Utrzymanie - naprawa dróg leśnych na terenie Nadleśnictwa Gryfino [zamówienie na podstawie art. 214 ust. 1pkt 7 PZP]
Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Gryfino
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00184183
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00184183/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-09-17 12:17
- Lokalizacja
- Gryfino, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-6dee261b-0be6-11ec-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 8580007743
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00184183 z dnia 2021-09-17 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Utrzymanie - naprawa dróg leśnych na terenie Nadleśnictwa Gryfino [zamówienie na podstawie art. 214 ust. 1pkt 7 PZP]
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Gryfino
1.3.) Oddział zamawiającego: Nadleśnictwo Gryfino
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 810539137
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. 1 Maja 4
1.5.2.) Miejscowość: Gryfino
1.5.3.) Kod pocztowy: 74-100
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL428 - Szczeciński
1.5.7.) Numer telefonu: 914162071
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gryfino@szczecin.lasy.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://gryfino.szczecin.lasy.gov.pl/
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Leśnictwo
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Utrzymanie - naprawa dróg leśnych na terenie Nadleśnictwa Gryfino [zamówienie na podstawie art. 214 ust. 1pkt 7 PZP]2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6dee261b-0be6-11ec-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00184183
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-17
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00075298/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Naprawa - utrzymanie dróg leśnych na terenie Nadleśnictwa Gryfino w III kwartale 2021 roku
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00168302/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Uzasadnienie prawne: art. 305 w związku z art. 214. Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki w przypadku udzielenia, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego, dotychczasowemu wykonawcy usług lub robót budowlanych, zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług lub robót budowlanych, jeżeli takie zamówienie było przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu dla zamówienia podstawowego i jest zgodne z jego przedmiotem oraz całkowita wartość tego zamówienia została uwzględniona przy obliczaniu jego wartości (..). Uzasadnienie faktyczne: Postępowanie o udzielenie zamówienia podstawowego przeprowadzono w trybie podstawowym bez negocjacji na podstawie art. 275 pkt 1). Możliwość udzielenia niniejszego zamówienia, została przewidziana w SWZ dla zamówienia podstawowego oraz ogłoszeniu o zamówieniu, opublikowanym pod numerem 2021/BZP 00030404/01 z dnia 09.04.2021 r. Całkowita wartość tego zamówienia została uwzględniona przy obliczaniu wartości szacunkowej.
3.1.2.) Identyfikator wcześniejszego postępowania: ocds-148610-49cb1f13-991a-11eb-90e5-2aec432e2be5
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: SA.270.2.3.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 288000 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest utrzymanie – naprawa dróg leśnych, gruntowych, częściowo utwardzonych o łącznej powierzchni 8 144 m2 oraz wbudowanie w odcinkach najbardziej uszkodzonych recyklingu betonowego (destruktu betonowego) i kruszywa łamanego. Wykonanie powyższych robót budowlanych drogowych, obejmuje cząstkową naprawę dróg leśnych, polegającą na wbudowaniu dostarczonego materiału, korytowaniu, wyprofilowaniu, zagęszczeniu oraz (na żądanie Zamawiającego), zamknięciu nawierzchni 7 cm warstwą kruszywa łamanego o ciągłym uziarnieniu 0-31,5 mm, nadanie spadku jednostronnego lub dostosowanie do istniejącej niwelety drogi na najbardziej uszkodzonych fragmentach: naprawa odcinka drogowego destruktem betonowym (recykling betonowy) 0- 63 mm /grubość warstwy 20 cm po zagęszczeniu/ - powierzchnia 7 657 m2; wykonanie warstwy górnej naprawianego odcinka drogi kruszywem łamanym ze skał litych 0-31,5 mm /grubość warstwy 7 cm po zagęszczeniu/ - powierzchnia 487 m2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja w skład której wchodzi Specyfikacja techniczna, zawierająca określenie zakresu robót budowlanych, opis przedmiotu zamówienia, wymagania dotyczące realizacji robót budowlanych (załącznik do zaproszenia do negocjacji) oraz Przedmiar robót – mający charakter pomocniczy, ułatwiający kalkulację ceny, którą Wykonawca przedstawi podczas negocjacji (załącznik do zaproszenia do negocjacji). Na podstawie art. 95 PZP, Zamawiający określa wymagania dot. zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności wchodzące w skład przedmiotu zamówienia polegające na obsłudze ciężkiego sprzętu budowlanego m.in. maszyn budowlanych - jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy. Zamawiający wymaga udzielenia na wykonany przedmiotu umowy gwarancji jakości i rękojmi za wady (w zakresie głębokich kolein i wybojów) na okres 24 miesięcy od dnia podpisania bezusterkowego końcowego protokołu robót.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
14210000-6 - Żwir, piasek, kamień kruszony i kruszywa
45000000-7 - Roboty budowlane
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Wykonawca uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego| 2021-09-17 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |