"Ulica Traugutta - Orląt Lwowskich" - odtworzenie nawierzchni bitumicznej

Zarząd Dróg i Transportu w Koszalinie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00183551
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00183551/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-09-17 08:13
Lokalizacja
Koszalin, zachodniopomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-ddbdb667-f036-11eb-b885-f28f91688073
Identyfikator
6692385366
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogoweRoboty w zakresie nawierzchni drógWymiana nawierzchni drogowej

Wykonawcy

1 przyznane

ONDE SPÓŁKA AKCYJNAToruń, PL · lot 0
2 083 998,68 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00183551 z dnia 2021-09-17

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
"Ulica Traugutta - Orląt Lwowskich" - odtworzenie nawierzchni bitumicznej

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg i Transportu w Koszalinie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 330002466

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Połczyńska

1.5.2.) Miejscowość: Koszalin

1.5.3.) Kod pocztowy: 75-815

1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL426 - Koszaliński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@zdit-koszalin.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zdit-koszalin.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

http://bip.zdit-koszalin.pl/zamowienia

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

"Ulica Traugutta - Orląt Lwowskich" - odtworzenie nawierzchni bitumicznej

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ddbdb667-f036-11eb-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00183551

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-17

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000020/17/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.15 Ulica Traugutta i ulica Orląt Lwowskich - odtworzenie nawierzchni bitumicznej

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00131941/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: TZP.221.17.2021.DSz

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót związanych z odtworzeniem nawierzchni bitumicznej ulicy Traugutta i ulicy Orląt Lwowskich w Koszalinie.
1.1. Zamówienia swoim zakresem obejmuje:
- remont nawierzchni bitumicznych:
- frezowanie nawierzchni bitumicznych do głębokości 7 cm – ul. Orląt Lwowskich, wraz z załadunkiem urobku i przewiezieniem w ilości: 480 ton na magazyn Zamawiającego przy ul. Przemysłowej 7 w Koszalinie, 70 m3 na ul. Zwycięstwa – miejsce wskazane przez Zamawiającego, pozostały urobek do utylizacji po stronie Wykonawcy,
- frezowanie nawierzchni bitumicznych o grubości do 15 cm – ul. Traugutta, wraz z załadunkiem urobku, utylizacja urobku po stronie Wykonawcy.
- naprawa spękań poprzecznych w warstwie podbudowy powstałej po frezowaniu,
- oczyszczenie i skropienie istniejącej podbudowy po frezowaniu emulsją asfaltową,
- wzmocnienie podłoża po frezowaniu geosiatką z włókien szklano-węglowych o wytrzymałości na rozciąganie 100/200 KN/m wstępnie przesączoną asfaltem,
- ułożenie nowych warstw: warstwa ścieralna gr. 4 cm z betonu asfaltowego AC11S 50/70, i wiążąca gr. 4 cm z betonu asfaltowego AC11W 50/70, na całej szerokości jezdni ul. Orląt Lwowskich,
- ułożenie nowych warstw: warstwa ścieralna gr. 4 cm z betonu asfaltowego AC11S 50/70 i wiążąca gr. 5 cm z betonu asfaltowego AC16W 50/70 oraz podbudowy gr. 7 cm z betonu asfaltowego AC16P 50/70, na całej szerokości jezdni ul. Traugutta,
- odtworzenie ścieków przy krawężnikowych z kostki betonowej 8x10x20 cm na podsypce cementowo-piaskowej gr. 5 cm układanej na istniejącej podbudowie szer. 20 cm,
- wymianę włazów kanałowych i wpustów deszczowych wraz z regulacją wysokościową.
MWiK Sp. z o.o. w Koszalinie przekaże protokólarnie z magazynu MWiK zlokalizowanego na terenie oczyszczalnie ścieków JAMNO ul. Filtrowa 1 w Koszalinie, Wykonawcy robót włazy, wpusty oraz krążki regulacyjne. Wykonawca robót będzie zobowiązany do protokólarnego oddania zdemontowanych elementów infrastruktury kanalizacyjnej na magazyn MWiK. Montaż oraz regulacja włazów i wpustów podlegać będzie odbiorowi przez pracowników Zakładu Kanalizacji.
Wykonawca musi wystąpić z odpowiednim wyprzedzeniem do MWiK Sp. z o.o. w Koszalinie z wnioskiem ilościowym o wydanie potrzebnych materiałów.
- odtworzenie oznakowania poziomego;
- odtworzenie elementów bezpieczeństwa ruchu (azyle);
- odtworzenie pętli indukcyjnych sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Traugutta – Zwycięstwa.
1.2. Zakres prac oraz odpowiedzialność Wykonawcy w zakresie objętym proponowaną ceną ofertową obejmuje także:
- organizację, zabezpieczenie, ubezpieczenie i zagospodarowanie placu budowy,
- zorganizowanie i przeprowadzenie niezbędnych prób, badań i odbiorów,
- doprowadzenie placu budowy do należytego stanu i porządku po zakończeniu budowy,
- wywiezienie gruzu na składowisko odpadów i utylizację odpadów/urobku,
- opracowanie i zatwierdzenie projektu tymczasowej organizacji ruchu na czas trwania robót,
- utrzymanie porządku w trakcie realizacji robót oraz systematyczne porządkowanie miejsca wykonywania robót,
- uczestniczenia w wyznaczonych przez Zamawiającego spotkaniach i naradach w celu omówienia spraw związanych z realizacją zadania oraz w okresie gwarancji i rękojmi.
1.3. Informowanie z odpowiednim wyprzedzeniem dysponentów sieci (w szczególności MWiK
Sp. z o.o. w Koszalinie) o zamierzonych terminach rozpoczęcia robot. Wykonawca zobowiązuje się do ścisłej współpracy z dysponentami sieci podczas wykonywania przez nich prac i uzyskanie ewentualnych niezbędnych odbiorów.
1.4. Wykonawca powinien zapewnić dostęp do posesji zlokalizowanych przy realizacji inwestycji.
1.5. Zamawiający wymaga bezwzględnej obecności na budowie kierownika robót.
2. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w SST i Dokumentacji projektowej, przedmiarze robót oraz projekcie umowy.
Załączone dokumenty zawierają wytyczne dla Wykonawcy robót, jego obowiązki i zasady wykonania wszelkich robót zgodnie z oczekiwaniami nałożonymi na niego w przedmiocie zamówienia.
Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie SWZ, wyżej wymienioną dokumentacją oraz obowiązującymi przepisami i normami oraz umową.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233223-8 - Wymiana nawierzchni drogowej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2083998,68 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2443567,40 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2083998,68 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ONDE S.A.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 871098102

7.3.3) Ulica: ul. Wapienna 40

7.3.4) Miejscowość: Toruń

7.3.5) Kod pocztowy: 87-100

7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Geodezja, regulacje, pętla indukcyjna, oznakowanie, BRD

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-09-14

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2083998,68 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 70 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2021-09-17 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane