Dostawa i montaż klimatyzatorów dla Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu

Izba Administracji Skarbowej we Wrocławiu

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00187033
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00187033/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2021-09-21 12:14
Lokalizacja
Wrocław, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-8d59d759-0196-11ec-b885-f28f91688073
Identyfikator
8960006804
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Urządzenia klimatyzacyjneŚcienne maszyny do konfekcjonowania powietrzaRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychInstalowanie urządzeń klimatyzacyjnychRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00187033 z dnia 2021-09-21

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa i montaż klimatyzatorów dla Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Izba Administracji Skarbowej we Wrocławiu

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 001020861

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Powstańców Śląskich 24,26

1.5.2.) Miejscowość: Wrocław

1.5.3.) Kod pocztowy: 53-333

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL514 - Miasto Wrocław

1.5.7.) Numer telefonu: 71 3652403

1.5.8.) Numer faksu: 71 3652782

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ias.wroclaw@mf.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.dolnoslaskie.kas.gov.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ias-wroclaw.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Finanse publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa i montaż klimatyzatorów dla Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8d59d759-0196-11ec-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00187033

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00014851/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 Dostawa i montaż urządzeń klimatyzacyjnych w budynkach Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00138966/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 0201-ILZ.260.26.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 433462,63 PLN

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 425414,63 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż klimatyzatorów w obiektach Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu wskazanych w opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ.
2. W ramach niniejszego zamówienia Wykonawca zobowiązuje się do:
1) demontażu wyeksploatowanych klimatyzatorów w ilości 2 sztuk,
2) dostarczenia nowych klimatyzatorów w ilości 24 kompletów urządzeń klimatyzacyjnych do miejsc wskazanych przez Zamawiającego wraz z rozładunkiem i wniesieniem,
3) przygotowania elementów instalacji elektrycznej oraz konstrukcji, w tym ścian i sufitu do mocowania klimatyzatorów,
4) montażu i instalacji klimatyzatorów oraz napełnienia czynnikiem chłodzącym,
5) podłączenia klimatyzatorów do rozdzielni elektrycznych,
6) pomiarów elektrycznych nowo wykonanej instalacji i elektrycznej zasilania klimatyzatorów,
7) wykonania prac budowlanych odtworzeniowych (np. zamurowanie /zaszpachlowanie otworów, roboty malarskie itp.),
8) usunięcia i zagospodarowania własnym staraniem i na swój koszt odpadów i śmieci powstałych w trakcie realizacji zamówienia,
9) przeszkolenia osób wskazanych przez Zamawiającego w zakresie obsługi nowych klimatyzatorów,
10) przekazania napisanej w języku polskim dokumentacji dotyczącej przedmiotu zamówienia, w szczególności instrukcje użytkowania i konserwacji wyposażenia oraz kopie kart gwarancyjnych producenta, atesty i inne konieczne/niezbędne dokumenty,
11) przekazania przedstawicielowi Zamawiającego niezbędnych informacji, które pozwolą na wykonanie czynności wynikających z ustawy z dnia 15 maja 2015 r. o substancjach zubożających warstwę ozonowa oraz o niektórych fluorowanych gazach cieplarnianych (t. j. Dz. U. z 2019 r. poz. 2158 ze zm.),
12) współpracy z przedstawicielem Zamawiającego w zakresie prowadzenia przez Zamawiającego, jako operatora urządzeń, niezbędnej dokumentacji (Karta urządzenia), jeżeli taka będzie wymagana przepisami prawa,
13) zapewnienia gwarancyjnych usług serwisowych polegających w szczególności na: dwukrotnym w ciągu roku przeglądzie urządzeń, diagnozowaniu i usuwaniu wszystkich awarii, usterek, bądź wad i innych nieprawidłowości w działaniu klimatyzatorów.
3. Szczegółowy zakres prac do wykonania w ramach realizacji zamówienia określa załącznik nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia.
Klimatyzatory będące przedmiotem zamówienia muszą być fabrycznie nowe, nieużywane, kompletne i sprawne, gotowe do użytku oraz dopuszczone do obrotu gospodarczego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i do stosowania w Unii Europejskiej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 39717200-3 - Urządzenia klimatyzacyjne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

42512200-0 - Ścienne maszyny do konfekcjonowania powietrza

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45331220-4 - Instalowanie urządzeń klimatyzacyjnych

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Przedmiotowe postępowanie zostało unieważnione, gdyż oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

2021-09-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy