Poprawa stanu infrastruktury turystycznej oraz rekreacyjnej służącej lokalnej społeczności poprzez budowę siłowni zewnętrznej oraz urządzeń street workout w miejscowości Miętne.

Powiat Garwoliński - Starostwo Powiatowe w Garwolinie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00182936
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00182936/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-09-16 13:29
Lokalizacja
Garwolin, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-3de2557f-00e0-11ec-b885-f28f91688073
Identyfikator
8262189646
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneSprzęt sportowy do uprawiania sportów na wolnym powietrzuŁawkiKoszeRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00182936 z dnia 2021-09-16

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Poprawa stanu infrastruktury turystycznej oraz rekreacyjnej służącej lokalnej społeczności poprzez budowę siłowni zewnętrznej oraz urządzeń street workout w miejscowości Miętne.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Garwoliński - Starostwo Powiatowe w Garwolinie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 711586685

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Mazowiecka 26

1.5.2.) Miejscowość: Garwolin

1.5.3.) Kod pocztowy: 08-400

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL912 - Warszawski wschodni

1.5.7.) Numer telefonu: 25 684 25 60

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: starostwo@garwolin-starostwo.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.garwolin-starostwo.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://powiat-garwolin.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Poprawa stanu infrastruktury turystycznej oraz rekreacyjnej służącej lokalnej społeczności poprzez budowę siłowni zewnętrznej oraz urządzeń street workout w miejscowości Miętne.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3de2557f-00e0-11ec-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00182936

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-16

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000416/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.6 Poprawa stanu infrastruktury turystycznej oraz rekreacyjnej służącej lokalnej społeczności poprzez budowę siłowni zewnętrznej oraz urządzeń street workout w miejscowości Miętne

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00154678/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: INW 272.45.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 160305,69 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania pod nazwą: Poprawa stanu infrastruktury turystycznej oraz rekreacyjnej służącej lokalnej społeczności poprzez budowę siłowni zewnętrznej oraz urządzeń street workout w miejscowości Miętne.
2. Zakres przedsięwzięcia obejmuje m.in. zakup i montaż urządzeń siłowni zewnętrznej (urządzenia podwójne zgodnie ze szczegółowym opisem zamówienia stanowiącym załącznik nr 9 do SWZ.
2a. Szczegółowy zakres zamówienia stanowi opis siłowni oraz urządzeń street workout (Załącznik nr 9), formularz parametrów technicznych (Załącznik nr 11), mapa-(dok.proj.) i przedmiar robót (Załącznik nr 8) załączony do SWZ na podstawie, którego Wykonawcy zobowiązani są do opracowania kosztorysu ofertowego - uproszczonego.

W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia określono jakikolwiek materiał, urządzenie lub wyrób poprzez podanie nazwy producenta lub w inny podobny sposób, który mógłby utrudniać uczciwą konkurencję, dopuszcza się dla tych materiałów, urządzeń lub wyrobów możliwość zastosowania rozwiązań równoważnych tzn. przy zachowaniu nie gorszych parametrów niż przewidziane w dokumentacji technicznej. Każdorazowo zastosowanie rozwiązania zamiennego wymaga uzgodnienia z inspektorem nadzoru. Zmiany takie nie stanowią zmiany umowy. Wszelkie znaki towarowe, patenty lub pochodzenie użyte w niniejszej SWZ winny być interpretowane jako definicje standardów, a nie jako nazwy konkretnych rozwiązań mających zastosowanie
w dokumentacji technicznej i należy je odczytać z dopiskiem „lub równoważne”.

3. Wymagania o których mowa w art.95 ust.1 ustawy Pzp:

1) Zamawiający wymaga, aby przez cały okres realizacji zamówienia, osoby wykonujące bezpośrednio prace wynikające z zakresu zamówienia zatrudnione były przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisu art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974r. Kodeksu pracy (Dz.U. z 2020 poz.1320).
2) Ustalenie wymiaru zatrudnienia Zamawiający zostawia w gestii Wykonawcy, z tym zastrzeżeniem, że Zamawiający wymaga, aby każda zatrudniona osoba brała czynny udział przy realizacji przedmiotu zamówienia.
3) W trakcie realizacji zamówienia zamawiający uprawniony jest do wykonywania czynności kontrolnych wobec Wykonawcy odnośnie spełniania przez wykonawcę lub podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących określone w ppkt 1 czynności. Zamawiający uprawniony jest w szczególności do:
a) żądania oświadczeń w zakresie potwierdzenia spełniania ww. wymogów i dokonywania ich oceny,
b) żądania wyjaśnień w przypadku wątpliwości w zakresie potwierdzenia spełniania ww. wymogów,
c) przeprowadzania kontroli na miejscu wykonywania świadczenia.
4) W trakcie realizacji zamówienia na każde wezwanie Zamawiającego w wyznaczonym w tym wezwaniu terminie, Wykonawca przedłoży Zamawiającemu wskazane poniżej dowody, w celu potwierdzenia spełnienia wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę lub Podwykonawcą osób wykonujących wskazane w ppkt. 1 czynności w trakcie realizacji zamówienia;
a) oświadczenie Wykonawcy lub Podwykonawcy o zatrudnieniu na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności, których dotyczy wezwanie Zamawiającego. Oświadczenie to powinno zawierać w szczególności dokładne określenie podmiotu składającego oświadczenie, datę złożenia oświadczenia, wskazanie, że objęte wezwaniem czynności wykonują osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę wraz ze wskazaniem liczby tych osób, rodzaju umowy o pracę i wymiaru etatu oraz podpis osoby uprawnionej do złożenia oświadczenia w imieniu Wykonawcy lub Podwykonawcy;
b) poświadczoną za zgodność z oryginałem kopię umowy/umów o pracę osób bezpośrednio realizujących usługę, których dotyczy ww. oświadczenie Wykonawcy i podwykonawcy (wraz z dokumentem regulującym zakres obowiązków); kopia umowy/umów powinna zostać zanonimizowana w sposób zapewniający ochronę danych osobowych pracowników, zgodnie z przepisami rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) - tj. w szczególności bez adresu, nr PESEL pracownika; imię i nazwisko pracownika nie podlega anonimizacji; informacja taka jak: data zawarcia umowy o pracę, rodzaj umowy o pracę oraz zakres obowiązków pracownika musi być zawarta i możliwa do odczytania.
5) W przypadku uzasadnionych wątpliwości co do przestrzegania prawa pracy przez Wykonawcę lub podwykonawcę, Zamawiający może zwrócić się o przeprowadzenie kontroli przez Państwową Inspekcję Pracy.
6) W przypadku nie przedstawienia Zamawiającemu w terminie określonym w wezwaniu o którym mowa w ppkt 4, dowodów potwierdzających spełnienie wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę lub Podwykonawcą osób wykonujących wskazane w ppkt. 1 czynności w trakcie realizacji zamówienia – Wykonawca zapłaci Zamawiającemu kary umowne określone § 10 ust. 1 pkt 9 projektowanych postanowień umowy w sprawie zamówienia publicznego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

37410000-5 - Sprzęt sportowy do uprawiania sportów na wolnym powietrzu

39113600-3 - Ławki

39224340-3 - Kosze

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne:
Zgodnie z art. 255 pkt.3 PZP Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia jeżeli:
„cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”
Uzasadnienie faktyczne:
W postępowaniu o zamówienie publiczne wpłynęły dwie oferty:
1. HERKULES Ryszard Syska
ul. Śląska 41A
32-500 Chrzanów
Cena netto: 269.409,51 zł.
Cena brutto: 331.373,70 zł.
Okres realizacji: 15.10.2021r
Okres gwarancji na wykonane roboty budowlane - 60 miesięcy
Okres gwarancji na urządzenia siłowni, urządzenia street workout - 60 miesięcy
Warunki płatności: 30 dni.


2. Fit Park Sp. z o.o. – Sp.k.
ul. Turkusowa 60
87-100 Toruń
Cena netto: 289.820,00 zł.
Cena brutto: 356.478,60 zł.
Okres realizacji: 15.10.2021r
Okres gwarancji na wykonane roboty budowlane - 60 miesięcy
Okres gwarancji na urządzenia siłowni, urządzenia street workout - 60 miesięcy
Warunki płatności: 30 dni.

Zamawiający podał na stronie prowadzonego postępowania kwotę, jaką przeznacza na sfinansowanie zamówienia tj. 197.176,00 zł. Wobec powyższego cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Ponadto oferta firmy Fit Park Sp. z o.o. – Sp.k. z/s w Toruniu została odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 3, pkt 4 i pkt 6 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2021 r. poz. 1129), ponieważ wykonawca nie sporządził oferty zgodnie z wymaganiami technicznymi określonymi w SWZ (Rozdział XIV ust.6);
„Ofertę składa się pod rygorem nieważności w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym”.
Zgodnie z art. 63 ust.2 ustawy PZP wskazana oferta nie została złożona poprawnie, gdyż czynność jej złożenia zgodnie z art. 73 ustawy z dnia 23.04.1964r Kodeks cywilny (Dz.U. z 2020 poz.1740) jest nieważna.
Oferta firmy Fit Park Sp. z o.o. – Sp.k. została podpisana ręcznie a następnie skan oferty został przesłany zamawiającemu za pośrednictwem platformy zakupowej wskazanej w SWZ.
W związku z powyższym zgodnie z Art. 226 ust. 1 pkt 3, 4, 6 ustawy PZP; „Zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli:
3) jest niezgodna z przepisami ustawy;
4) jest nieważna na podstawie odrębnych przepisów;
6) nie została sporządzona lub przekazana w sposób zgodny z wymaganiami technicznymi oraz organizacyjnymi sporządzania lub przekazywania ofert przy użyciu środków komunikacji elektronicznej określonymi przez zamawiającego”;

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 331373,70 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 356478,60 PLN

2021-09-16 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane