Wykonanie robót budowlanych polegających na remoncie dachu świetlicy wiejskiej w Dobroszowie Oleśnickim
Gmina Długołęka
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00183765
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00183765/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-09-17 09:57
- Lokalizacja
- Długołęka, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-2b14cbc3-fe94-11eb-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 9111102754
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00183765 z dnia 2021-09-17 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie robót budowlanych polegających na remoncie dachu świetlicy wiejskiej w Dobroszowie Oleśnickim
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Długołęka
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 931935017
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Robotnicza 12
1.5.2.) Miejscowość: Długołęka
1.5.3.) Kod pocztowy: 55-095
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL518 - Wrocławski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@gmina.dlugoleka.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://dlugoleka.bip.net.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie robót budowlanych polegających na remoncie dachu świetlicy wiejskiej w Dobroszowie Oleśnickim2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2b14cbc3-fe94-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00183765
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-17
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00003118/12/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.8 Remont dachu świetlicy wiejskiej w m. Dobroszów Oleśnicki
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00150336/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Uzasadnienie faktyczne: W prowadzonym postępowaniu nr referencyjny ZP.271.30.2021.KM nie została złożona żadna oferta a pierwotne warunki zamówienia nie zostały w istotny sposób zmienione.
Uzasadnienie prawne: art. 305 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.37.2021.KM
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na remoncie dachu budynku świetlicy wiejskiej w miejscowości Dobroszów Oleśnicki, dz. nr 152/1, obręb Dobroszów, gmina Długołęka, w szczególności:
1) Remont więźby i pokrycia dachowego,
2) Wymiana pokrycia dachowego na dachówkę karpiówkę,
3) Przemurowanie kominów,
4) Ocieplenie dachu w strefie drugiego pietra,
5) Wymiana okien połaciowych i montaż wyłazu dachowego,
6) Ocieplenie stropu strychowego,
7) Renowacja facjatek,
8) Wymiana desek okapowych,
9) Renowacja desek wystawki,
10) Wymiana rynien i rur spustowych,
11) Renowacja tynku na murze szachulcowym wraz z odmalowaniem,
12) Naprawa poprzez wzmocnienie uszkodzonych elementów więźby dachowej,
13) Wymiana całych elementów więźby dachowej, w przypadku rozległych zniszczeń,
14) Czyszczenie i impregnacja wszystkich pozostawionych elementów więźby dachowej,
15) Wykonanie nowego deskowania podłogi strychu,
16) Wykonanie zabudowy GK w przestrzeni strychu,
17) Prace wykończeniowe, odtworzeniowe polegające na wymianie ław i stopni kominiarskich, wymianie obróbek blacharskich
18) Wykonanie instalacji odgromowej.
2. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia opisany jest w niniejszym zaproszeniu, w tym w Projekcie umowy (Załącznik nr 1) oraz:
1) dokumentacji projektowej (Załącznik nr 8) na którą składa się.:
a) Projekt budowlany - sporządzony przez: MAFRA DESIGN Studio Projektowe Anna Bęcławska, ul. Bolesława Prusa 96/5, 50-316 Wrocław, opracowany w 04.2021 r.
b) Projekt Wykonawczy - sporządzony przez: MAFRA DESIGN Studio Projektowe Anna Bęcławska, ul. Bolesława Prusa 96/5, 50-316 Wrocław, opracowany w 04.2021 r.
2) Specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych – sporządzonej przez: MAFRA DESIGN Studio Projektowe Anna Bęcławska, ul. Bolesława Prusa 96/5, 50-316 Wrocław, opracowany w 04.2021 r. (Załącznik nr 9)
3) Przedmiarze robót - sporządzonym przez: MAFRA DESIGN Studio Projektowe Anna Bęcławska, ul. Bolesława Prusa 96/5, 50-316 Wrocław, opracowany w 04.2021 r (Załącznik nr 10)
4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu
45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych
45261211-6 - Kładzenie płytek dachowych
45261320-3 - Kładzenie rynien
45315100-9 - Instalacyjne roboty elektrotechniczne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 8 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W przedmiotowym postępowaniu prowadzonym w trybie zamówienia z wolnej ręki, w odpowiedzi na wystosowane Zaproszenie do negocjacji, do upływu wyznaczonego przez Zamawiającego terminu, tj. 20.08.2021 r. do godziny 10:00 wpłynął do Zamawiającego Formularz do negocjacji wraz z Kosztorysem ofertowym od Wykonawcy: BUDOWNICTWO Andrzej Szuchnik (ul. Malwowa 18, Wrocław). Cena za realizację przedmiotu zamówienia w wysokości 672 493,83 zł brutto zaproponowana przez Wykonawcę, przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia tj. 455 057,00 zł brutto.Wykonawca nie zgodził się na obniżenie ceny za realizację przedmiotu zamówienia do kwoty przeznaczonej przez Zamawiającego.
Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt 8 ustawy Pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie
o udzielenie zamówienia, jeżeli w trybie zamówienia z wolnej ręki negocjacje nie doprowadziły
do zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Mając powyższe na względzie należy uznać, iż zachodzi przesłanka unieważnienia niniejszego postępowania na ww. podstawie prawnej. Wobec zaistnienia przesłanki, komisja przetargowa proponuje postąpić jak w sentencji.
| 2021-09-17 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |