Konserwacja, remont i modernizacja Żurawia Gdańskiego - oddziału Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku

NARODOWE MUZEUM MORSKIE W GDAŃSKU

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00181182
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00181182/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-09-15 12:57
Lokalizacja
Gdańsk, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-6e8e83b8-d832-11eb-b885-f28f91688073
Identyfikator
5831281033
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneUrządzenia oświetleniowe i lampy elektryczneOświetlenie awaryjneAwaryjne urządzenia energetyczneSieć telekomunikacyjnaInstalacje wodneInstalacje ruroweRusztowaniaRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemneRoboty rozbiórkoweRoboty budowlane w zakresie budowy artystycznych i kulturalnych obiektów budowlanychRoboty budowlane w zakresie budowy wystawRoboty budowlane w zakresie muzeówBudynki o szczególnej wartości historycznej lub architektonicznejRoboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych opieki zdrowotnej i społecznej, krematoriów oraz obiektów użyteczności publicznejRoboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówRoboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczeWykonywanie pokryć dachowychKładzenie płytek dachowychSpecjalne roboty budowlane inne niż dachoweBetonowanieBetonowanie konstrukcjiWnoszenie konstrukcji ze stali konstrukcyjnejRoboty murarskie i muroweRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychRoboty w zakresie okablowania elektrycznegoRoboty w zakresie instalacji elektrycznychInstalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowychInstalowanie przeciwwłamaniowych systemów alarmowychOchrona odgromowaUkładanie kabliInstalowanie stacji rozdzielczychRoboty izolacyjneIzolacja cieplnaInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnychInstalowanie centralnego ogrzewaniaInstalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnychInstalowanie wentylacjiInstalowanie urządzeń klimatyzacji częściowej powietrzaRoboty instalacyjne hydrauliczneRoboty instalacyjne kanalizacyjneRoboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnychRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychTynkowanieInstalowanie drzwi i okien, i podobnych elementówPokrywanie podłóg i ścianKładzenie płytekNakładanie powierzchni kryjącychRoboty malarskieNakładanie powłok antykorozyjnychRoboty remontowe i renowacyjneRoboty renowacyjneUsługi pomiarowe

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00181182 z dnia 2021-09-15

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Konserwacja, remont i modernizacja Żurawia Gdańskiego - oddziału Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: NARODOWE MUZEUM MORSKIE W GDAŃSKU

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000635075

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Ołowianka 9-13

1.5.2.) Miejscowość: Gdańsk

1.5.3.) Kod pocztowy: 80-751

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski

1.5.7.) Numer telefonu: (58) 320 33 58

1.5.8.) Numer faksu: (58) 301 84 53

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@nmm.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.nmm.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/nmm

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Konserwacja, remont i modernizacja Żurawia Gdańskiego - oddziału Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6e8e83b8-d832-11eb-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00181182

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-15

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00028924/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Remont i przebudowa (polegające na wymianie) Żurawia Gdańskiego

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00098770/04

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP/27-3/PN/2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 11392686,93 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie następujących robót budowlanych: „Konserwacja, remont i modernizacja Żurawia Gdańskiego - oddziału Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku” zgodnie ze szczegółowym opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym część III SWZ i na zasadach określonych we wzorze umowy stanowiącym część II SWZ.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w części III niniejszej SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

31500000-1 - Urządzenia oświetleniowe i lampy elektryczne

31518200-2 - Oświetlenie awaryjne

31682530-4 - Awaryjne urządzenia energetyczne

32412100-5 - Sieć telekomunikacyjna

39370000-6 - Instalacje wodne

44162000-3 - Instalacje rurowe

44212310-5 - Rusztowania

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45212300-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy artystycznych i kulturalnych obiektów budowlanych

45212310-2 - Roboty budowlane w zakresie budowy wystaw

45212313-3 - Roboty budowlane w zakresie muzeów

45212350-4 - Budynki o szczególnej wartości historycznej lub architektonicznej

45215000-7 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych opieki zdrowotnej i społecznej, krematoriów oraz obiektów użyteczności publicznej

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

45261211-6 - Kładzenie płytek dachowych

45262000-1 - Specjalne roboty budowlane inne niż dachowe

45262300-4 - Betonowanie

45262311-4 - Betonowanie konstrukcji

45262400-5 - Wnoszenie konstrukcji ze stali konstrukcyjnej

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45312100-8 - Instalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowych

45312200-9 - Instalowanie przeciwwłamaniowych systemów alarmowych

45312310-3 - Ochrona odgromowa

45314310-7 - Układanie kabli

45315700-5 - Instalowanie stacji rozdzielczych

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45321000-3 - Izolacja cieplna

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45331210-1 - Instalowanie wentylacji

45331221-1 - Instalowanie urządzeń klimatyzacji częściowej powietrza

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne

45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45410000-4 - Tynkowanie

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45431000-7 - Kładzenie płytek

45442000-7 - Nakładanie powierzchni kryjących

45442100-8 - Roboty malarskie

45442200-9 - Nakładanie powłok antykorozyjnych

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45453100-8 - Roboty renowacyjne

71355000-1 - Usługi pomiarowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne:
Art. 255 pkt 3 PZP
Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.

Uzasadnienie faktyczne:
Zamawiający pierwotnie przeznaczył na realizację zamówienia kwotę 14 142 124,00 zł brutto. W dniu 30.08.2021 r. Zamawiający podjął decyzję o zwiększeniu środków przeznaczonych na sfinansowanie zamówienia do 15 472 979,91 zł brutto (wartość oferty złożonej przez PRZEDSIĘBIORSTWO INŻYNIERYJNO-BUDOWLANE "MOPIK" SPÓŁKA CYWILNA STANISŁAW KIEŁB, ARKADIUSZ KIEŁB, ul. Biskupia 24B, 80-875 Gdańsk). W związku z koniecznością odrzucenia oferty przedmiotowego wykonawcy, kolejne miejsce w rankingu (według kryteriów oceny ofert) zajmuje oferta złożona przez USŁUGI PROJEKTOWO BUDOWLANE ADAC TOMASZ WITOMSKI, ul. Polska 39, 81-334 Gdynia, z ceną 16 843 125,75 zł. Na chwilę obecną Zamawiający nie jest w stanie zwiększyć kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia do tej wartości. Mając na uwadze powyższe Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, gdyż cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę,
którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia,

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 16843125,74 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 24630000,00 PLN

2021-09-15 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane