Termomodernizacja i remont budynku mieszkalnego wielorodzinnego, komunalnego z przebudową instalacji wody użytkowej i kanalizacji sanitarnej, w budynku przy ul. Piłsudskiego 26 w Koszalinie
Gmina Miasto Koszalin Zarząd Budynków Mieszkalnych
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00183757
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00183757/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-09-17 09:53
- Lokalizacja
- Koszalin, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-994a45d2-f119-11eb-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 6690504335
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00183757 z dnia 2021-09-17 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Termomodernizacja i remont budynku mieszkalnego wielorodzinnego, komunalnego z przebudową instalacji wody użytkowej i kanalizacji sanitarnej, w budynku przy ul. Piłsudskiego 26 w Koszalinie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Koszalin Zarząd Budynków Mieszkalnych
1.3.) Oddział zamawiającego: Zarząd Budynków Mieszkalnych w Koszalinie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000153940
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Połczyńska 24
1.5.2.) Miejscowość: Koszalin
1.5.3.) Kod pocztowy: 75-518
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL426 - Koszaliński
1.5.7.) Numer telefonu: 94 3409100
1.5.8.) Numer faksu: 94 3409196
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zbm@zbm.koszalin.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: zbm.koszalin.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
http://zbm.koszalin.ibip.pl/public/?id=1466091.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samorządowy zakład budżetowy
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Termomodernizacja i remont budynku mieszkalnego wielorodzinnego, komunalnego z przebudową instalacji wody użytkowej i kanalizacji sanitarnej, w budynku przy ul. Piłsudskiego 26 w Koszalinie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-994a45d2-f119-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00183757
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-17
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00004264/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.8 Remont elewacji, przebudowa lokali z doprowadzeniem c.o. i c.w.u. oraz przebudowa instalacji wod -kan i częściowa rozbiórka instalacji gazowej przy ul. Piłsudskiego 26
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Zadanie jest dofinansowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020 Nr RPZP.09.03.00-320081/19-00 Oś priorytetowa 9 Infrastruktura publiczna Działanie 9.3 Wspieranie rewitalizacji w sferze fizycznej, gospodarczej i społecznej ubogich społeczności i obszarów miejskich i wiejskich.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00132557/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DP.261.11.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 760009,63 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Nazwa zamówienia: "Termomodernizacja i remont budynku mieszkalnego wielorodzinnego, komunalnego z przebudową instalacji wody użytkowej i kanalizacji sanitarnej, w budynku przy ul. Piłsudskiego 26 w Koszalinie”
2. Uzasadnienie braku podziału zamówienia na części. Ze względów technologicznych
i wykonawczych oraz racjonalnego wydatkowania środków publicznych nie ma możliwości podzielenia go na części. Groziłoby to nadmiernymi trudnościami technicznymi i kosztami wykonania zamówienia, a także potrzebą skoordynowania działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia. W postępowaniach prowadzonych przez Zamawiającego w ok. 90 % biorą udział wykonawcy należący do sektora małych i średnich firm.
3. Przedmiot zamówienia stanowi niepodzielną całość, jedynie ze względu na rozliczenie finansowe wyodrębniono dwa zakresy:
- Zakres A – Termomodernizacja i remont budynku mieszkalnego wielorodzinnego, podlega dofinansowaniu w oparciu o „Umowę o dofinansowanie Projektu „Rewitalizacja parku
im. T. Kościuszki oraz termomodernizacja budynków mieszkalnych wielorodzinnych
przy ul. Piłsudskiego 26 i 28 oficyna A, B w celu odtworzenia funkcji społecznych, infrastrukturalnych i przestrzennych” Nr RPZP.09.03.00-320081/19-00 w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 Oś priorytetowa
9 Infrastruktura publiczna Działanie 9.3 Wspieranie rewitalizacji w sferze fizycznej, gospodarczej
i społecznej ubogich społeczności i obszarów miejskichi wiejskich.
- Zakres B – Przebudowa instalacji wody użytkowej wraz z przebudową kanalizacji sanitarnej,
podlega finansowaniu ze środków własnych Zarządu budynków Mieszkalnych w Koszalinie.
4. Nazwy i kody CPV:
45000000-7 - roboty budowlane,
45453000-7 - roboty remontowe i renowacyjne,
45330000-9 - roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
5. Szczegółowy zakres robót oraz warunki ich wykonania określa dokumentacja techniczna stanowiąca załączniki do SWZ:
1) projekt umowy,
2) dokumentacja dla Zakresu A:
a) Projekt budowlany remontu, docieplenia i kolorystyki elewacji budynku mieszkalnego wielorodzinnego,
b) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót branży budowlanej,
c) Projekt budowlany budowy instalacji centralnego ogrzewania wraz z ciepłą wodą użytkową
i cyrkulacji dla potrzeb lokali mieszkalnych,
d) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robot dla P.B budowy instalacji centralnego ogrzewania wraz z ciepłą wodą użytkową i cyrkulacji dla potrzeb lokali mieszkalnych,
e) Kosztorys inwestorski zakres robót na części wspólne – remont elewacji- branża budowlana,
f) Kosztorys inwestorski zakres robót dla części wspólnych – budowa wewnętrznej instalacji centralnego ogrzewania wraz z ciepłą wodą użytkową – branża sanitarna,
g) Kosztorys inwestorski zakres robót dla lokali – budowa wewnętrznej instalacji centralnego ogrzewania wraz z ciepłą wodą użytkową – branża sanitarna,
h) Audyt energetyczny budynku przy ul. Piłsudskiego 26.
3) dokumentacja dla Zakresu B:
a) Projekt budowlany przebudowy instalacji wody użytkowej wraz z przebudową kanalizacji sanitarnej,
b) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót branży budowlanej,
c) Kosztorys inwestorski przebudowy instalacji wodnej wraz z przebudową kanalizacji i demontażem części instalacji gazowej.
6. Wykonawca winien stosować się do zapisów ustawy Prawo ochrony środowiska i jako posiadacz odpadów postępować z nimi zgodnie z ustawą o odpadach.
7. Na wykonane przez siebie prace i zastosowane materiały Wykonawca udzieli co najmniej
5 letniej gwarancji.
8. Wymagania Zamawiającego dotyczące zatrudniania osób na umowę o pracę przez wykonawcę lub podwykonawcę. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę co najmniej 6 osób w zakresie realizacji zamówienia (roboty budowlane, sanitarne), zgodnie z art. 95 Pzp, których wykonanie polega na wykonywaniu pracy
w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (t.j. Dz.U. z 2020 r. poz. 1320).
9. Zamawiający wymaga aby do wykonania przedmiotu umowy był kierowany personel, którego wynagrodzenie za pracę jest równe lub przekracza równowartość wysokości wynagrodzenia minimalnego, o którym mowa w ustawie z 10 października 2002 roku o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (Dz. U. z 2020 r. poz. 2207)
10. Dokumentowanie zatrudnienia osób wykonujących wskazane w poprzednim punkcie czynności będzie polegało na:
1) Na etapie składania ofert - Wykonawca składa oświadczenie zgodnie z treścią
Załącznika nr 1 do SWZ.
2) Na etapie realizacji umowy - Wykonawca na każde pisemne żądanie Zamawiającego
w terminie do 7 dni roboczych licząc od dnia wezwania, będzie zobowiązany
do przedstawienia Zamawiającemu dokumentów potwierdzających sposób zatrudnienia ww. osób:
• poświadczone za zgodność z oryginałem kopie umów o pracę, zawierających informacje, w tym dane osobowe, niezbędne do weryfikacji zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, w szczególności imię i nazwisko zatrudnionego pracownika, datę zawarcia umowy o pracę, rodzaj umowy o pracę i zakres obowiązków pracownika (w pozostałym zakresie kopia umowy powinna zostać zanonimizowana w sposób zapewniający ochronę danych osobowych pracownika),
• oświadczenia ww. osób, że są zatrudnione na podstawie umów o pracę
z uwzględnieniem minimalnego wynagrodzenia za pracę ustalonego na podstawie art. 2
ust. 3-5 ustawy z dnia 10 października 2002 roku o minimalnym wynagrodzeniu za pracę
(Dz. U. z 2020 r. poz. 2207) przez cały okres realizacji przedmiotu zamówienia,
• oświadczenia zatrudnionych osób o otrzymaniu wynagrodzenia,
• dowody odprowadzenia składek ZUS.
11. W przypadku nieprzedstawienia w terminie informacji, o których mowa w pkt 10.2) SWZ, Wykonawca płacić będzie każdorazowo karę w wysokości 1 000,00 zł.
12. Niewypełnienie zobowiązań dotyczących zatrudniania osób może być podstawą
do wypowiedzenia przez Zamawiającego umowy z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.
13.iZamawiający zastrzega sobie prawo przeprowadzenia kontroli w miejscu wykonywania przedmiotu umowy w celu zweryfikowania, czy osoby wykonujące czynności wskazane w pkt. 8 są osobami wskazanymi przez Wykonawcę w wykazie, stanowiącym Załącznik nr 6 do niniejszej SWZ. Podczas kontroli prowadzonej przez Zamawiającego, osoby oddelegowane przez Wykonawcę do wykonywania czynności, o których mowa w pkt. 8 są zobowiązane podać imię i nazwisko. W razie odmowy podania danych umożliwiających identyfikację osób wykonujących czynności w trakcie realizacji przedmiotu umowy Zamawiający wezwie Wykonawcę do wydania zakazu wykonywania przez te osoby prac, do momentu wyjaśnienia podstawy ich zatrudnienia oraz wezwie Wykonawcę do złożenia pisemnego oświadczenia wskazującego dane osób, które odmówiły podania imienia
i nazwiska podczas kontroli Zamawiającego.
14.iW przypadku wystąpienia w dokumentacji postępowania odniesień do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 Pzp, dopuszcza się rozwiązania równoważne. W przypadku zaoferowania rozwiązań równoważnych Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z ofertą opis rozwiązań równoważnych oraz wykazać, że spełniają one wymagania określone przez Zamawiającego. Ilekroć w opisie przedmiotu zamówienia występują odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych dodaje się po ich brzmieniu zwrot
„lub równoważne”.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W postępowaniu wpłynęła jedna oferta, Wykonawcy MAKSBUD Zakład Remontowo-Budowlany Paweł Maksymiuk, ul. Wąwozowa 32/4, 75-339 Koszalin,Z uwagi na trwającą procedurę zabezpieczenia środków, spowodowaną przekroczeniem kwoty przeznaczonej na realizację zamówienia w jedynej złożonej ofercie, Zamawiający pismem z dnia 10.09.2021 wezwał Wykonawcę do przedłużenia terminu związania ofertą, wyznaczając termin złożenia odpowiedzi na dzień 13.09.2021 r.
Do upływu wyznaczonego terminu Wykonawca nie złożył stosownego pisemnego oświadczenia, a tym samym nie wyraził zgody na przedłużenie terminu związania ofertą.
Mając powyższe na uwadze Zamawiający odrzucił ofertę na podstawie Art. 226, ust. 1 pkt. 12 PZP. Z powodu braku zgody Wykonawcy na przedłużenie terminu związania ofertą.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
| 2021-09-17 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |