Remont poprzez wykonanie nakładki bitumicznej na odcinku od budynku nr 232 w ul. Płk. Dąbka w Gdyni

Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00184809
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00184809/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-09-17 16:44
Lokalizacja
Gdynia, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-034c5261-f3ac-11eb-b885-f28f91688073
Identyfikator
5862312326
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie budowy drógRoboty w zakresie nawierzchni dróg

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00184809 z dnia 2021-09-17

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont poprzez wykonanie nakładki bitumicznej na odcinku od budynku nr 232 w ul. Płk. Dąbka w Gdyni

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 191675557

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: 10 Lutego 24

1.5.2.) Miejscowość: Gdynia

1.5.3.) Kod pocztowy: 81-364

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski

1.5.7.) Numer telefonu: (58) 761 20 00, (58) 761 20 01

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@zdiz.gdynia.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.zdiz.gdynia.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/zdiz_gdynia

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont poprzez wykonanie nakładki bitumicznej na odcinku od budynku nr 232 w ul. Płk. Dąbka w Gdyni

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-034c5261-f3ac-11eb-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00184809

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-17

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00003180/10/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.38 Remont poprzez wykonanie nakładki bitumicznej na odcinku od budynku nr 232 w ul. Płk. Dąbka w Gdyni

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00137089/02

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: EZP.271.42.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 631780,58 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowalne obejmujące remont poprzez wykonanie nakładki bitumicznej na odcinku od budynku nr 232 w ul. Płk. Dąbka w Gdyni.
2. Zakres robót obejmuje:
1) frezowanie nawierzchni bitumicznej wraz z wywozem 4 cm,
2) frezowanie nawierzchni bitumicznej dodatek do elementu 22 za każdy następny 1 cm grub. wraz z wywozem na odl. do 10 km.,
3) czyszczenie nawierzchni bitumicznej - mechaniczne,
4) skropienie emulsją asfaltową,
5) wykonanie nawierzchni z mieszanki mineralno bitumicznej grysowej - warstwa wiążąca 5 cm,
6) wykonanie nawierzchni z mastyksu grysowego SMA w-wa ścieralna gr. 3 cm,
7) wykonanie nawierzchni z mastyksu grysowego SMA w-wa ścieralna dodatek do elementu 10 za każdy 1 cm,
8) ułożenie warstwy przeciwspękaniowej z siatki bituminowanej,
9) mechaniczne ścinanie pobocza i uzupełnienie,
10)organizacja ruchu sygnalizacja świetlna,
11)geodezja,
12)ustawienie znaków " skrajnia" dla drzew,
13)regulacja urządzeń - skrzynki wodociągowej.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, warunki jego realizacji oraz obowiązki Wykonawcy określają załączniki:
a) Specyfikacje Techniczne- Załącznik A do SWZ,
b) Lokalizacja remontu ul. Płk. Dąbka – Załącznik B do SWZ,
c) Zakres remontu ul. Płk. Dąbka – Załącznik C do SWZ,
d) Przedmiar robót/kosztorys inwestorski – załącznik D do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z treścią art. 255 pkt 2 ustawy Pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia jeżeli wszystkie złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo oferty podlegały odrzuceniu.

W przedmiotowym postępowaniu złożono 4 oferty zawierające rażąco niską cenę.

Zamawiający, działając na podstawie art. 224 ust. 2 pkt 1, w celu ustalenia czy zaoferowana przez każdego Wykonawcę cena oferty lub jej istotne części składowe, wydają się rażąco niskie w stosunku do przedmiotu zamówienia, pismem z dnia 27.08.2021r. , wezwał do udzielenia wyjaśnień dotyczących przyjętej ceny ofertowej brutto na realizację przedmiotu zamówienia.

Zgodnie z treścią art. 224 ust. 5 ustawy Pzp, obowiązek wykazania, że oferta nie zawiera rażąco niskiej ceny lub kosztu spoczywa na Wykonawcy.

W terminie wyznaczonym przez Zamawiającego, tj. do dnia 02.09.2021r., żaden z Wykonawców nie złożył wyjaśnień i nie przedstawił dowodów w zakresie rażąco niskiej ceny w złożonej ofercie.

Zgodnie z art. 224 ust. 6 ustawy Pzp, Zamawiający ma obowiązek odrzucić ofertę z rażąco niską ceną Wykonawcy, który nie udzielił wyjaśnień w wyznaczonym terminie, lub jeżeli złożone wyjaśnienia wraz z dowodami nie uzasadniają podanej w ofercie ceny lub kosztu.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 4

2021-09-17 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane