„Podniesienie efektywności energetycznej obiektów użyteczności publicznej w Gminie Zduńska Wola - Szkoła Podstawowa w Krobanowie”
Gmina Zduńska Wola
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00183234
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00183234/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-09-16 14:38
- Lokalizacja
- Zduńska Wola, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-340b83ab-eb9b-11eb-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 8291643131
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00183234 z dnia 2021-09-16 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Podniesienie efektywności energetycznej obiektów użyteczności publicznej w Gminie Zduńska Wola - Szkoła Podstawowa w Krobanowie”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Zduńska Wola
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 730934447
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Zielona 30
1.5.2.) Miejscowość: Zduńska Wola
1.5.3.) Kod pocztowy: 98-220
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL714 - Sieradzki
1.5.7.) Numer telefonu: 43 823 41 20
1.5.8.) Numer faksu: 43 823 27 50
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@ugzw.com.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gminazdunskawola.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://zdunskawola.bip.net.pl/?c=179, https://miniportal.uzp.gov.pl/Postepowania1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Podniesienie efektywności energetycznej obiektów użyteczności publicznej w Gminie Zduńska Wola - Szkoła Podstawowa w Krobanowie”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-340b83ab-eb9b-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00183234
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-16
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00001090/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Podniesienie efektywności budynków użyteczności publicznej (Termomodernizacja budynku Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Czechach; Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Krobanowie)
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Przedmiot zamówienia współfinasowany jest w ramach projektu Podniesienie efektywności energetycznej obiektów użyteczności publicznej w Gminie Zduńska Wola współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00125484/02
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IPIU.271.1.12.2021.MB
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 4854899,58 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
• Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót termomodernizacyjnych budowlanych
i towarzyszących przy budynku Szkoły Podstawowej w Krobanowie gmina Zduńska Wola, w tym w szczególności:
o wymiana okien na nowe z PCV, o współczynniku U = 0,9 W/m2K, wyposażonych w nawiewniki higrosterowane, kolor biały
o wymiana drzwi zewnętrznych do budynku szkoły na drzwi aluminiowe, w części szklone (zgodnie z zestawieniem stolarki drzwiowej), o współczynniku U = 1,3 W/m2K, kolor biały – RAL8025,
o demontaż istniejących i montaż nowych parapetów zewnętrznych po wykonanych robotach dociepleniowych z blachy powlekanej, gr. 0,7 mm, kolor RAL 7039,
o docieplenie ościeży okiennych i drzwiowych styropianem o gr. 3 cm, położenie tynku cienkowarstwowego i odmalowanie ościeży farbami silikonowymi,
o docieplenie posadzek na gruncie styropianem grafitowym gr. 17 cm, o współczynniku przewodzenia ciepła λ = 0,037 W/(m*K), z wykonaniem nowego pokrycia podłóg w części z płytek typu gres, antypoślizgowych (klasa R11), wykładziny PCV antypoślizgowej, dywanowej oraz ułożenie nowego parkietu dębowego w pomieszczeniu sali gimnastycznej; wraz z wykonaniem robót dodatkowych związanych z demontażem armatury sanitarnej i wpustów podłogowych w pomieszczeniach sanitarnych i montażem nowych urządzeń po wykonanych robotach dociepleniowych i posadzkarskich,
o docieplenie stropów piwnic styropianem grafitowym gr. 12 cm, o współczynniku przewodzenia ciepła λ = 0,032 W/(m*K), metodą lekką-mokrą z zatarciem na gładko i pomalowaniem farbami emulsyjnymi warstwy zbrojącej wraz z wykonaniem robót towarzyszących (przekładki instalacji, opraw oświetleniowych itp.).
• Budowa instalacji fotowoltaicznej polegającej na zabudowie na dachu budynku szkoły i sali gimnastycznej 131szt. paneli fotowoltaicznych zorientowanych w kierunku południowym. Zakres robót obejmuje w szczególności:
o montaż stalowo-aluminiowych konstrukcji wsporczych balastowych dla dachów krytych papą, kąt nachylenia paneli 15 st.,
o montaż ogniw fotowoltaicznych w ilości 131 szt.,
o montaż inwertera (3 kpl.),
o podłączenie przewodów elektrycznych do aparatów,
o montaż instalacji elektrycznej,
o rozbudowa instalacji odgromowej.
• Wykonanie instalacji pomp ciepła, które stanowić będzie kaskada pomp ciepła typu solanka-woda o znamionowej mocy grzewczej 115 kW (w punkcie pracy B0W73). Kaskada pomp ciepła czerpać będą energię z gruntu za pośrednictwem 37 odwiertów pionowych o głębokości do 100 mb każdy. Źródło wspomagające stanowić będzie grzałka elektryczna o mocy 10 kW zamontowana w buforze ciepła.
UWAGA:
Zamawiający zaznacza, iż prowadzenie robót będzie się odbywało na terenie czynnego obiektu - Szkoły Podstawowej, w związku z tym na Wykonawcy ciąży obowiązek opracowania metod i organizacji robót budowlanych w taki sposób by prowadzone roboty budowlane nie miały wpływu na prawidłowe funkcjonowanie Szkoły oraz nie mogą ograniczać ruchu osób pracujących i uczniów podczas normalnego dnia funkcjonowania Szkoły. W ramach organizacji robót budowlanych Wykonawca jest odpowiedzialny za ochronę istniejących instalacji i urządzeń znajdujących się w obrębie placu budowy oraz
za jakiejkolwiek szkody, spowodowane przez jego działania.
Ponadto Wykonawca jest zobowiązany do zabezpieczenia interesów osób trzecich. W tym celu Wykonawca winien szczegółowo przeanalizować warunki prowadzenia robót budowlanych.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45232460-4 - Roboty sanitarne
45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45315100-9 - Instalacyjne roboty elektrotechniczne
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie
45421130-4 - Instalowanie drzwi i okien
45442100-8 - Roboty malarskie
45443000-4 - Roboty elewacyjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający wypełniając zobowiązania wynikające z postanowień art. 255 ustawy PZP informuje, iż cena oferty najkorzystniejszej przewyższa kwotę jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, dlatego też stosownie do zapisów art. 255 ust. 1 pkt 3 ustawy postępowanie unieważniono.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3800000,00 PLN
| 2021-09-16 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |