Budowa oświetlenia ulicznego (drogowego) na terenie gminy Konstancin-Jeziorna w 2021 r – etap 2.

Gmina Konstancin-Jeziorna

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00182765
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00182765/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-09-16 12:40
Lokalizacja
Konstancin-Jeziorna, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-ce66cb0f-eac2-11eb-b885-f28f91688073
Identyfikator
1231217438
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznychInstalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00182765 z dnia 2021-09-16

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa oświetlenia ulicznego (drogowego) na terenie gminy Konstancin-Jeziorna w 2021 r – etap 2.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Konstancin-Jeziorna

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 013271045

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Piaseczyńska 77

1.5.2.) Miejscowość: Konstancin-Jeziorna

1.5.3.) Kod pocztowy: 05-520

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL913 - Warszawski zachodni

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@konstancinjeziorna.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://konstancinjeziorna.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://konstancinjeziorna.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa oświetlenia ulicznego (drogowego) na terenie gminy Konstancin-Jeziorna w 2021 r – etap 2.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ce66cb0f-eac2-11eb-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00182765

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-16

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00001011/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.16 Budowa, dobudowa, przebudowa i modernizacja oświetlenia ulicznego (drogowego)

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00123467/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.35.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 243000,00 PLN

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 72672,60 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Budowa oświetlenia drogowego dróg gminnych w Parceli, gmina Konstancin-Jeziorna
(w zakresie słupów 1/1 do 8/1)

4.5.3.) Główny kod CPV: 45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

4.5.5.) Wartość części: 59434,73 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

- Budowa oświetlenia drogowego dróg gminnych w Parceli, gmina Konstancin-Jeziorna
(w zakresie słupów 9/1 do 12/1)

4.5.3.) Główny kod CPV: 45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

4.5.5.) Wartość części: 29952,57 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z przepisem art. 255 pkt 6 Pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie
o udzielenie zamówienia, jeżeli postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Planowane inwestycje w części nr 1 miały zostać zrealizowane w związku ze zgłoszeniem robót, stosownie do Postanowienia Starosty Piaseczyńskiego Nr rej. ARB.6743.600.2017.KK, które utraciło moc w dniu 08.12.2020 roku. Przedmiotowa sytuacja została stwierdzona w trybie autokontroli Zamawiającego w trakcie badania najwyżej ocenionych ofert w części nr
1.Rozpoczęcie robót budowlanych może nastąpić jedynie po dokonaniu ponownego zgłoszenia robót i uzyskaniu nowego postanowienia.
Stwierdzona przez Zamawiającego wada Postępowania jest w obecnej chwili niemożliwa do usunięcia w Postępowaniu.
Biorąc pod uwagę przedstawione okoliczności, Zamawiający – działając w trybie i na zasadzie w/w przepisów Pzp, podjął decyzję o unieważnieniu Postępowania jako czynności obligatoryjnej w tym stanie rzeczy.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 54858,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 54970,00 PLN

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z przepisem art. 255 pkt 6 Pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie
o udzielenie zamówienia, jeżeli postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Planowane inwestycje w części nr 2 miały zostać zrealizowane w związku ze zgłoszeniem robót, stosownie do Postanowienia Starosty Piaseczyńskiego Nr rej. ARB.6743.600.2017.KK, które utraciło moc w dniu 08.12.2020 roku. Przedmiotowa sytuacja została stwierdzona w trybie autokontroli Zamawiającego w trakcie badania najwyżej ocenionych ofert w części nr
2.Rozpoczęcie robót budowlanych może nastąpić jedynie po dokonaniu ponownego zgłoszenia robót i uzyskaniu nowego postanowienia.
Stwierdzona przez Zamawiającego wada Postępowania jest w obecnej chwili niemożliwa do usunięcia w Postępowaniu.
Biorąc pod uwagę przedstawione okoliczności, Zamawiający – działając w trybie i na zasadzie w/w przepisów Pzp, podjął decyzję o unieważnieniu Postępowania jako czynności obligatoryjnej w tym stanie rzeczy.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 28970,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 32964,00 PLN

2021-09-16 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane