„Budowa odcinka sieci wodociągowej wraz z przyłączami i hydrantami przeciwpożarowymi w miejscowości Brzezna”
ZAKŁAD GOSPODARKI KOMUNALNEJ W PODEGRODZIU
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00185492
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00185492/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-09-20 12:07
- Lokalizacja
- Podegrodzie, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-841f3767-0181-11ec-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 7343501969
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00185492 z dnia 2021-09-20 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Budowa odcinka sieci wodociągowej wraz z przyłączami i hydrantami przeciwpożarowymi w miejscowości Brzezna”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: ZAKŁAD GOSPODARKI KOMUNALNEJ W PODEGRODZIU
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 121849380
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: 248
1.5.2.) Miejscowość: Podegrodzie
1.5.3.) Kod pocztowy: 33-386
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL218 - Nowosądecki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@zgk.podegrodzie.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.malopolska.pl/zgkpodegrodzie
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://bip.malopolska.pl/zgkpodegrodzie1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Budowa odcinka sieci wodociągowej wraz z przyłączami i hydrantami przeciwpożarowymi w miejscowości Brzezna”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-841f3767-0181-11ec-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00185492
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-20
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00003267/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.5 Budowa odcinka sieci wodociagowej wraz z przyłączeniami i hydrantami przeciwpozarowymi w miejscowości Brzezna
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00155050/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZGK-ZP.271.1.6.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.3. Zamówienia obejmuje:
sieć wodociągową,
studnie wodomierzową SW1,
studnie wodomierzową SW2,
przewiert sterowany pod drogą,
uzyskanie pozwolenia na użytkowanie.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 9, 10, 11, 12, 13 do SWZ.
4.4. Ponadto w ramach zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do wykonania wszelkich prac niezbędnych przy realizacji zamówienia m. in.:
a) urządzić zaplecze robót,
b) zabezpieczyć roboty pod względem BHP – dotyczy to również zabezpieczenia warunków bezpieczeństwa wszystkich osób upoważnionych do przebywania na placu budowy,
c) zorganizować i przeprowadzić niezbędne próby, badania i odbiory dla zakresu robót objętych przedmiotem zamówienia,
d) pokryć szkody powstałe w trakcie realizacji zamówienia (w tym: wobec osób trzecich),
e) przywrócić do stanu pierwotnego zajęte dla realizacji zamówienia tereny wraz z demontażem wszelkich urządzeń pomocniczych,
f) oznakować roboty zgodnie z Instrukcją o oznakowaniu robót drogowych,
g) prowadzenie dokumentacji fotograficznej z postępujących prac budowlanych,
h) pełna obsługa geodezyjna wraz z geodezyjną inwentaryzacją powykonawczą w 3 egzemplarzach w skali 1:1000 z naniesionymi numerami działek, wysokościami dna studzienki i góry studzienki, oraz inne, roboty lub czynności niezbędne do wykonania całości zadania,
i) w imieniu Zamawiającego uzyskanie odpowiednio (w zależności od okoliczności faktycznych
i stanu prawnego): prawomocnej decyzji o pozwoleniu na użytkowanie lub upływ terminu na zgłoszenie sprzeciwu wobec zawiadomienia o zakończeniu budowy albo prawomocne zakończenie postępowania wynikającego ze zgłoszenia sprzeciwu, w wyniku którego będzie można przystąpić do użytkowania.
Z uwagi na brak miejsca pełna informacja znajduje się w SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45231110-9 - Roboty budowlane w zakresie kładzenia rurociągów
45231111-6 - Podnoszenie i poziomowanie rurociągów
45231112-3 - Instalacja rurociągów
45231113-0 - Poziomowanie rurociągów
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Postępowanie przetargowe p.n. „Budowa odcinka sieci wodociągowej wraz z przyłączami i hydrantami przeciwpożarowymi w miejscowości Brzezna” zostało unieważnione na podstawie:• art. 255 pkt. 6) ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz. U. z 2021 r., poz. 1129) – Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego;
U Z A S A D N I E N I E
W wyznaczonym terminie do składania ofert tj. 06.09.2021 r. do godz. 9.00 na e-PUAP Zamawiającego wpłynęły 3 zaszyfrowane oferty:
a) HYDROTECH-PLUS Karol Urbaniak Pisarzowa 605,
b) Paweł Kułach NOBISCAN,
c) PHU „INKO 2001” K. Łukasik, K. Kaczor, J. Majewski spółka jawna.
Otwarcie ofert nastąpiło w dniu 06.09.2021 r. o godz. 12.00. W trakcie otwierania ofert Zamawiający stwierdził brak oferty Wykonawcy: Paweł Kułach NOBISCAN – co zostało wskazane w informacji z otwarcia ofert umieszonej na BIP Zamawiającego w dniu 06.09.2021 r., skorygowano informację w dniu 07.09.2021 r. brak formularza ofertowego.
W dniu 07.09.2021 r. Wykonawca: Paweł Kułach NOBISCAN zwrócił się o ponowne sprawdzenie złożonej oferty – dokumentów.
Okazało się, iż w pliku WinRAR ZIP archive (.zip), po rozpakowaniu znajduje się między innymi plik XADES – z zaznaczeniem Załącznik nr 1.BES.odt, którego Zamawiający w dniu 06.09.2021 r. nie był w stanie otworzyć, zinterpretowano iż jest to tylko sam podpis bez dokumentu.
Dopiero w dniu 07.09.2021 r. udało się otworzyć plik za pomocą innego programu.
W zaistniałej sytuacji Zamawiający jest zobligowany do unieważnienia postępowania.
Co powinien zrobić zamawiający, gdy błędnie stwierdzi, że oferta „elektroniczna” nie zawiera formularza ofertowego?
Otwarcie ofert jest czynnością faktyczną, jednorazową i niepowtarzalną.
Co za tym idzie, brak otwarcia jednej z ofert nie może być naprawiony poprzez ponowne przeprowadzenie procedury otwarcia ofert.
W toku otwarcia ofert Zamawiający błędnie stwierdził, że oferta Przystępującego nie zawiera formularza ofertowego. Porównać można to do sytuacji, gdy w tradycyjnym, „papierowym” otwarciu ofert formularz ofertowy np. utknąłby w kopercie lub podpiąłby się pod inne dokumenty i zostałby niezauważony.
Prawidłowość złożenia oferty w takiej sytuacji nie budzi wątpliwości, a brak jej skutecznego otwarcia stanowiłoby daleko idące naruszenie zasady równego traktowania wykonawców. W badanym postępowaniu nie doszło do prawidłowego, zgodnego z art. 86 ust. 4 ustawy Pzp otwarcia skutecznie i w terminie złożonej oferty Przystępującego, co stanowi naruszenie przepisów ustawy - art. 7 ust. 1 ustawy Pzp - zasada równego traktowania wykonawców, art. 86 ust. 4 ustawy Pzp - otwarcie wszystkich ofert i art. 10b ustawy Pzp - stosowanie narzędzi elektronicznych zapewniających równy i nieutrudniony dostęp do zamówień.
Naruszenia te miały ewidentny wpływ na wynik postępowania o udzielenie zamówienia. Uznanie, że oferta nie zawiera formularza ofertowego, skutkować bowiem musi jej odrzuceniem na podstawie art. 89 ust. 1 pkt. 2 ustawy Pzp - nie jest to brak oferty podlegający uzupełnieniu czy wyjaśnieniom.
Należy przy tym zaznaczyć, że wykonawca dołożył należytej staranności przy przygotowaniu i złożeniu oferty, wobec czego nie może ponosić konsekwencji wadliwości procedury otwarcia ofert.
Nie jest przekonującym argument Odwołującego, że wykonawcy mogą wykorzystywać możliwość załączania „nieprawidłowych” plików dla wydłużania i unieważniania postępowań. To po stronie (..)
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2021-09-20 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |