SVA/W/J/4620-57/2021: Dostawa i montaż nawiewników okiennych. 460803 – remont budynku nr 22 w Oświęcimiu.

AMW SINEVIA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00183987
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00183987/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-09-17 11:14
Lokalizacja
Nowy Dwór Mazowiecki, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-08008245-fb6d-11eb-b885-f28f91688073
Identyfikator
7010303102
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneInstalowanie wentylacji

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00183987 z dnia 2021-09-17

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
SVA/W/J/4620-57/2021: Dostawa i montaż nawiewników okiennych. 460803 – remont budynku nr 22 w Oświęcimiu.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: AMW SINEVIA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 142989877

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Paderewskiego 6

1.5.2.) Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki

1.5.3.) Kod pocztowy: 05-100

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL912 - Warszawski wschodni

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: biuro@amwsinevia.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://amwsinevia.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://amwsinevia.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

SVA/W/J/4620-57/2021: Dostawa i montaż nawiewników okiennych. 460803 – remont budynku nr 22 w Oświęcimiu.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-08008245-fb6d-11eb-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00183987

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-17

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00148647/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SVA/W/J/4620-57/2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 70559,44 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest: dostawa i montaż nawiewników okiennych. 460803 – remont budynku nr 22 w Oświęcimiu.

Zamawiający informuje, że zaleca wizję lokalną przed złożeniem oferty na ww. zamówienie. Informacje o terminie wizji lokalnej można uzyskać p. Katarzyna Polańska tel. 695 382 910.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa dokumentacja (przedmiary robót oraz dokumentacja projektowa wraz z specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych) stanowiąca załącznik nr 2 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45331210-1 - Instalowanie wentylacji

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie faktyczne:
Została odrzucona:
oferta nr 1 złożona przez RYSZARD TARKA MAŁOPOLSKIE CENTRUM ZABEZPIECZEŃ ART-DELET al. Jana Pawła II nr 68, 31-571 Kraków,
Uzasadnienie prawne:
art. 226 ust. 1 pkt 14) ustawy z dnia z 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U.
z 2021 poz. 1129), zwanej dalej ustawą , Wykonawca nie wniósł wadium.
Uzasadnienie faktyczne:
Zgodnie z warunkami wskazanymi w Rozdziale IX SWZ, Wykonawcy przystępując do postępowania byli zobowiązani do wniesienia wadium przed upływem terminu składania ofert, który został ostatecznie określony na dzień 31.08.2021 r. do godziny 09:00. Jednocześnie Zamawiający zaznaczył, iż wadium wnoszone w pieniądzu, Wykonawcy powinni wpłacić przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego, przy czym za termin wniesienia wadium w formie pieniężnej przyjmuje się termin uznania na rachunku Zamawiającego.
Z analizy dokumentacji księgowej Zamawiającego wynika, że ww. Wykonawca wniósł wadium po upływie terminu składania ofert. Wpłacone przez tego Wykonawcę wadium zostało zaksięgowane na rachunku Zamawiającego w dniu 31.08.2021 r. o godzinie 11:55:44, a zatem interes Zamawiającego jakim jest materialne zagwarantowanie złożenia prawidłowej oferty przez Wykonawcę nie został zabezpieczony
w sposób należyty.
Oferta nr 2 złożona przez F.P.H.U Progress Marek Adamczyk ul. Wrocławska nr 21, 44-100 Gliwice
w przedmiotowym postępowaniu.
Uzasadnienie prawne:
art. 226 ust. 1 pkt 3) ustawy, w związku z art. 63 ust. 2 ustawy – oferta jest niezgodna z przepisami ustawy.
Uzasadnienie faktyczne:
Wykonawca F.P.H.U Progress Marek Adamczyk ul. Wrocławska nr 21, 44-100 Gliwice, złożył kosztorys ofertowy w formie skanu nie opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym - poprzez Platformę Zakupową w zakładce Załączniki.
Zgodnie z art. 63 ust. 2 ustawy: „W postępowaniu o udzieleniu zamówienia (…) ofertę, składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym”. Ponadto Zamawiający w Części XI ust. 6 SWZ określił, że: „Ofertę, pod rygorem nieważności, należy sporządzić w formie elektronicznej, tj. opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.”
Ponieważ Wykonawca złożył kosztorys na Platformie Zakupowej w formie skanu dokumentu, który nie został opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, jego oferta podlega odrzuceniu jako niezgodna z przepisami ustawy.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

2021-09-17 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane