Remonty cząstkowe nawierzchni asfaltowych na terenie miasta Luboń w roku 2021
Miasto Luboń
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00182093
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00182093/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-09-16 08:58
- Lokalizacja
- Luboń, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-501b1b4f-0975-11ec-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 7773127031
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00182093 z dnia 2021-09-16 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remonty cząstkowe nawierzchni asfaltowych na terenie miasta Luboń w roku 2021
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Luboń
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000524619
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: pl. E. Bojanowskiego 2
1.5.2.) Miejscowość: Luboń
1.5.3.) Kod pocztowy: 62-030
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL418 - Poznański
1.5.7.) Numer telefonu: 618130011
1.5.8.) Numer faksu: 618130098
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dariusz.springer@bmklubon.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.lubon.pl/
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remonty cząstkowe nawierzchni asfaltowych na terenie miasta Luboń w roku 20212.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-501b1b4f-0975-11ec-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00182093
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-16
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00164678/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Postępowanie jest prowadzone w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy PZP - wypełniając opisaną w tym przepisie sytuację znamionującą możliwość zastosowania tego trybu do udzielenia zamówienia stanowiącego przedmiot niniejszego postępowania (Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki w przypadku udzielenia, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego, dotychczasowemu wykonawcy usług lub robót budowlanych, jeżeli takie zamówienie było przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu dla zamówienia podstawowego i jest zgodne z jego przedmiotem oraz całkowita wartość tego zamówienia została uwzględniona przy obliczaniu jego wartości). Z uwagi na brak miejsca dalsza część wyjaśnienia (uzasadnienia) zawarta jest w Sekcji VI - Informacje dodatkowe.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WSK.271.3.2021.LJ
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 105687,90 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia są remonty cząstkowe odcinków nawierzchni asfaltowych ulic będących w zarządzie Miasta Luboń, według aktualnych potrzeb zamawiającego.
Zakres prac obejmuje:
a) cięcie piłą nawierzchni bitumicznej miejsc wymagających remontu,
b) rozebranie nawierzchni z mieszanki mineralno-bitumicznej, oczyszczenie i sprzątnięcie rozebranej nawierzchni,
c) skropienie miejsca wycięcia asfaltem,
d) wykonanie warstwy ścieralnej z mieszanki mineralno-bitumicznej i uporządkowanie miejsca prac,
e) przy większych łatach, cała szerokość pasa ruchu zamawiający może wymagać układarki mas bitumicznych i walca 10 ton,
f) regulacja pionowa 4 sztuk dla kratek ściekowych ulicznych,
g) regulacja pionowa 10 sztuk studzienek dla włazów kanałowych – sanitarnych i deszczowych,
h) łączna powierzchnia nawierzchni przewidzianej do remontu 1465 m2, przy szacowanej grubości 5 cm.
Szczegółowy opis przedmiotu Zamówienia zawarty jest we wzorze Umowy stanowiącym - załącznik nr 1 do Zaproszenia, kosztorysie ofertowym – stanowiącym załącznik nr 2 do Zaproszenia i szczegółową specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych – stanowiącym załącznik nr 4 do Zaproszenia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45233100-0 - Roboty w zakresie budowy autostrad, dróg
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45233300-2 - Fundamentowanie autostrad, dróg, ulic i ścieżek ruchu pieszego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 0 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 129992,49 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 129992,49 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Wielobranżowy "Trans-Bruk" Marek Begier
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7891207455
7.3.3) Ulica: Wiosny Ludów 58
7.3.4) Miejscowość: Nekla
7.3.5) Kod pocztowy: 62-330
7.3.6.) Województwo: wielkopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-09-15
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 129992,49 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 45 dni
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Powyższe zamówienie zostało przewidziane w zamówieniu podstawowym o numerzeWSK.271.1.2021.LJ udzielonym w dniu 26.05.2021r. Przedmiot udzielonego
zamówienia jest zgodny z przedmiotem zamówienia podstawowego (obejmuje wykonanie tego samego typu i rodzaju robót). Jego wartość jest niższa od całkowitej wartości tego typu zamówień uwzględnionej w ramach zamówienia podstawowego. Niniejsze zamówienie zostało udzielone dotychczasowemu Wykonawcy tj. Firmie: Zakład Wielobranżowy "Trans-Bruk" Marek Begier, ul. Wiosny Ludów 58, 62-330 Nekla. Przedstawione powyżej okoliczności
spełniają przesłanki wskazane w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy PZP, warunkujące możliwość skorzystania z trybu z wolnej ręki, stąd też udzielenie niniejszego zamówienia w tym trybie jest w pełni zasadne.
Realizacja przedmiotu zamówienia - 45 dni od daty zawarcia umowy tj. 30.10.2021r.
| 2021-09-16 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |