1-e628-11eb-b885-f28f91688073
Identyfikator
7322170007
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogowePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie naprawy drógRoboty w zakresie nawierzchni dróg

Wykonawcy

1 przyznane

WŁODAN SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄPorszewice, PL · lot 0
535 788 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00180821 z dnia 2021-09-15

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi - wykonanie nakładki w drodze powiatowej Nr 2513 E relacji Maszkowice-Leśmierz-Ambrożew w miejscowości Maszkowice od drogi wojewódzkiej Nr 708

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Zgierski

1.3.) Oddział zamawiającego: Starostwo Powiatowe w Zgierzu

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 472057661

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Sadowa 6a

1.5.2.) Miejscowość: Zgierz

1.5.3.) Kod pocztowy: 95-100

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL712 - Łódzki

1.5.7.) Numer telefonu: 42 2888153, 42 2888156, 42 2888154

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi_wojcik@powiat.zgierz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiat.zgierz.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/powiat_zgierz

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa drogi - wykonanie nakładki w drodze powiatowej Nr 2513 E relacji Maszkowice-Leśmierz-Ambrożew w miejscowości Maszkowice od drogi wojewódzkiej Nr 708

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-978fb5b1-e628-11eb-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00180821

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-15

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00004280/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.13 Przebudowa drogi - wykonanie nakładki na drodze powiatowej Nr 2513 E relacji Maszkowice-Leśmierz-Ambrożew w miejscowości Maszkowice od drogi wojewódzkiej Nr 708

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00118315/02

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.272.26.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 720876,12 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na odnowie nawierzchni bitumicznej, poboczy i zjazdów na odcinku o długości 1,65 km w pasie drogi powiatowej Nr 2513 E w m. Maszkowice oraz Czerchów, gm. Ozorków.
3. Szczegółowe wytyczne dotyczące wykonania przedmiotu zamówienia stanowiące opis przedmiotu zamówienia zawarte zostały w następujących opracowaniach:
1) Opis przedmiotu zamówienia - załącznik nr 5 do SWZ;
2) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych – Roboty pomiarowe i prace geodezyjne przy odtworzeniu trasy i punktów wysokościowych - załącznik nr 6 do SWZ;
3) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych – D-00.00.00 – Wymagania ogólne - załącznik nr 7 do SWZ;
4) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych – Oczyszczenie i skropienie warstw konstrukcyjnych - załącznik nr 8 do SWZ;
5) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych - Frezowanie nawierzchni bitumicznych - załącznik nr 9 do SWZ;
6) Specyfikacja techniczna D-04.08.01 - Wyrównanie podbudowy mieszankami mineralno-asfaltowymi – załącznik nr 10 do SWZ;
7) Specyfikacja techniczna D-05.03.05B – Nawierzchnia z betonu asfaltowego (warstwa ścieralna) -załącznik nr 11 do SWZ;
8) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych -Nawierzchnia na zjazdach – załącznik nr 12 do SWZ;
9) Szkic sytuacyjny – załącznik nr 13 do SWZ;
10) Mapy poglądowe (rys. nr 1, nr 2, nr 3, nr 4, nr 5, nr 6, nr 7, nr 8 i nr 9)- załącznik nr 14 do SWZ;
11) Przedmiar robót - załącznik nr 15 do SWZ - ma charakter pomocniczy. Wykonawca zobowiązany jest do dokładnego sprawdzenia ilości robót z dokumentacją niniejszej SWZ. Z uwagi na to, że umowa na roboty budowlane będzie umową ryczałtową w przypadku wystąpienia w trakcie prowadzenia robót większej ilości robót w jakiejkolwiek pozycji przedmiarowej nie będzie mogło być uznane za roboty dodatkowe z żądaniem dodatkowego wynagrodzenia. Ewentualny brak w przedmiarze robót, prac koniecznych do wykonania wynikających z dokumentacji niniejszej SWZ nie zwalnia Wykonawcy od obowiązku ich wykonania na podstawie dokumentacji w cenie umownej.
Do niniejszej SWZ wpłynęły następujące pytania Wykonawcy:
1) Czy Zamawiający będzie wymagał nadzoru archeologicznego, ornitologicznego i saperskiego inwestycji?
2) Czy Zamawiający uzna za wystarczające przedłożenie do odbioru końcowego inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej zgłoszonej lecz nie zatwierdzonej przez Powiatowy Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej? W chwili obecnej okres oczekiwania na zatwierdzenie inwentaryzacji wynosi do 60 dni.
3) Czy Zamawiający posiada prawo do dysponowania terenem na cele budowlane dla całego zakresu inwestycji?
4) Prosimy o podanie kwoty przeznaczonej przez Zamawiającego na realizację zamówienia.
5) Prosimy o potwierdzenie iż nie będzie wykonywane oznakowanie poziome i pionowe.
6) Jaką głębokość frezowania należy przyjąć do prawidłowej wyceny?
7) Prosimy o zamieszczenie tabeli wyrównań.
na które Zamawiający udzielił odpowiedzi w poniższym zakresie:
Odpowiedź Zamawiającego na pytanie nr 1:
Zamawiający nie wymaga nadzoru archeologicznego, ornitologicznego i saperskiego.
Odpowiedź Zamawiającego na pytanie nr 2:
Zamawiający uzna za wystarczające przedłożenie do odbioru końcowego inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej potwierdzonej przez Powiatowy Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej. Po jej zatwierdzeniu Wykonawca dołączy inwentaryzację do pełnej dokumentacji powykonawczej.
Odpowiedź Zamawiającego na pytanie nr 3:
Zamawiający posiada prawo do dysponowania terenem na cele budowlane dla całego zakresu inwestycji.
Odpowiedź Zamawiającego na pytanie nr 4:
Zamawiający w dniu 27.07.2021 r., zamieścił na stronie internetowej https://platformazakupowa.pl/pn/powiat_zgierz informację o kwocie przeznaczonej na sfinansowanie niniejszego zamówienia publicznego.
Odpowiedź Zamawiającego na pytanie nr 5:
Zamawiający informuje, iż wykonanie oznakowania pionowego i poziomego nie przewiduje w określonym zakresie robót dla tej inwestycji.
Odpowiedź Zamawiającego na pytanie nr 6:
Zamawiający informuje, iż do prawidłowej wyceny należy przyjąć głębokość frezowania 4 cm.
Odpowiedź Zamawiającego na pytanie nr 7:
Przy wyliczeniu wyrównań należy przyjąć średnio 100 kg/m2 powierzchni.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 535788,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 711644,18 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 535788,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: WŁODAN Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, Spółka komandytowa

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7311006586

7.3.3) Ulica: Porszewice 31

7.3.4) Miejscowość: Pabianice

7.3.5) Kod pocztowy: 95-200

7.3.6.) Województwo: łódzkie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-09-14

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 535788,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 30 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2021-09-15 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane