Budowa punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych dla Gminy Puszcza Mariańska.

Gmina Puszcza Mariańska

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00183901
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00183901/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-09-17 10:46
Lokalizacja
Puszcza Mariańska, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-ee29d39b-0bd9-11ec-b885-f28f91688073
Identyfikator
8361514865
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRóżne maszyny ogólnego i specjalnego przeznaczeniaPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty budowlane w zakresie stacji recyklinguRoboty inżynieryjne i budowlaneRoboty budowlane w zakresie robót inżynieryjnych, z wyjątkiem mostów, tuneli, szybów i kolei podziemnejRoboty budowlane w zakresie zakładów uzdatniania odpadówRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenuRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznychRoboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznychRoboty budowlane w zakresie budowy linii komunikacyjnychRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychUsługi architektoniczne w zakresie przestrzeniUsługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00183901 z dnia 2021-09-17

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych dla Gminy Puszcza Mariańska.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Puszcza Mariańska

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 750148390

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Stanisława Papczyńskiego 1

1.5.2.) Miejscowość: Puszcza Mariańska

1.5.3.) Kod pocztowy: 96-330

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL926 - Żyrardowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zam.publiczne@puszcza-marianska.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.puszcza-marianska.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/puszcza_marianska

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych dla Gminy Puszcza Mariańska.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ee29d39b-0bd9-11ec-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00183901

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-17

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00002440/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.7 Budowa punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych dla Gminy Puszcza Mariańska.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

„Budowa Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych na terenie Gmin: Mszczonów, Puszcza Mariańska, Radziejowice” nr POIS.02.02.00-00-0029/19, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko lata 2014-2020.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00168150/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: Z.271.5.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zadanie inwestycyjne pn.„Budowa punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych dla Gminy Puszcza Mariańska” zwany dalej PSZOK, w formule zaprojektuj i wybuduj, wchodzące w skład Projektu pn. „Budowa Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych na terenie Gmin: Mszczonów, Puszcza Mariańska, Radziejowice” nr POIS.02.02.00-00-0029/19, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko lata 2014-2020 , Działanie 2.2. Gospodarka odpadami komunalnymi, Oś priorytetowa II Ochrona środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu. 2. Wykonawca zobowiązany jest do zaprojektowania, uzyskania wszelkich niezbędnych zgód, decyzji, warunków technicznych, wybudowania i wyposażenia PSZOK zgodnie z Programem Funkcjonalno-Użytkowym (dalej PFU), stanowiącym załącznik do Specyfikacji Warunków Zamówienia, uwzględniając planowany cel i funkcję zadania, zgodnie z wymaganiami powszechnie obowiązującego prawa (także prawa miejscowego), normami i zasadami wiedzy technicznej oraz sztuki inżynierskiej. 3. Do obowiązków wykonawcy należy w szczególności:
1) opracowanie Koncepcji, która musi uwzględniać wymagania określone w niniejszej SWZ. Koncepcja musi być uzgodniona przez Zamawiającego. Uzgodnienie Koncepcji jest warunkiem przystąpienia przez Wykonawcę do prac projektowych o których mowa poniżej w Rozdziale IV. 3. pkt 2. SWZ;
2) sporządzenie dokumentacji projektowej w zakresie wynikającym z Programu Funkcjonalno- Użytkowego zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 02.09.2004 r.
(tj. z 10.05.2013 r., Dz. U. z 2013 r., poz. 1129) w sprawie szczegółowego zakresu i formy doku-mentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych ( dalej STWiORB) oraz programu funkcjonalno-użytkowego oraz zgodnie z ustawą prawo budowalne (Dz.U. z 2020 r. poz. 1333 ze zm.); projekt budowlany i techniczny w ilości co najmniej po 6 egz. wersja papierowa, wersja elektroniczna 1 szt. płyta CD, STWiORB w ilości co najmniej 3 egz. wer-sja papierowa – wersja elektroniczna 1 szt. płyta CD, przedmiary robót wersja papierowa co naj-mniej 2 egz. – wersja elektroniczna 1 szt. płyta CD.
3) uzyskania na etapie przygotowania projektu budowlanego akceptacji Zamawiającego;
4) zapewnienie koordynacji między wszystkimi branżami zarówno na etapie projektowania, jak i wy-konawstwa;
5) uzyskania wszelkich ostatecznych zezwoleń, decyzji, uzgodnień, opinii wymaganych przez pra-wo, niezbędnych do pełnego wykonania przedmiotu zamówienia i poniesienie kosztów ich uzyska-nia w ramach wynagrodzenia, określonego w ofercie;
6) uzyskanie odstępstw od przepisów techniczno- budowlanych określonych we właściwych przepi-sach, o ile są wymagane, chyba że stanowią one część Dokumentacji Zamawiającego. W przy-padku nieuzyskania odstępstw od przepisów techniczno- budowlanych Wykonawca ma obowiązek wykonać Prace Projektowe zgodnie z obowiązującymi przepisami i warunkami technicznymi i bu-dowlanymi, w ramach wynagrodzenia określonego w ofercie;
7) uzyskanie aktualnej do celów projektowych mapy geodezyjnej na potrzeby związane
z opracowaniem dokumentacji projektowej;
8) pełnienie nadzoru autorskiego;
9) wykonanie robót budowlanych w zakresie wynikającym z opracowanej i uzgodnionej dokumenta-cji projektowej;
10) dostawa i montaż niezbędnego, kompletnego wyposażenia, rzeczy, sprzętu i urządzeń wraz z ich montażem, zainstalowaniem i uruchomieniem;
11) sporządzenia w imieniu Zamawiającego zawiadomienia o zakończeniu budowy i uzyskanie ostatecznych/-ej decyzji o pozwoleniu na użytkowanie oraz innych pozwoleń wymaganych przepi-sami prawa niezbędnych dla wykonania przedmiotu zamówienia i jego użytkowania;
12) przedstawienie Zamawiającemu wszelkich dokumentów i informacji niezbędnych do rozliczenia przedmiotu zamówienia zgodnie z klasyfikacją środków trwałych – z jednoczesnym sklasyfikowa-niem tych środków w formie odrębnego zestawienia;
4. Przewidywany zakres robót budowlanych i dostaw obejmuje między innymi:
a) niwelację i przygotowanie terenu;
b) wykonanie ogrodzenia terenu PSZOK wraz z montażem bramy wjazdowej, szlabanów, furtki;
c) wykonanie utwardzenia terenu PSZOK z betonowej kostki brukowej bezfazowej, wraz z wyko-naniem podbudowy o grubości i z materiału dostosowanego do planowanego obciążenia ru-chem;
d) budowę kontenerowego budynku socjalno-biurowego wraz z instalacjami i wyposażeniem;
e) budowę zadaszonej wiaty magazynowej;
f) budowę Magazynu odpadów niebezpiecznych i ZSSE wraz z wyposażeniem;
g) budowę Magazynu odpadów z warsztatem wraz z wyposażeniem;
h) budowę zadaszonych boksów magazynowych;
i) dostawę i montaż kompletnej instalacji fotowoltaicznej wraz z niezbędnym oprzyrządowaniem i opomiarowaniem o łącznej mocy min. 5 kW, wraz z jej przyłączeniem w układzie on-grid (zintegrowanej z siecią elektryczną);
j) wykonanie zasilania PSZOK w energię elektryczną, wyposażenie w instalację elektryczną obiektów znajdujących się na terenie, wykonanie instalacji oświetlenia terenu PSZOK, wyposa-żenie obiektów w instalację odgromową;
k) wykonanie systemu monitoringu wraz z okablowaniem i zainstalowaniem kamer z podłącze-niem do kontenerowego budynku socjalno-biurowego:
l) budowę przyłączy wodno-kanalizacyjnych, podłączenie kontenerowego budynku socjalno-biurowego oraz wykonanie niezbędnych instalacji ppoż.;
m) zagospodarowanie terenów zielonych PSZOK poprzez wykonanie robót ziemnych, nawiezienie humusu, obsianie trawą oraz wykonanie nasadzenia zieleni ozdobnej wokół PSZOK oraz wzdłuż dojazdu;
n) wykonanie ścieżki ekologicznej;
o) montaż tablic informacyjnych i tablic edukacyjnych;
p) dostawę niezbędnego, kompletnego wyposażenia, rzeczy, sprzętu i urządzeń wraz z ich mon-tażem, zainstalowaniem i uruchomieniem;
q) wykonanie badań geotechnicznych przez uprawniony podmiot (o ile będzie konieczne);
r) roboty odwodnieniowe – w przypadku wystąpienia wody gruntowej;
s) zagęszczenie gruntu naruszonego w wyniku prowadzonych robót w ramach realizacji przedmiotu zamówienia, o którym mowa w Rozdziale IV.1. do uzyskania stopnia zagęszczenia gruntu, co najmniej Is = 0,98. Potwierdzeniem uzyskania wskaźnika będą badania zagęszczenia gruntu wykonane przez jednostkę posiadającą kwalifikacje do wykonywania tych badań (sporządzone w ilości 2 egz. dla Zamawiającego), które potwierdzą uzyskanie powyższego wskaźnika wymaganego przez Zamawiającego;
t) usunięcie kolizji z infrastrukturą podziemną (o ile wystąpi konieczność);
u) obsługę geodezyjną przedmiotu zamówienia (tyczenie oraz inwentaryzacja geodezyjna powykonawcza zaewidencjonowana w Powiatowym Ośrodku Geodezyjnym
w Żyrardowie – oryginały w ilości 2 egz. dla Zamawiającego);
v) przygotowanie dokumentów i zgłoszenie do Operatora Systemu Dystrybucji wykonanej instalacji fotowoltaicznej oraz uzyskanie wszelkich zgód na jej uruchomienie, wykonanie wymaganych prób, badań, rozruchów, szkolenia pracowników Zamawiającego w ilości niezbędnej do przekazania wiedzy w zakresie eksploatacji nowopowstałych instalacji i obiektów;
w) zawiadomienie organów Państwowej Straży Pożarnej oraz przeprowadzenie procedury włączenia mikroinstalacji fotowoltaicznej do sieci elektroenergetycznej po jej wybudowaniu z lokalnym OSD (o ile będzie konieczne);
x) opracowanie Instrukcji BHP i ppoż.;
y) wykonanie Dokumentacji powykonawczej w ilości 2 egz. dla Zamawiającego, która będzie zawierała wszystkie zmiany wprowadzone w czasie realizacji przedmiotu zamówienia;
z) sporządzenie inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej wykonanych obiektów, sieci, przyłączy w ilości 2 szt. dla Zamawiającego;
5. Inne czynności nie wymienione wyżej, a konieczne do wykonania przedmiotu zamówienia opisa-nego w punkcie 1;
6. Wymagania Zamawiającego w zakresie zakresu rzeczowego przedmiotu zamówienia zostały za-warte w Programie Funkcjonalno-Użytkowym (zwanym dalej PFU) stanowiącym Załącznik nr 9 do SWZ;
7. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisach we wzorze umowy stanowiącym Załącznik nr 7 do SWZ. 9. Wymagane jest udzielenie przez Wykonawcę co najmniej 36 miesięcznej gwarancji jakości na roboty budowlane oraz dostarczone i zamontowane urządzenia i wyposażenie

4.5.3.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

42900000-5 - Różne maszyny ogólnego i specjalnego przeznaczenia

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45213270-6 - Roboty budowlane w zakresie stacji recyklingu

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45222000-9 - Roboty budowlane w zakresie robót inżynieryjnych, z wyjątkiem mostów, tuneli, szybów i kolei podziemnej

45222100-0 - Roboty budowlane w zakresie zakładów uzdatniania odpadów

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

45231600-1 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii komunikacyjnych

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

71222000-0 - Usługi architektoniczne w zakresie przestrzeni

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W postępowaniu pn.: „Budowa punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych na terenie Gminy Puszcza Mariańska” ogłoszonego w BZP pod nr 2021/BZP 00168150/01 w dniu 02.09.2021 r., do upływu terminu składania ofert, tj. do dnia 17.09.2021 r., do godz. 9:00, nie wpłynęła żadna oferta. Wobec powyższego, Zamawiający unieważnił postępowanie na podstawie art. 255 pkt 1 ustawy Pzp.
2021-09-17 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane